الحشد الشعبی: در کنار معترضان هستیم

به گزارش مجله کامپیوتر، سازمان الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای درباره سوء استفاده از اسمش در جریان اعتراضات مردم عراق هشدار داد و گفت که در کنار معترضان واقع شده است.

الحشد الشعبی: در کنار معترضان هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان الحشد الشعبی عراق روز شنبه بیانیه ای را در حمایت از اعتراضات مردم عراق منتشر و اظهار داشت که این سازمان در کنار معترضان قرار گرفته است.

در ادامه این بیانیه آمده که الحشد الشعبی در کنار معترضانی است که از راه مسالت آمیز به دنبال حقوق مشروع خود هستند. در این بیانیه همچنین از عملکرد نیروهای امنیتی در حمایت از معترضان تمجید شده است.

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، الحشد الشعبی ضمن هشدار درباره سوء استفاده از نامش در جریان تظاهرات مردم عراق، گفت که مواضع رسمی الحشد الشعبی فقط در پایگاه اطلاع رسانی الحشد منتشر می گردد.

در سرانجام بیانیه آمده که نیروهای الحشد الشعبی به ماموریت خود در خارج از شهرها برای جلوگیری از بازگشت داعش و حفاظت از کشور در برابر خطرهای تروریستی ادامه می دهند.

سازمان الحشد الشعبی عراق دیروز (آدینه) نیز ضمن استقبال و حمایت دوباره از تظاهرات مسالمت آمیز در این کشور، از معترضان خواست اجازه تعرض به نیروهای امنیتی و تخریب مرجعیت شیعیان و الحشد را ندهند.

در این بیانیه که آدینه (دهم آبان) منتشر شد، آمده است: هنگامی که وطن به ما احتیاج پیدا کرد و مرجعیت حکیم ما از ما یاری خواست، ما اولین کسانی بودیم که به ندای آن لبیک گفته و اولین کسانی بودیم که در خطوط عزت و کرامت ایستادیم. ما هرگز چه در گذشته و چه در حال، از موقعیتی که کشومان به حضور ما احتیاج داشت، پا پس نکشیدیم و پشت نکردیم (جزئیات بیشتر).

مردم عراق ماه اکتبر در اعتراض به وضعیت بد مالی و معیشتی و وجود فساد در دولت دست به اعتراض زدند ولی با فرارسیدن ایام اربعین حسینی (ع)، اعتراض ها را به بعد از سرانجام اربعین (25 اکتبر: سوم آبان) موکول کردند. دور دوم این اعترا ض ها از آدینه دو هفته قبل شروع شده و همچنان ادامه دارد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16960

به "الحشد الشعبی: در کنار معترضان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی: در کنار معترضان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید