کلنگ زنی 3 هکتار از باغ های لاله در فاز نخست

به گزارش مجله کامپیوتر، شهردار تبریز از کلنگ زنی سه هکتار از باغ های لاله در فاز نخست آن اطلاع داد.

کلنگ زنی 3 هکتار از باغ های لاله در فاز نخست

جهت دریافت خدمات طراحی خانه باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگار از،ایرج شهین باهر شهردار تبریز در بازدید از باغ های لاله با اشاره به اینکه احیای باغ شهر تبریز از اهداف شهرداری و شورای پنجم بوده گفت: طی سال های گذشته باغ های تبریز در راستای توسعه، درآمد زایی و تغییر کاربری ها متاسفانه از بین رفته و تخریب شده اند که در شورای پنجم برنامه احیای باغ شهر تبریز در دستورکار قرار گرفته است.

او با تاکید بر اینکه در این دوره از شورا و شهرداری هیچ درخت و فضای سبزی از بین نرفته، گفت: در این دوره از مدیریت شهری اجازه هیچ گونه تغییر کاربری داده نشده و اگر جابه جایی درختان وجود داشته فضا و محل جدید آن را تامین نموده ایم.

او به تکمیل چند پارک تا خاتمه ماه جاری در سطح شهر اشاره نمود و اضافه نمود: حدود 40 پارک در دوره پنجم شورا احداث خواهد شد که این وسعت از فضای سبز در نوع خود رکورد قابل توجهی محسوب می گردد.

شهردار تبریز در ادامه سخنان خود به شروع اجرای سه هکتار از باغات لاله در فاز نخست آن در آینده نزدیک اشاره نمود و گفت: این پروژه تا وسعت 30 هکتار ادامه خواهد داشت و به صورت فاز بندی عملیاتی شده و تقدیم شهروندان محترم می گردد.

ایرج شهین باهر همچنین با اشاره به اینکه جنوب غرب تبریز در حوزه فضای سبز ظرفیت توسعه بیش از این را داشته و از سوی دیگر به لحاظ صنعتی بودن ضروریست توجه ویژه ای به آن گردد، اظهار امیدواری کرد که برای حفظ و نگهداری این باغات در این دوره و دوره های بعدی شهرداران کوشش نموده و همت بلندی برای توسعه این پروژه در دوره های بعدی نیز وجود داشته باشد.

او تاکید نمود: توسعه سرانه فضای سبز، افزایش کیفیت زندگی شهروندان و توجه به سلامت آن ها از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری بوده و توسعه فضای سبز در این دوره بیش از فعالیت های عمرانی اهمیت داشته و مورد توجه واقع شده است.

در این بازدید شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز، محمد علی سلیمی شهردار منطقه هفت، یعقوب غیور معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه، نادر خیردوست معاون فنی عمرانی و صالحی مدیر املاک حضور داشته و به آنالیز ابعاد مختلف باغات لاله پرداختند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 37160

به "کلنگ زنی 3 هکتار از باغ های لاله در فاز نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلنگ زنی 3 هکتار از باغ های لاله در فاز نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید