مجلس اروپا: برای حل مساله کشمیر با تحریم مالی باید بر هند فشار وارد کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، نمایندگان مجلس اروپا با ابراز نگرانی از ادامه حکومت نظامی در کشمیر خواهان اعمال فشار بیشتر مجامع جهانی بر دولت دهلی نو شدند.

مجلس اروپا: برای حل مساله کشمیر با تحریم مالی باید بر هند فشار وارد کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله کامپیوتر به نقل از اکسپرس نیوز، ریچارد کوربیت عضو مجلس اروپا طی سخنرانی خود که مورد حمایت دیگر اعضای این مجلس نیز نهاده شد بیان کرد: وضعیت کشمیر روز به روز خطرناک تر می گردد و سازمان های مسئول باید برای برطرف حکومت نظامی در این منطقه بر دولت دهلی نو فشار وارد نمایند.

وی توضیح داد: از هر روشی باید برای برطرف فوری حصر خانگی مردم کشمیر استفاده کرد و دولت هند را وادار به برگزاری همه پرسی کرد.

کوربیت اضافه نمود: یکی از روش های موثر می تواند اعمال تحریم های مالی بر دولت دهلی نو باشد.

بعضی دیگر از اعضای مجلس اروپا خواهان ممنوعیت سفر افرادی شدند که در ظلم به مردم کشمیر نقش آفرینی نموده اند.

در این جلسه سردار مسعود رئیس منطقه آزاد کشمیر نیز به عنوان میهمان در آن حضور داشت و طی سخنرانی خود خواهان واکنش جدی تر نهادهای مسئول بین المللی در مورد کشمیر شد.

وی گفت: تحریم مالی هند راهی مهم و اساسی برای ممانعت از تداوم ظلم و اشغال کشمیر است و کشورهای دنیا باید در این راه با ما همکاری نمایند.

سردار مسعود اضافه نمود: هیچکس نمی تواند مردم کشمیر را از حق طبیعی خود محروم کند، آزادی نعمتی است که خدا به مردم کشمیر داده است.

لازم به ذکر است هند از 42 روز پیش با لغو دو قانون 370 و 35 ای در صدد تغییر تناسب جمعیت در کشمیر و به اقلیت کشاندن مسلمانان منطقه است.

سرکوب شدید مردم کشمیر توسط نظامیان کشمیری از سال ها قبل در حال اجرا است و طی 3 دهه اخیر هند بیش از 100 هزار کشمیری را به کام مرگ فرستاده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13369

به "مجلس اروپا: برای حل مساله کشمیر با تحریم مالی باید بر هند فشار وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اروپا: برای حل مساله کشمیر با تحریم مالی باید بر هند فشار وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید