اختصاص اعتبار برای مطالعه و آسیب شناسی سیستم الکتریکی مجموعه مفخم بجنورد

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از انعقاد قرارداد مطالعه و آسیب شناسی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد خبر داد.

اختصاص اعتبار برای مطالعه و آسیب شناسی سیستم الکتریکی مجموعه مفخم بجنورد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، علی مستوفیان روز سه شنبه 10 تیرماه 99 با بیان این مطلب اظهار کرد: آسیب شناسی تأسیسات الکتریکال و مکانیکال موزه عمارت و آیینه خانه مفخم بجنورد با هدف اجرای عملیات بهسازی، انجام می شود.

او با اشاره به اختصاص 600میلیون ریال اعتبار برای این طرح مطالعاتی، بیان نمود: سیستم الکتریکال و مکانیکال موزه های باستان شناسی، اسناد و نسخ خطی و موزه مردم شناسی در این طرح مورد مطالعه و آسیب شناسی قرار خواهند گرفت.

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی افزود: مطالعه و بررسی وضع موجود به جهت معماری، سازه، تأسیسات الکتریکال و مکانیکال در راستای پاسخ گویی به طرح معماری داخلی از جمله برنامه های ما برای مجموعه مفخم بجنورد است.

مستوفیان با اشاره به لزوم تهیه طرح معماری داخلی و موزه آرایی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد، گفت: یک میلیارد ریال اعتبار نیز به منظور مطالعه این مهم بر اساس طرح مصوب اداره کل موزه های کشور اختصاص یافته است.

آیینه خانه مفخم یکی از یادمان های برجسته دوره قاجار است، حدود سال 1300 هجری به دستور یار محمدخان شادلو، معروف به سردار مفخم ساخته شده و با شماره 1167 به ثبت رسیده است.

عمارت مفخم نیز که هم زمان با آیینه خانه ساخته شد، بزرگ ترین و شاخص ترین اثر تاریخی دوره قاجار در خراسان شمالی است و با شماره 952 در فهرست آثار تاریخی به ثبت ملی رسیده است.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34997

به "اختصاص اعتبار برای مطالعه و آسیب شناسی سیستم الکتریکی مجموعه مفخم بجنورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص اعتبار برای مطالعه و آسیب شناسی سیستم الکتریکی مجموعه مفخم بجنورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید