انتخابات ریاست جمهوری اندونزی ، جوکو ویدودو پیشتاز شمارش اولیۀ آراء

به گزارش مجله کامپیوتر، نتایج اولیۀ انتخابات اندونزی، حاصل شمارش سریع آراء از پیروزی دوبارۀ جوکو ویدودو، رئیس جمهور کنونی این کشور حکایت دارد. به این ترتیب این تاجر پیشین صنعت مبلمان برای پنج سال دیگر نیز زمامداری بر این کشور واقع در جنوب شرق آسیا را برعهده خواهد داشت.

انتخابات ریاست جمهوری اندونزی ، جوکو ویدودو پیشتاز شمارش اولیۀ آراء

بر اساس آرای شمرده شده، آقای ویدودو توانسته است بیش از نیمی از رای های ریخته شده به صندوق ها را از آن خود کند و رقیب او پرابووو سوبیانتو نیز بین 5.5 تا 11.4 درصد از آراء را به دست آورده است.

برگزاری بزرگترین انتخابات یک روزۀ دنیا در اندونزی

رای دهندگان اندونزی پس از شش ماه مبارزات انتخاباتی خاتمه روز چهارشنبه از ساعت 7 بامداد در بزرگترین انتخابات یک روزه دنیا شرکت کردند تا نمایندگان مجلس و همچنین رئیس جمهور جدید خود را انتخاب نمایند.

در اندونزی بیش از 192 میلیون نفر از جمعیت 260 میلیون نفری آن دارای شرایط لازم برای رای دادن هستند. این کشور با 17 هزار جزیره، دارای سه منطقۀ زمانی است و بین شرقی ترین تا غربی ترین نقطۀ آن بیش از 5 هزار کیلومتر فاصله است.

با تور بالی همراه شوید.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور کنونی این کشور از سال 2014 میلادی قدرت را در دست دارد.

رقیب اصلی آقای ویدودوی 57 ساله که خود را انسانی از جنس مردم می خواند، پرابووو سوبیانتو، ژنرال پیشین ارتش است. آقای سوبیانتو با دیدگاههای ملی گرایانه افراطی، پیش از این در رقابتهای سال 2014 میلادی نیز از جوکو ویدودو شکست خورده بود.

آخرین نظرسنجی ها پیش از برگزاری این انتخابات نیز از پیروزی دوبارۀ جوکو ویدودو خبر داده بودند؛ با این وجود با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد اصلی و ارتباط نزدیک پرابووو سوبیانتو با نخبگان سیاسی سنتی این کشور، احتمال رسیدن به نتیجه ای متفاوت نیز وجود داشت.

چالش برانگیزترین موضوع این انتخابات، وضعیت مالی اندونزی بود. پس از آن موضوعات مرتبط با اسلام سیاسی در این کشور که دارای بیشتری جمعیت مسلمان در سراسر دنیا است، بر انتخابات سایه افکنده بود.

نزدیک به 350 هزار پلیس و نیروی نظامی در کنار 1.6 میلیون مامور مجلسی در سراسر اندونزی امنیت این انتخابات را تامین کردند.

رای گیری در ساعت 13 به خاتمه رسید و پس از آن شمارش سریع آراء شروع شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5703

به "انتخابات ریاست جمهوری اندونزی ، جوکو ویدودو پیشتاز شمارش اولیۀ آراء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات ریاست جمهوری اندونزی ، جوکو ویدودو پیشتاز شمارش اولیۀ آراء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید