پیش بینی بازار بورس در ماههای آینده

به گزارش مجله کامپیوتر، شرایط بازارهای مختلف از جمله ارز، طلا و مسکن باعث شده سرمایه گذاران از بازار سرمایه استقبال بیشتری نمایند و نقدینگی ها به سمت این بازار برود و درنتیجه شاخص کل آن صعودی گردد. در این بین بعضی از تحلیل گران بازارا بر این باورند که دامنه این صعود تا آخر پاییز سال آینده ادامه دارد و بعضی دیگر نیز می گویند باید تحلیل های بازارهای اقتصادی عمق بیشتری پیدا کند؛ چراکه ممکن است تحولاتی رخ دهد که فرایند صعودی بازار را معکوس کند.

پیش بینی بازار بورس در ماههای آینده

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، طی ماه های گذشته شاخص بورس بارها رکورد شکست و در جدیدترین رکورد خود در روز شنبه، شاخص کل مرز 400 هزار واحد را هم رد کرد. در این میان بعضی کارشناسان به قیمت دلار و فلزات در سال آینده اشاره نموده و می گویند با توجه به نرخ دلار و رشد 10 درصدی قیمت فلزات جهانی، شاخص کل تا خاتمه بهار سال آینده می تواند به 470 هزار واحد هم برسد که 30 هزار واحد این عدد از محل سود تقریبی شرکت ها برای سال 1398 است؛ بنابراین شاخص 420 هزار واحدی برای سال جاری حباب نیست. این درحالی است که بعضی دیگر نیز بر این باورند که این فرایند ممکن است متاثر از تحولات مختلف معکوس گردد؛ بنابراین نمی توان با اطمینان گفت فرایند بازار سرمایه همیشه طی ماه های آینده افزایشی خواهد بود.

دلیل ترغیب مردم به بازار سرمایه

در این زمینه علی اکبر امین تفرشی، تحلیل گر ارشد بازار سرمایه و عضو هیات مدیره شرکت بورس در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به فرایند رو به رشد شاخص کل بازار سرمایه اظهار کرد: رشدی که بازار سرمایه تجریه می نماید، بیش از همه نمایانگر این است که نقدینگی که در سطح اقتصاد کلان کشور سرگردان است، در بازار سرمایه مطلوبیت پیدا نموده و عمده آن جذب این بازار می گردد.

وی ادامه داد: این رویه در سال های گذشته اتفاق نمی افتاد اما اخیرا گرایش به بازار سرمایه افزایش پیدا نموده است. شاید دلیل این موضوع این باشد که در سایر بازارها در اقتصاد کلان کشور مانند بازار مسکن، طلا، ارز و امثال آن به دلیل فرایندی که بخشی از آن امنیتی و بخشی دیگر نتیجه سیاست هایی است که در اقتصاد کشور وجود دارد، آرامش حاکم شده است و سرمایه گذاران امکان رشد را بیشتر در بازار سرمایه قابل تصور می دانند و به همین دلیل گرایش به طرف این بازار بیشتر شده است.

ممکن است فرایند معکوس گردد!

این عضو هیأت مدیره شرکت بورس تهران با اشاره به اینکه ممکن است فرایند رو به رشد بازار سرمایه معکوس گردد، شرح داد: به همین ترتیب هم باید انتظار داشته باشیم اگر اتفاق منفی که در بازارهای اقتصادی تاثیرگذار باشد، رخ دهد، فرایند رو به رشد بازار سرمایه معکوس گردد.

امین تفرشی تاکید نمود: بنابراین نمی توان با اطمینان گفت فرایند همیشه طی ماه های آینده افزایشی خواهد بود، بلکه این فرایند مرتبط با رویدادهایی است که می تواند تاثیرگذار باشد و سطح تحلیل گری برای تجزیه و تحلیل بازارهای اقتصادی باید عمق بیشتری پیدا کند.

وی با اشاره به تاثیر پارامترهای مختلف در استقبال سرمایه گذاران به بازار سرمایه، اظهار کرد: البته چند عامل مانند افزایش قیمت نفت و تاثیر آن روی محصولات پتروشیمی، افزایش نرخ دلار، انتظاارت تورمی و نظایر آن باعث می گردد توجه سرمایه گذاران به بازار سرمایه بیشتر از قبل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20303

به "پیش بینی بازار بورس در ماههای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار بورس در ماههای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید