خبرنگاران تحلیلگر آمریکایی: حمله به سوریه امنیت نیروهایمان را کمتر کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، نیویورک- خبرنگاران- دبیر مجله آمریکای محافظه کار، حمله هوایی دولت بایدن به تاسیسات جبهه مقاومت را غیرقانونی دانست و گفت این حمله، امنیت نیروهای آمریکایی را کمتر کرد.

خبرنگاران تحلیلگر آمریکایی: حمله به سوریه امنیت نیروهایمان را کمتر کرد

به گزارش خبرنگاران، دانیل لریسون روز آدینه در واکنش به اقدام نظامی آمریکا در قلمرو سوریه که شامگاه پنج شنبه انجام شد، این مطلب را بیان کرد.

وی اضافه نمود: به طور خلاصه، ما باید در سوریه بدون مجوز برای حفاظت از نیروهایمان که در عراق هستند، بدون مجوز در استفاده از اختیارات ماموریت ضد داعش، اهدافی را مورد حمله قرار دهیم که واقعا بهانه ای برای نگهداشتن نیروها در این کشور برای دلایل ضد ایرانی است.

این تحلیلگر مسایل خاورمیانه ادامه داد: بمباران در قلمرو سوریه برای ارسال یک پیغام، بعلاوه یک نقض نسبتا آشکار قوانین بین المللی است اما این نظم مبتنی بر قواعد، قصد حفظ خود را ندارند، درست است؟

لریسون افزود: من سوالات حقوقی را مطرح می کنم چرا که قانونی بودن اقدام نظامی در مشخص اینکه آیا استفاده از نیروی نظامی توجیه دارد یا خیر، بسیار مهم است. اگر نتوانید موافقت کنگره را در این زمینه بگیرید و منشور ملل متحد را هم زیر پا می گذارید، نشانه های قوی برای غیرضروری بودن آن است.

وی تاکید نمود: شما برای سرپوش گذاشتن بر هر کاری که انجام می دهید، می توانید مفهوم کش دار دفاع از خود را به کار گیرید یا می توانید اعتراف کنید که این نوع اقدامات واقعا هرگز ماهیت دفاعی ندارد.

دبیر مجله آمریکای محافظه کار اعلام نمود: ما مجبوریم از حضور خودخواسته نیروهایمان در یک کشور دیگر با هدف گرفتن مواضع کشور دیگر دفاع کنیم، به دفاع از خود ایالات متحده ارتباط ندارد اما چه کسی می تواند این را بگوید؟

لریسون اظهار کرد: نیازی به بودن نیروهای آمریکایی در عراق نیست و روشن به نظر می رسد که حملات ادامه خواهند داشت و مهم نخواهد بود که چندبار نظامیان ما ده ها اعضای شبه نظامیان را در این حملات هوایی از بین می برند.

وی یادآور شد: چرا آمریکا نزدیک به 24 نفر را در آنجا به قتل رساند؟ ظاهرا به تلافی حمله راکتی که به کشته شدن یک نفر و مجروح شدن تعداد اندکی منجر شد. آیا فکر می کنیم شبه نظامیانی که مورد هدف قرار گرفتند، به مقابله به مثل برنخواهند آمد؟ این حمله قریب به یقین، ایمنی نیروهای آمریکایی را کمتر کرد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 62505

به "خبرنگاران تحلیلگر آمریکایی: حمله به سوریه امنیت نیروهایمان را کمتر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تحلیلگر آمریکایی: حمله به سوریه امنیت نیروهایمان را کمتر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید