امضای بزرگترین توافق تجارت آزاد دنیا در هفته جاری

به گزارش مجله کامپیوتر، 15 کشور آسیا اقیانوسیه از جمله چین و ژاپن، آماده می شوند تا در هفته جاری بزرگترین توافق تجارت آزاد دنیا را امضا نمایند.

امضای بزرگترین توافق تجارت آزاد دنیا در هفته جاری

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، 15 کشور آسیا اقیانوسیه از جمله چین و ژاپن، آماده می شوند این هفته عظیمترین توافق تجارت آزاد دنیا را امضا نمایند. این توافق تعرفه ها را کاهش داده و زنجیره های تأمین را با قوانین مشترک مبدا کالا و تنظیم آئین نامه های تجارت الکترونیک، تقویت می نماید.

شراکت مالی جامع منطقه ای (آرسی ای پی) قرار است در اجلاس این هفته اتحادیه کشور های آسیای جنوب شرقی (آسئان) به میزبانی مجازی ویتنام، اعلام گردد. این توافق 10 کشور عضو بلوک آسئان (برونئی، کمبوجیه، اندئونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام) و شرکای تجاری آنها، استرالیا، چین، ژاپن، نیوزلند و کره جنوبی، را در بر خواهد گرفت؛ بنابراین این توافق تجاری یک سوم فراوری ناخالص دنیا و یک سوم جمعیت دنیا را در بر خواهد داشت.

این اولین توافق تجاری ای خواهد بود که چین، ژاپن، کره جنوبی، اولین، دومین، و چهارمین اقتصاد عظیم آسیا را کنار هم خواهد داشت. هند که قبلاً عضو این توافق بود اعلام نموده است در مذاکرات برای توافق جدید شرکت نخواهد کرد چرا که این نگرانی وجود دارد که با این توافق کسری تجاری هند با چین افزایش پیدا کند.

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 45053

به "امضای بزرگترین توافق تجارت آزاد دنیا در هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای بزرگترین توافق تجارت آزاد دنیا در هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید