اعتراض پرسپولیس به زمان بازی های این تیم در مقایسه با سپاهان

به گزارش مجله یک کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران، قهرمانی نیم فصل این دوره رقابت های لیگ برتر را با اختلاف دو امتیاز نسبت به نزدیک ترین رقیب، از آن خود کردند. پرسپولیس و رقیبش در بالای جدول بازی ها در انتها هفته هفدهم هم امتیاز شدند و با 34 امتیاز در حد نصاب دو امتیاز برای هر مسابقه قرار گرفتند. رقابت دو تیم از این زمان شکل میلیمتری به خود گرفت و هر گونه اعمال اراده برای تغییر شرایط له یا علیه یکی از دو رقیب، امتیاز و فرصت بزرگی برای طرف مقابل به حساب می آمد. عامدانه یا غیرعمد بودن این شرایط هم، شرایط را تغییر نمی دهد.

اعتراض پرسپولیس به زمان بازی های این تیم در مقایسه با سپاهان

یکی از موارد حساس در این شرایط (که فقط هم بحث هواداری نیست و روی آن تحلیل های فنی وجود دارد)، تاثیر روانی و انگیزشی تقدم و تاخر بازی تیم ها نسبت به یکدیگر است و این جدای از تاثیر و فشاری است که به عوامل برگزاری بازی موخر وارد می گردد و می تواند عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار بدهد.

حساسیت های از این دست، برای ابتدای فصل وجود ندارد یا کمتر است چون تا تعیین شدن رقبای اصلی باید هفته هایی از رقابت ها بگذرد. تاثیرگذاری این پدیده از زمانی مشهود می گردد که تیم ها در بالا یا پایین جدول برای قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی شانه به شانه هم قرار می گیرند. مقطع زمانی که در همین لیگ جاری، شاهد سنگین شدن کفه ترازو برنامه ریزی به سود رقیبان پرسپولیس بوده ایم.

همان طور که اسم شد؛ دو تیم پرسپولیس و سپاهان از خاتمه هفته هفدهم، امتیاز برابری پیدا کردند. از آن موقع شش هفته مسابقات برگزار گردید که در جریان آن یک هفته به رویارویی دو تیم اختصاص داشت و در پنج هفته دیگر، پرسپولیس برای چهار مسابقه زودتر از نزدیکترین رقیب خود وارد میدان شده است. رقیب ما در سه مورد دیگر با اطلاع از نتیجه بازی پرسپولیس وارد مسابقه شده است. تنها موردی که رقیب سرخپوشان زودتر به میدان رفت هم به لطف حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود.

در این شرایط، برنامه بازی های هفته های 24 و 25 هم اعلام شد که رقیب پرسپولیس باز هم در جریان آن با اطلاع از نتایج سرخپوشان وارد میدان خواهد شد.

این شرایط در حالی وجود دارد که پرسپولیس به خاطر عدم حضور شش ملی پوش خود، عملاً تمرینات کاملی نداشته و از این منظر هم تحت فشار است.

بیش از 50 درصد ترکیب اصلی، فرصت ریکاوری و استراحت نداشته اند و درگیر تمرین تیم ملی بوده اند. این نفرات در بازگشت هم فرصت ریکاوری و هماهنگی مجدد را ندارند و در این شرایط، سوپرجام در بدترین زمان ممکن از سال و فصل برای پرسپولیس تدارک دیده شده است. این موضوع در کنار موردی که مطرح شد، اصل شرایط برابر و عادلانه برای رقابت در دو جام را خدشه دار می نماید.

انتظار این بود که در جریان اعلام برنامه های هفته های بعدی لیگ، این مورد با اصلاح برنامه های قبلی لحاظ گردد.

سازمان لیگ فوتبال در حال حاضر برنامه رقابت های هفته های 26 و 27 را اظهار داشت. بازی هفته بیست و هفتم، تقریباً همزمان است و فقط در هفته بیست و ششم پرسپولیس بازی خود را تقریباً با خاتمه بازی رقیب خود انجام می دهد. این مورد، فرق دارد با زمانی که یک تیم، یک یا دو روز بعد از رقیب خود به میدان می رود.

عجیب اینکه بعضاً مشاهده شده بعضی در شبکه های اجتماعی و جوامع هواداری با فشار روی داور و سازمان برگزار کننده بازی ها سعی در امتیاز گرفتن از آن ها دارند که این شرایط، کار پرسپولیس برای بازی عادلانه را سخت می نماید. در واقع آغاز بازی پرسپولیس در خاتمه بازی با سپاهان در هفته بیست و ششم اصلاً معادل برگزاری بازی در یک یا دو روز فاصله زمانی نیست.

به این ترتیب معادله برنامه مسابقات لیگ در چهار بازی پیش رو همچنان به زیان پرسپولیس خواهد بود.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 61903

به "اعتراض پرسپولیس به زمان بازی های این تیم در مقایسه با سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض پرسپولیس به زمان بازی های این تیم در مقایسه با سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید