سیلاب و رگبار برای 22 استان

به گزارش مجله یک کامپیوتر، خبرنگاران: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد وبرق و احتمال آبگرفتگی معابر در 22 استان و وزش باد، خیزش گرد و خاک و احتمال شکستن درختان در 13 استان هشدار داد.

سیلاب و رگبار برای 22 استان

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از گذر امواج تراز میانی و ناپایداری های محلی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در بعضی نقاط گردوخاک و احتمال تگرگ از پنجشنبه(31 فروردین) تا دوشنبه(4 اردیبهشت) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز پنجشنبه در نیمه غربی و جنوبی کرمان، نیمه شرقی فارس، ارتفاعات و دامنه استان های هرمزگان و غرب و جنوب اصفهان، شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی،آدینه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، شمال همدان، ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران، ارتفاعات و دامنه در استان های یزد، شمال هرمزگان، کرمان، جنوب فارس و جنوب شرق سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

این مخاطره جوی روز شنبه نیز در ارتفاعات و دامنه استان های کرمان، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، یکشنبه درارتفاعات و دامنه در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان و سمنان و دوشنبه نیز آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، ارتفاعات و دامنه در استان های همدان، کرمان و سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره لغزندگی جاده ها، صاعقه، احتمال تگرگ، احتمال آبگرفتگی معابر به طور محدود، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال طغیان رودخانه ها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ پیش بینی می گردد.

رستوران های روباز مشهد

رستوران های نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب ها و مخاطرات اجتناب اکید از اسکان چادرهای مسافرتی در بستر و اطراف مسیل ها و احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها را توصیه می نماید.

سازمان هواشناسی در ادامه این هشدار از تداوم و یا افزایش گرادیان فشاری، افزایش مقدار سرعت باد در مقیاس نسبتا شدید از چهارشنبه(30 فروردین) تا دوشنبه(4 اردیبهشت) اطلاع داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در شمال سیستان و بلوچستان و شرق و جنوب خراسان جنوبی، پنجشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، آدینه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب و مرکز اردبیل و شمال کردستان، شنبه در قم، مرکزی، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال اصفهان، یکشنبه در خراسان رضوی و شرق خراسان جنوبی و دوشنبه درخراسان رضوی، نوار شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

در اثر این مخاطره در منطقه ها مستعد، خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهن سال مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهن سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع، به ویژه در بعدازظهر و استفاده از قیم برای نهال ها را توصیه می نماید.

به گزارش ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 88069

به "سیلاب و رگبار برای 22 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلاب و رگبار برای 22 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید