بایدن: پوتین تاوان پس می دهد!

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در مصاحبه با ای بی سی نیوز مدعی شد: ولادیمیر پوتین بهای مداخله در انتخابات آمریکا را می پردازد و این زیاد طول نخواهد کشید.

بایدن: پوتین تاوان پس می دهد!

این ادعای بایدن در مورد همتای روس در حالی است که کاخ کرملین هرگونه مداخله در فرایند انتخاباتی آمریکا را رد نموده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه هم در واکنش به این اتهام گفته است: روسیه در فرایند انتخاباتی 2020 یا حتی فرایندهای انتخاباتی پیشین آمریکا مداخله ننموده است. ما علیه هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی آمریکا با رقیبش تبانی ننموده ایم. این ادعاها را نادرست و مطلقاً بی پایه و اساس ارزیابی می کنیم.

به گزارش خبرنگاران، اداره اطلاعات ملی ایالات متحده روز سه شنبه در یک گزارش روسیه و چند کشور و گروه دیگر از جمله ایران، کوبا، ونزوئلا، چین و جنبش حزب الله لبنان را به کوشش برای اعمال نفوذ و اثرگذاری بر فرایند انتخابات 2020 آمریکا متهم کرد.

اداره اطلاعات ملی آمریکا در این گزارش مدعی شد که این کشورها به یک عملیات نفوذ سرّی و چند جانبه دست زده اند که ادعا می گردد هدف آن تضعیف احتمال پیروزی مجدد دونالد ترامپ در این انتخابات بدون افزایش مستقیم شانس پیروزی رقیب وی، جو بایدن بوده است.

شورای اطلاعات ملی آمریکا در بخش دیگری از این گزارش غیر محرمانه ادعا کرد که سازمان های وابسته به دولت روسیه در جریان انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا جنگ خبری را با تکیه بر اخبار جعلی علیه جو بایدن نامزد این انتخابات و رئیس جمهور کنونی ایالات متحده به راه انداختند که دستور این جنگ خبری مستقیماً از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صادر شده بود.

از دیگر اتهاماتی که شورای اطلاعات ملی آمریکا به روسیه در ارتباط با این عملیات نفوذ ادعایی وارد می نماید می توان به کوشش مسکو برای بدنام کردن جو بایدن و حزب دموکرات در این انتخابات، حمایت از دونالد ترامپ، تضعیف اعتماد عمومی به فرایند انتخابات و تشدید اختلاف های اجتماعی و سیاسی در درون جامعه ایالات متحده نام برد.

مجله سرگرمی

مجله سرگرمی و تفریحی، همیشه به شادی
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 53064

به "بایدن: پوتین تاوان پس می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: پوتین تاوان پس می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید