آخرین خبرها درباره پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: با صدور پیش نویس احکام مستمری بگیران سازمان، بازنشستگان تاخیری در دریافت حقوق و مزایایشان نخواهند داشت و بلافاصله مطالباتشان را دریافت می نمایند.

آخرین خبرها درباره پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به شمانیوز و به نقل از مهر، علی اصغر بیات اظهار کرد: واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی بر اساس دستور اداری جدید صادره، مکلف می شوند پس از احراز شرایط قانون بازنشستگی و دریافت استعلام ترک کار بیمه شده، پیش نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه قابل قبول و رعایت سایر قوانین و مقررات صادر کنند که این امر در راستای رضایتمندی بیشتر بازنشستگان صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کاری عظیم و تاریخی بود که همزمان با حقوق مرداد پرداخت شد و رضایتمندی بازنشستگان را به همراه داشت.

وی با تاکید بر اینکه متناسب سازی به قطع یقین، شکاف درآمدی را کم و حس تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران را احیا کرد، گفت: بر اساس آنالیز های به عمل آمده این موضوع، رضایتمندی بسیاری از بازنشستگان و مستمری بگیران را به همراه داشت که امیدوارم با ادامه این فرایند توسط مسئولان، شیرینی کام این عزیزان به تلخی تبدیل نگردد.

وی اضافه نمود: در جلسات مختلف تصمیم گیری نحوه اجرای متناسب سازی، سعی شد که نهایت عدالت بیمه ای با اجرای متناسب سازی محقق گردد.

بیات خواهان حمایت بیشتر سازمان تأمین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان شد و گفت: برخورداری از خدمات درمانی مناسب حق بازنشستگان است و بیمه تکمیلی بازنشستگان باید با جدیت پیگیری گردد.

وی با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان با همفکری و مشورت کنندگان کانون های بازنشستگی صورت گرفته است، اظهار کرد: مطابق با نظر تشکل های بازنشستگان، 4 درصد مربوط به سنوات سخت و زیان آور در محاسبات مربوط به متناسب سازی اعمال می گردد و مجموع مبالغ مربوط به متناسب سازی در احکام حقوقی این گروه نیز درج خواهد شد.

وی به مورد مهم دیگری که مورد موافقت مدیر عامل تأمین اجتماعی قرار گرفته اشاره نمود و گفت: همچنین مقرر شده مبلغ پرداختی در مورد متناسب سازی که شامل مبلغ متناسب سازی، ضریب ترغیب و تفاوت تطبیق می گردد، به صورت تجمیعی در آیتم پایه حقوق فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران در نظر گرفته گردد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43435

به "آخرین خبرها درباره پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها درباره پایه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید