توصیه هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر

روابط دوستانه به دو صورت کوتاه و بلندمدت تقسیم می شوند؛ معمولا روابط بلندمدت با گذشت زمان با مسائل جدید اما به ظاهر غیرقابل حل روبرو می شوند که به صورت تدریجی رابطه دوستانه را تخریب می نمایند.

توصیه هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایکو سنترال، برای بهبود روابط دوستانه باید در بعضی از موارد اعتقادات شخصی را کنار گذاشت و همه چیز را از دریچه ذهن دوست خود نگاه کنیم. در ادامه به جای قضاوت باید پذیرش واقعیت را یاد بگیریم و در گام بعد به جای توجه به انتخابات پیش رو صرفا علایق مشترک را پیدا کرد.

تعریف و تمجید

از دوست خود هرچند اندک تعریف کنید، حتما لازم نیست تا دوست شما کاملا مطابق میل شما عمل کند، بلکه صرفا با توجه به نقاط مشترک در رابطه دوستی، نقاط روشن را پیدا و از آنها تعریف کنید.

با تمجید از دوستانتان فرصت ایجاد مکالمات منجر به رشد را فراهم کنید تا در کنار این فرصت انتقادهای خود را نیز بیان کنید.

گوش کردن

به سخنان دوست خود گوش دهید هرچند که می دانید تکراری است. تنها با خوب گوش کردن است که می توانید ابعاد مسائل موجود در رابطه و زمینه برطرف کردن آنها را بشناسید.

در واقع با مهارت خوب گوش کردن است که دوست شما متوجه می گردد به او توجه دارید و او نیز در ادامه سعی می نماید رفتاری مشابه را از شما فرا بگیرد.

بخشیدن

بخشیدن یک هنر است که این هنر صرفا فراموش کردن درد و رنج نیست، بلکه بخشیدن، هنر رها کردن احساس درد و رنج ناشی از یک رویداد تلخ است.

تنها با بخشیدن است که می توان آن را به دیگران آموزش داد، پس شما اولین نفری باشید که به این مهارت دست پیدا می کنید.

یاد بگیرید

در مورد رفتار دیگران و خاستگاه این رفتارها تحقیق و مطالعه کنید، به جای توجه به حدسیات با مطالعه شخصیت و واکنش های طرف مقابل سعی کنید که او را بهتر درک کنید.

امیدوار باشید

توقعات خود را از دوستتان که بیشتر بر اساس شخصیت، رفتار و احساساتش است، کنار بگذارید یا تغییر دهید. در واقع با کنار گذاشتن توقعات ناخواسته از دیگران می توانید زمینه لازم برای رشد خود را فراهم کنید.

امید یک نیروی قدرتمند برای رشد و تعالی انسان است، اما باید به این نکته دست یافت که بعضی افراد از تغییر گریزان هستند.

سپاسگذار باشید

سعی کنید همواره حق شناس باشید، چرا که صرفا با داشتن این عادت است که می توانید به دوست خود نشان دهید که اهمیت کار او در شرایط سخت برای شما قابل توجه بوده است.

مهمترین مسئله در مورد سپاسگذاری، مسری بودن آن است. در واقع دوست شما با دیدن این رفتار شما یاد می گیرد که چگونه ویژگی های مثبت شما را شناسایی کند.

اهداف را بشناسید

با توجه به روش های مطرح گردیده در خاتمه باید بدانید شناخت اهداف در یک رابطه دوستانه بسیار حائز اهمیت است. بدون شناخت اهداف و بلندپروازی برای رسیدن به آنها، انگیزه انسان از بین می رود، بنابراین اهداف مشترک باید شناسایی و تشویق شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 3 بهمن 1397 شناسه مطلب: 1319

به "توصیه هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای داشتن روابط دوستانه بهتر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید