27 درصد خوزستانی ها دو دوز واکسن را دریافت نموده اند

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به مقدار واکسیناسیون در استان خوزستان گفت: 53.5 درصد جمعیت استان خوزستان یک دوز و حدود 27 درصد دو دوز واکسن را دریافت نموده اند.

27 درصد خوزستانی ها دو دوز واکسن را دریافت نموده اند

دکتر فرهاد ابول نژادیان با اشاره به خروج شهرهای خوزستان از شرایط قرمز کرونا، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در خوزستان به یک سوم اوج پیک کاهش یافته و اکنون یک هزار و 100 بیمار در بیمارستان ها بستری هستند.

به گزارش خبرنگاران، وی با اشاره به شروع فصل پاییز و بروز آلرژی در این فصل، اضافه نمود: باید توجه داشت که سرفه های خشک، عطسه، آبریزش و گرفتگی بینی جزو تظاهرات آلرژی هستند. از طرف دیگر سوش دلتا هم با گرفتگی بینی، تغییر صدا و سرفه های خشک بروز پیدا می نماید و این تظاهرات، آلرژیک هم هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بنابراین اگر افرادی در سال های گذشته دچار علائم آسم یا آلرژی بوده اند به کلینیک های آلرژی بفرایند و خود را درمان نمایند اما اگر سال جاری برای اولین بار این تظاهرات بالینی همراه با ضعف عمومی و از دست رفتن حس بویایی و چشایی در آن ها بروز پیدا می نماید باید به کرونا شک نمایند. این افراد باید خود را قرنطینه و به پزشک مراجعه نمایند.

وی با اشاره به فرایند واکسیناسیون در استان خوزستان، اعلام کرد: تا به امروز در خوزستان 2 میلیون و 600 هزار دوز واکسن تزریق شده است که یک میلیون و 700 هزار نفر دوز اول و 900 هزار نفر دو دوز را دریافت نموده اند بدین ترتیب 53.5 درصد جمعیت استان خوزستان یک دوز و حدود 27 درصد دو دوز واکسن را دریافت نموده اند.

ابول نژادیان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با بیان اینکه واکسیناسیون 15 سال به بالا هم در استان خوزستان انجام می گردد، اسم کرد: از هم استانی هایی که تا به امروز واکسن دریافت ننموده اند می خواهم سریعا برای تزریق واکسن اقدام نمایند. کمپین 10+1 هم راه اندازی شده و از مردم می خواهیم به این کمپین بپیوندند و هر نفر، 10 نفر را برای تزریق واکسن دعوت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 64737

به "27 درصد خوزستانی ها دو دوز واکسن را دریافت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 درصد خوزستانی ها دو دوز واکسن را دریافت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید