بهترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی است؟

به گزارش مجله کامپیوتر، جهانگردی بخصوص سفر به کشور های اروپایی یکی از لذت بخش ترین مسافرت هایی است که هر انسانی می تواند آن را تجربه کند حال فرقی نمی کند که می خواهید به کدام کشور سفر کنید، مطلب مهمی که در این بین به چشم می خورد آشنایی با یک کشور دیگر و آداب و رسوم و مردم آن است که برهمین اساس امروز خبرنگاران میخواهد شما را با بلژیک و بهترین زمان برای سفر به این کشور آشنا کند، پس با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی است؟

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

معرفی بلژیک

بلژیک، کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا و پایتخت آن بروکسل است.

بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن ها و رومی زبانان از میانه های کشور بلژیک می گذرد.

زبان هلندی (گویش فلاندری) در 60٪ از مناطق بلژیک و فرانسوی در 40٪ مناطق جنوبی مثل والونی است و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهاد های دولتی رایج است کمتر از 1٪ مردم بلژیک آلمانی زبان هستند که در شرق کشور زندگی می نمایند.

نام بلژیک از نام لاتین که برای بیشتر بخش های شمالی منطقه گُل نشین استفاده می شد یعنی گاولیا بلژیکا گرفته شده است. این نام لاتین خود برگرفته از گروهی از قبایل سلت است که قبیله بلژ ها نام داشتند. به لحاظ تاریخی، بلژیک قسمتی از کشور های فروبوم بوده که شامل هلند و لوکزامبورگ نیز بوده است و پیشتر ها نواحی گسترده تری را نسبت به گروه کشور های بنلوکس امروزی دربر می گرفته است.

بلژیک از اواخر سده های میانه تا سدهٔ هفدهم، کانون بازرگانی و فرهنگی پر رونقی به شمار می رفته است. از سدهٔ شانزدهم تا انقلاب بلژیک در سال 1830 و جدایی این کشور از هلند، بلژیک محل جنگ های بسیاری بین قدرت های اروپایی بود و به همین دلیل با عنوان میدان جنگ اروپا لقب گذاری شده بود. اخیراً بلژیک عضو برجسته ای از اتحادیه اروپا به شمار می رود و میزبان تعدادی از نهاد های اتحادیه اروپا و سازمان های بین المللی از جمله ناتو است.

معروفترین محصول بلژیک شکلات است.

دولت، سیاست، دین در کشور بلژیک

بلژیک کشوری پادشاهی است و در حال حاضر شاه فیلیپ پادشاه این کشور است. پایتخت بلژیک شهر زیبای بروکسل است که مقر اتحادیه اروپا هم در آن قرار گرفته است. بلژیک عضو برجسته و مهمی از اتحادیه اروپاست و تعدادی از نهاد های سازمان های بین المللی مثل ناتو در این کشور قرار دارند.

کلیسای کاتولیک و دین اسلام دو دین رایج در کشور بلژیک هستند و بیشترمردم این کشور خود را انسان هایی مذهبی می دانند.

بهترین زمان برای سفر به بلژیک

با توجه به شراط آب و هوایی بلژیک، احتمالا حدس زده اید که بهار و تابستان یعنی بین ماه های آوریل تا اواسط اکتبر می توانند بهترین زمان برای سفر به این کشور باشند. جولای و آگوست که برابر است با ماه خرداد و مرداد در ایران ماه های پرجهانگردی هستند و اگر در یکی از این دو ماه قرار است راهی بلژیک شوید بهتر است خودتان را برای هزینه های بالا آماده کنید.

هر چند سفر به بلژیک در کل نمی تواند سفری مقرون به صرفه باشد و برای دیدن این کشور اروپایی زیبا باید بودجه زیادی در نظر بگیرید با این حال سفر در ماه های کم جهانگرد می تواند با پرواز، هتل و رستوران های ارزان تری همراه باشد و البته شرکت در جشنواره های هیجان انگیزی مثل جشنواره های موسیقی در بروکسل و کارناوال بینچ در فوریه.

جاذبه های جهانگردی بلژیک

بلژیک کشور کوچکی است، اما جاذبه های جهانگردی فراوانی دارد.

شهر بروژ یکی از مهم ترین شهر های توریستی بلژیک است.

در این شهر زیبا از خیابان های باریک قرون وسطایی و کانال های زیبا لذت می برید، اما در نظر بگیرید که این شهر هر سال میزبان جهانگردان زیادی است.

شهر های کوچک و عظیم دیگری هم در بلژیک وجود دارند که در آنها می توانید زیباترین آثار معماری قرون وسطایی را تماشا کنید.

بسیاری از رویداد های مهم تاریخ اروپا در این کشور رخ داده است.

بسیاری از جاذبه های جهانگردی بلژیک، آثار باقیمانده از این وقایع تاریخی هستند.

یادگار هایی از جنگ اول و دوم جهانی و نبرد واترلو را می توانید در بلژیک پیدا کنید.

فرقی نمی نماید که برای دیدن آثار و یادگار های تاریخی به این کشور سفر کنید یا برای لذت بردن از جاذبه های مدرن، در هر دو صورت از سفر به بلژیک ناامید نمی شوید.

مهم ترین جاذبه های جهانگردی بلژیک

برج ناقوس کلیسا، بروژ

متمایزترین و دیدنی ترین جاذبه جهانگردی در بروژ، برج ناقوس کلیسای زیبای آن است که مشرف به میدان اصلی بروژ واقع شده است. قدمت این برج ناقوس به دوران قرون وسطی برمی گردد. این بنای شگفت انگیز در گذشته به عنوان تالار اصلی شهر و محل خرید و فروش مورد استفاده قرار می گرفته است. این مجموعه به خوبی حفظ و نگهداری شده است و فرصتی را برای جهانگردان فراهم می نماید تا یکی از بهترین نمونه های معماری قرون وسطی را از نزدیک ببینند.

برای بسیاری از مسافران بلژیک، بالا رفتن از پلکان 366 پله ای باریک و پیچ در پیچ این برج ناقوس یکی از فعالیت های جهانگردی مهمی است که حتما در بروژ انجام می دهند. یکی از دیدنی ترین چشم انداز های زیبای شهر را می توانید از بالای این برج ببینید؛ جایی که علاوه بر منظره شهر، مناره های مخروطی کلیسا هم دیده می گردد.

کلیسای جامع سنت باوو (Saint Bavo)، خنت

کلیسای جامع باشکوه بخش های مختلفی به سبک های مختلف معماری از جمله رومانسک و گوتیک دارد. این مجموعه تاریخی یکی از بهترین نمونه های معماری مذهبی در بلژیک و یکی از چشم گیرترین جاذبه های جهانگردی خنت است. علاوه بر بلندای باشکوه کلیسا و پنجره های زیبای رنگارنگ، آن چه که بیشتر از همه توجه جهانگردان را جلب می نماید، آثار هنری بدیعی است که نمای داخلی کلیسا را تزئین نموده است. نقاشی های دیواری داخل کلیسا به تنهایی یکی از مهم ترین جاذبه های جهانگردی این شهر هستند.

جبهه فلاندر (Flanders)

برای بسیاری از جهانگردان، قرار دریافت بلژیک در خط مقدم جنگ جهانی اول، آن را به یک موزه زنده تبدیل نموده است. بسیاری از جهانگردان این کشور، برای بازدید از موزه ها و آثار مربوط به جنگ به بلژیک سفر می نمایند. این میدان های جنگی علاوه بر اینکه از نظر تاریخی دارای اهمیت هستند، به عنوان مکانی برای یادبود و زیارت مورد توجه قرار گرفته اند. آرامگاه هزاران سرباز و سنگر های زمان جنگ در این منطقه وجود دارند. علاقه مندان به تاریخ به این مجموعه سر می زنند و با تاریخ جنگ از نزدیک آشنا می شوند.

قلعه گراون استین (Gravensteen)، خنت

این قلعه عظیم و باشکوه در گذشته اقامتگاه کنت های فلاندر بوده است. امروزه این قلعه یکی از بهترین نمونه های قلعه های خندق دار در اروپا است که به خوبی نگهداری شده است. این قلعه با دیوار های ضخیم و بلندش در مرکز شهر قدیم خنت قرار گرفته و بر خیابان های اطراف مسلط است. فضای داخلی این قلعه با تالار ها و اتاق های طاق دار، نمایشگاه های فوق العاده ای از سبک زندگی قرون وسطایی است.

اما آن چه که تحسین همه بازدیدنمایندگان را برمی انگیزد، معماری بی نظیر قلعه است. برای اینکه چشم انداز 360 درجه و زیبایی از شهر را تماشا کنید از پله های قلعه بالا بروید و از بام آن، مناظر شهر را تماشا کنید.

کلیسای خون مقدس، بروژ

اگر در سفر به شهر بروژ فصد دارید فقط از یک کلیسا دیدن کنید، باید همین کلیسا را انتخاب کنید. کلیسای خون مقدس فقط به خاطر معماری گوتیک و رمانسک، باشکوه و دیدنی نیست. آثار تاریخی باقیمانده که داخل کلیسا نگهداری می شوند یکی دیگر از دلایل جذابیت این کلیسا برای جهانگردان هستند. در بخشی از این کلیسا، یک ویال (ظرف شیشه ای کوچک) نگهداری می گردد که دلیل نام گذاری این کلیسا است.

می گویند که یک قطره از خون مسیح در این ویال وجود دارد که بعد از جنگ های صلیبی دوم به بلژیک منتقل شده است. فضای داخلی کلیسا به زیبایی تمام طلاکاری شده است. فرآیند تزیین کلیسا در قرن شانزدهم به سرانجام رسیده است. زیبایی فضای داخلی این کلیسا به قدری چشم گیر است که حتی اگر به یادگاری ها و آثار مذهبی علاقه ندارید، باز هم برای تماشای آن باید وقت بگذارید.

دره موز (Meuse Valley)

دره موز در جنوب بلژیک یکی از بهترین مناطق این کشور برای تماشای طبیعت و حومه سرسبز بلژیک است. برای اینکه از این فرصت فوق العاده بهره ببرید، سفری به این منطقه ترتیب دهید و از تماشای مناظر سرسبز و جنگل های انبوه لذت ببرید. در گوشه و کنار این جنگل ها، شهر های کوچک و زیبایی را خواهید دید که در پس آنها، صخره های سنگ آهکی دیده می گردد.

شهر هایی مثل Namur و Dinant با عنوان دروازه این منطقه هم شناخته می شوند. در این منطقه، جهت های پیاده روی و دوچرخه سواری متعددی وجود دارد. اگر می خواهید کمی فعالیت تفریحی و ورزشی را به سفر خود اضافه کنید، سفر به این منطقه بهترین فرصت است. ارگ های تاریخی بر فراز صخره های ناهموار و بنا های تاریخی دیگری هم در این منطقه وجود دارد، اما جاذبه ای که بیش از همه توجه جهانگردان را جلب می نماید، طبیعت زیبای اطراف است.

میدان گرند پلاس (Grand Place)، آنتورپ

درست در مرکز شهر آنتورپ، میدان عظیم و دیدنی گرند پلاس قرار گرفته که گاهی با نام Grote Markt هم شناخته می گردد. در اطراف این میدان، بهترین نمونه های معماری خانه های تجاری در بلژیک با ویژگی های منحصربه فردی را خواهید دید. تالار شهر که در این منطقه قرار گرفته است، یکی از بهترین نمونه های معماری قرن شانزدهم است که به خوبی حفظ و نگهداری شده است.

علاوه بر معماری، فضای داخلی این بنا هم بسیار دیدنی است. داخل این مجموعه با نقاشی هایی تزئین شده که تاریخ آنتورپ را نشان می دهد. از میان این خانه های تجاری باشکوه و زیبا که مهم ترین جاذبه این منطقه هستند، می توان به خانه های Coopers و Grocers اشاره نمود. البته همه این خانه های تجاری از بهترین نمونه های این سبک معماری هستند و به خوبی حفظ و نگهداری شده اند.

شهر قدیم مون (Mons)

یکی از دیدنی های بلژیک شهر قدیم مون است. در مرکز این منطقه قدیمی، گرند پلاس قرار گرفته است؛ یک میدان عظیم و اصلی که با بنا های زیبایی احاطه شده است. قدمت این ساختمان ها به یک دوره چهارصدساله بر می گردد؛ از قرن پانزدهم تا هجدهم. کلیسای سنت جرج و خانه تاریخی Toison dOr که قدمت آنها به اوایل قرن هفدهم برمی گردد، یکی از بهترین نمونه های معماری این منطقه هستند. اگر از این منطقه قدیمی شهر فاصله بگیرید، جاذبه های جهانگردی تاریخی دیگری هم وجود دارند که تماشای آن ها خالی از لطف نیست. از جمله برج ناقوسی که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و کلیسای Sainte-Waudru که فضای داخلی آن با آثار هنری و المان های مذهبی به زیبایی تمام تزئین شده است.

کلیسای سنت پیتر، لوون (Leuven)

کلیسای سنت پیتر در مرکز شهر لوون در میدان اصلی شهر قرار گرفته است. این میدان اصلی Grote Markt هم نامیده می گردد. اگر از علاقه مندان به معماری و تاریخ باشید، این کلیسا یکی از بهترین نمونه های به جا مانده از سبک معماری گوتیک در بلژیک است که از تماشای آن لذت خواهید برد. فضای داخلی کلیسا هم مورد توجه دوستداران هنر قرار گرفته است چرا که با آثار هنری متعدد و زیبایی تزئین شده است. بخش هایی از این کلیسا به موزه تبدیل شده اند و به آثار هنری مذهبی اختصاص داده شده اند. در میان این آثار می توانید نقاشی هایی از صحنه هایی از کتاب مقدس را ببینید.

شهر قدیم مشلان (Mechelen)

آثار تاریخی این شهر گرچه به اندازه بنا های تاریخی بروژ مشهور نیستند، اما در این منطقه قدیمی می توانید نمونه هایی از آثار تاریخی و خانه های قدیمی دوران قرون وسطی را ببینید؛ بنا هایی که در عین قدیمی بودن هنوز هم به خوبی نگهداری شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند. میدان مرکزی شهر که Grote Markt نام دارد، با بنا های تاریخی شگفت انگیزی احاطه شده است که از میان آنها می توان به تالار شهر و تالار Lakenhall اشاره نمود. کلیسای جامع Sint-Rombouts یکی دیگر از بنا های چشم گیر این منطقه است که با برج های ناقوس بلندش مشرف به میدان قرار گرفته است. علاوه بر این میدان، در مناطق نزدیک به آن هم می توانید خانه های تاریخی عظیم و باشکوهی را ببینید که علاقه مندان به تاریخ، هنر و معماری حتما از دیدن آن ها لذت می برند.

واترلو

علاقه مندان به تاریخ به خوبی با این نام آشنایی دارند. واترلو جایی است که ناپلئون در نبرد مشهور واترلو مغلوب شد. امروزه بخش هایی که این نبرد در آنجا به وقوع پیوسته بود، به زمین های کشاورزی تبدیل شده اند، اما یک تپه مصنوعی در این منطقه ساخته شده که تندیسی از یک شیر روی آن قرار گرفته است و یادبودی برای روز نبرد واترلو و متوقف شدن ارتش ناپلئون است. از بالای این تپه می توانید چشم انداز های زیبایی از نواحی اطراف را ببینید. برای کسانی که به تاریخ اروپا علاقه مند هستند، این نقطه یکی از مهم ترین جاذبه های جهانگردی در سفر به بلژیک است.

دره سِموا (Semois)

اگر در سفر به بلژیک از تماشای آثار تاریخی و شهر های قدیمی خسته شده اید و دوست داشتید تا ساعاتی را در دل طبیعت بگذرانید، دره سموا یکی از بهترین مناطق است. این دره در جنوب شرقی بلژیک قرار گرفته است و رود سموا از میان آن و از بین تپه های جنگلی می گذرد. این منطقه، مکانی عالی برای پیاده گردی در دل طبیعت است. اگر دوست ندارید پیاده روی کنید، سفر با قایق در رودخانه را می توانید امتحان کنید و از تماشای مناظر زیبای اطراف لذت ببرید. در فصل بهار و زمانی که گل ها و شکوفه ها سراسر منطقه را می پوشانند از تماشای زیباترین چشم انداز های طبیعی بلژیک در این منطقه لذت خواهید برد.

بروکسل

بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا است. یکی از دیدنی های این شهر، موزه هنر های زیبا است. در این موزه، مجموعه عظیمی از آثار نقاشی، مجسمه سازی و دیگر آثار هنری گردآوری شده است. گرند پلاس، میدان مرکزی و باشکوه شهر است که در آن می توانید تعداد زیادی کافه، فروشگاه شکلات و بنا های تاریخی را ببینید که تالار شهر یکی از آن ها است.

خنت

شهر خنت در مقایسه با دیگر شهر های بلژیک معمولا توسط جهانگردان نادیده گرفته می گردد. اما این شهر دانشگاهی که جهانگردان بسیار کمی به آن توجه نشان می دهند، تمام جذابیت های فوق العاده یک شهر کوچک اروپایی را دارد. برای اینکه این شهر را در جذاب ترین و پرهیاهوترین حالت خود ببینید، بهترین زمان برای سفر، ماه جولای است. عظیمترین فستیوال فرهنگی فضای باز اروپا به نام Gentse Feesten در این شهر برگزار می گردد. در روز های برگزاری این جشنواره از اجرا های زنده موسیقی، سرگرمی های خیابانی و غذا های لذیذ لذت می برید.

بروژ

یکی از شهر هایی که در سفر به بلژیک نباید آن را از دست بدهید، بروژ است. این شهر با معماری شگفت انگیز، آثار و کلیسا های تاریخی، کانال ها و میدان عظیم و زیبایی که دارد، یکی از زیباترین شهر های اروپایی است. در سفر به بلژیک حتما از این شهر دیدن کنید البته از قلم نیاندازید که این شهر توریستی است و اگر تنها سفر کنید برای چند روز متوالی کمی خسته نماینده است.

قلعه های تاریخی

بلژیک سرزمینی پر از قلعه های تاریخی است و از هر جای دیگر جهان بیشتر قلعه دارد. در واقع در این کشور می توانید از بیش از 3000 قلعه دیدن کنید. اگر نمی دانید از کدام آغاز کنید، قلعه بویون (Bouillon) در آردن (Bouillon) یکی از دیدنی ترین قلعه ها است. قلعه های بیرسل (Beersel) و گراون استین (Gravensteen) از دیگر قلعه های دیدنی و باشکوه بلژیک هستند.

آنتورپ

آنتورپ دومین شهر عظیم بلژیک، یکی از بهترین شهر های این کشور برای خرید کردن و امتحان کردن غذا های محلی است. اگر از علاقه مندان به هنر باشید، از بازدید از موزه هنر های زیبای این شهر که مجموعه های بی نظیر هنری را گردآوری نموده است لذت می برید. در این مجموعه می توانید شاهکار های هنرمندان برتر فلمیش را مشاهده کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32304

به "بهترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به بلژیک چه ماهی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید