اساس مراقبت از مو

به گزارش مجله کامپیوتر، موهای ما از پیاز مو به وجود می آیند که پیاز مو پیش از تولد تشکیل می گردد و به طور میانه 80 تا 120 هزار پیاز مو در پوست سر داریم، ریشه مو تنها قسمت رشد کننده و زنده موست که در پایه پیاز مو قرار گرفته است و همین طور که سلول های سازنده مو فراوری می شوند، این سلول ها سخت شده و می میرند و ساقه مو را تشکیل می دهند. ساقه مو از

اساس مراقبت از مو

اساس مراقبت از مو

اگر دوست دارید به طور اساسی از موهایتان مراقبت کنید باید حقایقی را درباره آن بدانید.

موهای ما از پیاز مو به وجود می آیند که پیاز مو پیش از تولد تشکیل می گردد و به طور میانه 80 تا 120 هزار پیاز مو در پوست سر داریم، ریشه مو تنها قسمت رشد کننده و زنده موست که در پایه پیاز مو واقع شده است و همین طور که سلول های سازنده مو فراوری می شوند، این سلول ها سخت شده و می میرند و ساقه مو را تشکیل می دهند. ساقه مو از سلول های حاوی کراتین که نوعی پروتئین است، تشکیل شده که 8 تا 12 میلی متر در ماه رشد می نماید. موها از سه لایه تشکیل شده اند. لایه داخلی، لایه میانی که حاوی رنگدانه است و لایه خارجی که لایه های زیرین را می پوشاند. وقتی لایه خارجی موها (کوتیکول) سالم باشد، موها لطیف به نظر می آیند اما اگر در موقع شانه زدن، رنگ کردن و یا بی رنگ کردن و غیره صدمه ببیند، برخی از سلو ل های آن کنده شده و یا حتی می ریزند. در این حالت سطح موها زبر و فرو رفته می گردد و نوک موها چند تکه خواهد شد. چون ساقه مو یک بافت مرده است و نمی تواند خود را ترمیم کند، صدمه برای همواره باقی می ماند و باید منتظر ماند تا موهای سالم جایگزین شوند. فکر کنم متوجه شدید منظورم از مراقبت اساسی موها کاهش صدمات وارده به لایه خارجی موها است یعنی موها را با شامپو به آرامی بشویید، از آب خیلی گرم استفاده نکنید و شامپو را با نوک انگشتان به موها ماساژ دهید.

اگر موهایتان خشک و صدمه دیده اند حتما بعد از شامپو از نرم کننده بهره ببرید تا فرورفتگی های ایجاد شده را به طور موقتی پر کند و در هنگام برس زدن آسیب کمتری برسد. برای خشک کردن موها را فقط در حوله ای بپیچید و ماساژش ندهید چون ساقه موها می شکنند. از شانه های نوک تیز استفاده نکنید و هرگز موی خیس را برس نزنید. موها را از نوک به طرف پوست سر شانه بزنید و اگر از سشوار استفاده می کنید از حرارت بالا بپرهیزید. موهایتان را از آثار زیان بار آفتاب حفاظت کنید. توصیه می کنم بعد از شنا، حتما برای پاک کردن کلر و دیگر املاح از موها، آنها را با شامپو بشویید. ضروری است هر ماه یک بار برای اصلاح موهای خود به آرایشگاه بروید. کوتاه کردن نوک موها موجب می گردد موها ضخیم تر و مجذوب کننده تر به نظر برسند.

منبع:www.salamat.com

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: راسخون
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 64405

به "اساس مراقبت از مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساس مراقبت از مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید