کرونا در اروپا جان تازه می گیرد؛ مشاهده سویه تازه دلتا در انگلیس

به گزارش مجله کامپیوتر، آمار مبتلایان و مرگ های کرونایی در بعضی کشورهای مهم اروپایی فرایند افزایشی چشمگیری به خود گرفته و دولت انگلیس هم سویه جدیدی از ویروس دلتا را مشاهده و آنالیز ها روی آن را شروع نموده است.

کرونا در اروپا جان تازه می گیرد؛ مشاهده سویه تازه دلتا در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، خبرهای کرونایی این روزها از اتحادیه اروپا نشان می دهد که موارد ابتلا و مرگ های کرونایی در بعضی کشورها به سرعت در حال افزایش است و کرونا دوباره می رود تا در این منطقه جان تازه ای بگیرد.

فرایند افزایشی چشمگیر ابتلا به کرونا در آلمان

بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان شمار مبتلایان تازه به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور برای هفتمین روز متوالی افزایش پیدا نموده و صبح چهارشنبه به 80.4 رسیده است.

این نهاد بهداشتی در آلمان بعلاوه از ابتلای 17015 مورد تازه به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده در حالی که آمار مبتلایان روزانه حدود یک هفته پیش 11903 نفر بود. در این مدت 92 نفر دیگر هم در آلمان جان خود را از دست دادند.

بعلاوه آمارها نشان می دهد که شمار بیماران کرونایی پذیرفته شده در کلینیک های آلمان به ازای هر 100 هزار نفر در عرض یک هفته هم افزایش پیدا نموده و به 2.13 مورد رسیده است.

در این شرایط استفان وایل، نخست وزیر استان نیدرزاکسن آلمان درباره انتها همه محدودیت های کرونایی در این کشور هشدار داده است.

وی خاطرنشان کرد که همچنان دوران سختی را در پیش رو داریم.

ایتالیا هم چندی پیش ارائه گذر سبز سلامت برای همه مشاغل را اجباری کرد و بر اساس این طرح همه کارکنان برای حاضر شدن در سر کار خود باید یک گواهی که نشان دهد واکسینه شده اند، از کرونا بهبود یافته اند و یا یک تست منفی کرونا را ارائه دهند.

تعلیق از کار یک سناتور ایتالیایی به علت عدم ارائه گذر سبز سلامت

حالا یک سناتور ایتالیایی به علت امتناع از نشان دادن گذرنامه بهداشتی از کار خود تعلیق شد. لورا گراناتو سناتور 51 ساله ایتالیایی می خواست روز سه شنبه در جلسه مجلس شرکت کند اما به علت اینکه از ارائه گذر سبز سلامت امتناع کرد اخراج شد و موقتا از کار تعلیق شد.

بر اساس قواعد سختگیرانه ایتالیا کسی که بدون گذر سبز سلامت در محل کار حاضر گردد تا 1500 یورو جریمه در انتظارش خواهد بود.

.لورا گراناتو از مخالفان سر سخت طرح ارائه گذر سبز سلامت بود.

مشاهده سویه تازه دلتا کرونا در انگلیس

دولت انگلیس هم یک زیر گونه تازه از ویروس بسیار مسری دلتا را که در این کشور مشاهده شده مورد آنالیز قرار می دهد. یک سخنگوی نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه خاطرنشان کرد که دولت این زیر گونه تازه موسوم به AY.4.2 را با دقت مورد آنالیز قرار می دهد. هنوز تعیین نیست که این زیر گونه تازه سریع تر توسعه می یابد یا خیر. دولت انگلیس تاکید نموده که در صورت لزوم اقدام خواهد نمود. این گونه تازه تا به حال به صورت خیلی پراکنده در خارج از انگلیس و در ایالات متحده آمریکا و دانمارک مشاهده شده است.

در این میان آمار مبتلایان تازه به کرونا هم در انگلیس به سرعت در حال افزایش است. در روز دوشنبه حدود 50 هزار ابتلای تازه در انگلیس ثبت شد که بالاترین اندازه ابتلای روزانه در اروپا بود. به این ترتیب نرخ مبتلایان تازه در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 448 رسید. کارشناسان نرخ پایین واکسیناسیون در بین جوانان و اندازه واکسیناسیون پاین مرحله سوم در بین افراد سالمند را علت به وجود آمدن این شرایط اعلام نموده اند.

افزایش چشمگیر مرگ های تازه کرونایی در انگلیس

آمار مرگ های کرونایی در انگلیس هم به بالاترین اندازه از ماه مارس رسیده است. اداره آمار انگلیس از مرگ 223 بیمار کرونایی اطلاع داد که از ماه مارس تا به حال بی سابقه بوده است.

نمایندگان نهادهای بهداشتی در انگلیس با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور خواهان اجرای سریع اقدامات متقابل شدند.

متیو تیلور، رئیس انجمن خدمات بهداشت ملی انگلیس ((NHS خواهان اجرای طرح B برای مهار این بحران شد.

این طرح که چند هفته پیش به وسیله دولت ارائه شد اجرای مجدد استفاده اجباری از ماسک در فضاهای داخلی و بعلاوه توصیه برای کار از منزل را پیش بینی می نماید. در انگلیس تا به حال حدود 79 درصد افراد بالای 12 سال کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند.

دانشمندان و کارشناسان مختلف در این کشور خواهان جدیت بیشتر دولت در مقابله با کرونا هستند. در انگلیس دانشمندان از دولت بوریس جانسون درخواست نموده اند که اقدامات متقابل قدرتمندانه تری را در مهار این بحران در پیش گیرد.

بر اساس اطلاعات اداره آمار انگلیس ONS در هفته اول اکتبر حدود یک میلیون انگلیسی به این بیماری مبتلا شدند که بالاترین اندازه ابتلا از ژانویه بوده است.

در تابستان انگلیس با تکیه بر آمار بالای واکسیناسیون تقریبا همه محدودیت های کرونایی در این کشور را لغو کرد و بعد از آن هم منطقه ها اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی این فرایند را دنبال کردند. البته همچنان کارشناسان و مقامات توصیه می کردند که در اتاق های بسته و اتوبوس ها و قطارها از ماسک استفاده گردد. علاوه بر آن انگلیسی ها به رعایت فاصله مناسب تشویق می شدند.

اما در عمل در بسیاری از رستوران ها، متروها و موزه ها انگار که کووید 19 هرگز وجود نداشته است و در هیچ کجا ماسک و رعایت فاصله گذاری انجام نمی شد

افزایش چشمگیر ابتلا به کرونا در بلغارستان

با توجه به افزایش روزافزون موارد ابتلا به کرونا در بلغارستان این کشور قاعده موسوم به تری جی را اعمال می نماید. از روز پنج شنبه تنها افرادی که دارای مدارک لازم گذر سلامت باشند یعنی به صورت کامل واکسینه شده اند، از کرونا بهبود یافته و یا تست منفی کرونا ارائه دهند اجازه دارند از اماکنی مانند رستوران ها، هتل ها، مراکز خرید، سینما، تئاتر، کنسرت و موزه بازدید نمایند. این خبر را وزیر بهداشت بلغارستان روز سه شنبه خاطرنشان کرد.

در این کشور عضو اتحادیه اروپا با حدود 6.9 میلیون سکنه اخیرا در عرض 24 ساعت 4979 نفر به کرونا مبتلا شده اند. نرخ مبتلایان تازه به ازای هر 100 هزار نفر هم در این کشور به 308.3 به ازای هر 100 هزار نفر افزایش پیدا نموده است.

تداوم فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در هلند

فرایند افزایشی موارد ابتلا به کرونا و یستری بیماران کرونایی در بیمارستان های هلند هم همچنان ادامه دارد. بر اساس اعلام نهادهای بهداشتی در این کشور تعداد ابتلاهای تازه در مقایسه با هفته گذشته 44 درصد افزایش داشته است.

موارد مرگ کرونایی در این کشور هم افزایش چشمگیری داشته است. در هفت روز گذشته 48 مورد مرگ ناشی از کرونا در این کشور ثبت شده که تقریبا دو برابر هفته قبل از آن است. تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه هم به حدی افزایش پیدا نموده که بیمارستان ها مجبور به لغو مجدد عمل ها شدند. حدود 80 درصد این بیماران واکسینه نشده اند.

یک ماه قرنطینه کرونایی در لتونی برای مهار بحران

لتونی هم به منظور مهار بحران کرونا از روز پنج شنبه یک ماه قرنطینه اعمال می نماید. نخست وزیر این کشور این قدام و اقدامات دیگر را ضروری دانسته چرا که بیمارستان ها در تامین و مراقبت از بیماران به مرزهای ظرفیت مجاز خود نزدیک می شوند. نرخ مبتلایان تازه به کرونا در این کشور در ازای هر 100 هزار نفر به 864 افزایش پیدا نموده که یکی از بالاترین نرخ های ابتلا در جهان محسوب می گردد.

در لتونی با حدود 1.9 میلیون نفر سکنه تا به حال حدود 190 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و 2900 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 66542

به "کرونا در اروپا جان تازه می گیرد؛ مشاهده سویه تازه دلتا در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا جان تازه می گیرد؛ مشاهده سویه تازه دلتا در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید