1906 بیمار کرونایی در مازندران بستری هستند

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/مازندران مازندران برای چندمین هفته موالی، در شرایط قرمز ناشی از شیوع و ابتلای ویروس کرونا نهاده شد و با توجه به تداوم برگزاری تجمعات، مراسم عروسی و عزا به نظر می رسد، به زودی از این شرایط خارج نگردد، موضوعی که استاندار مازندران معتقد است، با رعایت 75 درصدی پروتکل های بهداشتی از سوی مردم این استان، تا دو هفته آینده، شرایط مازندران، باید بهتر گردد.

1906 بیمار کرونایی در مازندران بستری هستند

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سیدعباس موسوی رئیس این دانشگاه اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 319 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی توضیح داد: در همین مدت 314 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل فرایند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام نمود: هم اکنون 1589 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی اضافه نمود: فرایند جهشی ابتلا به ویروس کرونا در استان همچنان ادامه دارد به طوریکه روزانه صدها نفر مبتلا می شوند و صدها نفر نیز در معرض ابتلا قرار می گیرند.

وی تاکید نمود: برای همزیستی مسالمت آمیز با کرونا، تغییر سبک زندگی مردم الزامی است و در این شرایط باید از برگزاری و یا حضور در مراسم و دورهمی ها خودداری و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به عنوان یک فرهنگ عمومی توصیه می گردد.

بستری 59 بیمار جدید در بابل

بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر 317 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در 24 ساعت گذشته 59 بیمار جدید بستری و 47 بیمار هم ترخیص شدند. 41 بیمار نیز در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

خرید یک دستگاه CT اسکن برای بیمارستان 17 شهریور آمل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی پیش از موعد مقرر اورژانس بیمارستان 17 شهریور آمل به عنوان یکی از پروژه های مهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعتبار 140 میلیارد ریالی در شهرستان آمل اطلاع داد.

تورج اسدی اظهار کرد: با توجه به شرایط بحرانی شهر آمل در زمینه تعداد بیماران مبتلا به کرونا راه اندازی این پروژه یاری شایانی به سیستم درمانی آمل برای درمان بیماران کرونایی می نماید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از خرید یک دستگاه CT اسکن برای بیمارستان 17 شهریور با هزینه 15 میلیارد ریالی خبرداد که به زودی نصب ومورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گفته وی دانشگاه علوم پزشکی مازندران سال گذشته نسبت به عقد قرارداد خرید این دستگاه برای تجهیز بیمارستان 17 شهریور با هیات منای ارزی اقدام نموده بود.

تحویل دومین دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان امام خمینی(ره) بهشهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دومین دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت 400 لیتر در دقیقه با هزینه 19 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران خریداری و تحویل بیمارستان امام خمینی (ره) بهشهر شد که در روزهای آینده نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بر این اساس، دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ماه گذشته، مراحل درخواست تامین 13 دستگاه اکسیژن ساز برای مراکز درمانی استان به وزارت بهداشت انجام داد که با توجه به اهمیت موضوع و با پیگیری های مدیریت دانشگاه، تا کنون همه این دستگاه ها از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران خریداری و تحویل بیمارستان های سطح استان شد.

به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر 1906 بیمار کرونایی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 37201

به "1906 بیمار کرونایی در مازندران بستری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1906 بیمار کرونایی در مازندران بستری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید