آب جاری روی ماه رصد شد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهو نیوز، یک مدارگرد ناسا آب در حال حرکت روی سطح ماه را رصد نموده است. البته نباید انتظار داشت در این سیاره باران ببارد و رودخانه ها جریان داشته باشند.

آب جاری روی ماه رصد شد

به هر حال مدار گرد Recommaissance)LRO)لایه ای پراکنده از مولکول های آب را رصد کرد که طی چند روز روی سطح ماه گیر نموده بودند. همچنین این مدار گرد جهش این مولکول ها روی سطح را نیز ثبت کرد که نشان دهنده حرکت آب است.

به گفته ناسا این یافته اهمیت زیادی در مأموریت های آینده این سازمان برای ارسال فضانوردان به ماه دارد.

تا دهه گذشته، دانشمندان تصور می کردند سطح ماه کاملاً خشک است و هرگونه آبی در آن احتمالاً به شکل مخازنی از یخ در زیر چاله ها و قطب های آن است.

اما دانشمندان آب های سطحی پراکنده ای را رصد نموده اند که با خاک ماه یا رگولیت پیوند دارد.

اندازه گیری های جدید نشان می دهد میزان آب در ساعات مختلف روز متفاوت است.

کرت رادرفورد محقق ارشد ابزار LAMP در انستیتو تحقیقات ساوت وست می گوید: با توجه به آنکه ناسا می خواهد به ماه برگردد تا اکتشافاتی انجام دهد این یافته بسیار مهم است. ما به تازگی حالت جمع آوری نور ابزار LAMP را روشن کردیم تا سیگنال های منعکس شده روی ماه در ساعات روز را با دقت بیشتری اندازه گیری کنیم. این روند به ما اجازه می دهد مکان وجود آب و میزان آن را دقیق تر اندازه گیری کنیم.

آماندا هندریکس محقق ارشد انستیتو Planetary Science و مؤلف ارشد این پژوهش می گوید: این نتایج دانشمندان یاری می نماید چرخه آب در ماه را بهتر درک نمایند. انسان با یاری آب موجود در ماه می تواند سوخت فراوری کند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5405

به "آب جاری روی ماه رصد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب جاری روی ماه رصد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید