دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزایش یافت

به گزارش مجله کامپیوتر، هیئت وزیران در اجرای مواد (96) و (111) قانون تأمین اجتماعی، با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 1400 موافقت کرد.

دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه 18 فروردین 1400 به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با افزایش مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان قانون تامین اجتماعی موافقت کرد.

بر این اساس، از ابتدای فروردین سال 1400 کلیه مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال 1399 برقرار شده است، مطابق مصوبه شورای عالی کار برای دریافت کنندگان حداقل مستمری، از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان 39 درصد مستمری آنان در پایان اسفند ماه 1399 افزایش می یابد.

همچنین برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری، به میزان 26 درصد مستمری آنان در پایان اسفند ماه 1399 به علاوه مبلغ ثابت دو میلیون و 483 هزار و 550 ریال افزایش می یابد.

افزون بر این، حق عائله مندی و حق اولاد کلیه مستمری بگیران واجد شرایط، همانند بازنشستگان دستگاه های اجرایی وفق بند (4) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری تأمین و پرداخت می شود.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54755

به "دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید