کلینیک ها و بیمارستان های مجازی راه اندازی می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بسیاری از مراجعاتی که قبل از کرونا داشتیم به صورت دوراپزشکی قابل انجام است و یک پزشک می تواند دوز شناخته شده بیمار خود را در دیابت، روماتیسم و ... به صورت آنلاین انجام دهد که از نظر هزینه برای شخص و نظام سلامت به صرفه خواهد بود. این موضوع بعد از تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا محقق خواهد شد.

کلینیک ها و بیمارستان های مجازی راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رکنا، پس از شیوع کرونا در کشور و ترس مبتلا شدن افراد به این بیماری مراجعات به بیمارستان ها برای خدمات سرپایی کاهش چشمگیری داشته است. چراکه افراد حس می نمایند اگر به بیمارستان مراجعه نمایند، به کرونا مبتلا می شوند. تصوری که دور از واقعیت نیست.

در این میان معاون درمان درباره این مسئله که این روزها بسیاری از افراد به دلیل کرونا برای چکاب و درمان بیماری های زمینه ای به بیمارستان نمی فرایند، گفت: وقتی در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا افراد در این شرایط بحرانی تنها برای تامین لوازم ضروری خود می توانند بیرون بفرایند، اینکه بخواهیم خدمات سرپایی و چکاب را فعال کنیم، به هیچ عنوان صلاح نیست.

قاسم جان بابایی اضافه نمود: برنامه ای برای تک تک بیمارستان ها نوشته شده است که به تدریج به سمتی حرکت کنیم که در هر استان فقط چند بیمارستان برای ظرفیت بیماران کرونایی استفاده گردد و سایر بیمارستان ها بعد از ضدعفونی شدن، برای چکاپ و درمان دیگر بیماران استفاده گردد.

وی درباره افراد دارای بیماری های زمینه ای اظهار کرد: قرار است که از آیین نامه درمان مجازی را که مدت هاست تدوین شده بعد از برطرف مسائل قانونی آن اجرایی کنیم که بر اساس قول هایی که به ما داده اند، اگر این مسئله در ستاد ملی مقابله تصویب گردد، به سرعت می توانیم خیلی از خدمات سرپایی را در استان ها به وسیله دورا پزشکی انجام بدهیم که بار مراجعات حضوری به صورت سرپایی کم گردد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه کرونا یک فرصت برای ایجاد رویه جدید خدمت است، توضیح داد: بسیاری از مراجعاتی که قبل از کرونا داشتیم، به صورت دوراپزشکی قابل انجام است.

جان بابایی اظهار کرد: زیرساخت های لازم هم اکنون برای نسخه نویسی و نوبت دهی آماده است که می تواند برای تمام کلینیک های ما و نسخه پیچی الکترونیک در تمام داروخانه های ما انجام گردد و اگر در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب گردد، هرچه زودتر کلینیک های مجازی راه اندازی می شوند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 28176

به "کلینیک ها و بیمارستان های مجازی راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلینیک ها و بیمارستان های مجازی راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید