گردشگری را در روزگار سخت پساکرونا تنها نگذاریم

به گزارش مجله کامپیوتر، بنا به گفته مسئولین امر، بخش خدمات بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است، نکته ای که ضرورت توجه جدی دولت و مجلس برای رسیدگی به کسب وکار این بخش از فعالان مالی را می طلبد.

گردشگری را در روزگار سخت پساکرونا تنها نگذاریم

در این میان به نظر می رسد صنعت گردشگری به علت ماهیت شنمایندهٔ خود که متأثر از اتفاقات سیاسی و اجتماعی است آسیب جدی و قابل توجهی دیده است، کوشش وزیر و معاونین میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در رزوهای اخیر مؤید نگاه ویژهٔ مسؤولین وزارتخانه در حمایت از این بخش است که بی شک تحقق وعده های حمایتی، موجب دلگرمی بیشتر فعالان گردشگری نسبت به حامیان خود در وزارتخانه خواهد شد.

در اینکه این مهمان ناخوانده (ویروس کرونا) به رغم تمام کوشش متولیان و مسؤولین کشور، دغدغه بزرگی برای بخش های مختلف کشور بوده است، شکی نیست و مدیران تأسیسات گردشگری نیز با اطمینان و اعتماد به این کوشش ها، می بایست خود را برای دوران پسا کرونا آماده نمایند و نگاه بهتر و به روزتری با اتخاذ روش های نوین بازاریابی برای ادامه فعالیت خود در این حوزه داشته باشند، بحث مفصلی که در این مقال فرصت رمزگشایی از آن نیست لیکن نباید فعالان گردشگری را در این روزگار سخت تنها گذاشت.

نمی توان لفظ حمایت از صنعت گردشگری را فقط دراعطای تسهیلات، فرصت در پرداخت تسهیلات و... دانست، بلکه باید طرحی نو برای گردشگری اندیشید و با استفاده از نظر صاحب نظران، فعالان این بخش و کسانی که در دل در گرو شکوفایی صنعت گردشگری دارند، طرحی نو درانداخت و با اتخاذ شیوه های جدید بازاریابی و تبلیغات غبار مهجوری را از صورت زیبا و سحرانگیز گردشگری زدود، باید تناسب معقولی بین داشته های گردشگری کشورو رتبه ایران عزیز در تعداد گردشگران داخلی و بالاخص خارجی ایجاد کرد.

زیرساخت های موجود کشور که با کوشش وزارتخانه در سال های اخیر ایجاد شده، تغییر نگاه دولت و مجلس به مقوله گردشگری، امیدواری مردم عزیزمان به نقش گردشگری در ایجاد اشتغال پایدار، ارتقاء فرهنگ مردم در مهمان نوازی از گردشگران، ظرفیت های ارزشمندی است که نباید به سادگی نادیده گرفت و فرصت سوزی کرد.

ویروس کرونا شاید در نگاه اول مصیبت عظمایی برای تمام بخش های کشور باشد ولی می توان با تمهید روش های نو از دل این مشکل پایه محکمی برای توسعه گردشگری کشور ساخت و در روزگار نه چندان دور با اتخاذ تصمیمات نوین برای برون رفت از این بحران سربلندی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را رقم زد.

* مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27883

به "گردشگری را در روزگار سخت پساکرونا تنها نگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری را در روزگار سخت پساکرونا تنها نگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید