فرنگی کاران ایران قهرمان شدند، آزادکاران در صندلی سوم ایستادند

به گزارش مجله کامپیوتر، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوان به عنوان قهرمانی رقابت های قهرمانی آسیا در چین تایپه دست یافت و تیم ملی کشتی آزاد کشورمان نیز سوم شد.

فرنگی کاران ایران قهرمان شدند، آزادکاران در صندلی سوم ایستادند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای 17 تا 20 تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار گردید و در انتها تیم ملی کشتی فرنگی با کسب 6 مدال طلا توسط امید آرامی(42کیلو)، محمد مهرابی(46کیلو)، محمد حسینوند (50کیلو)، محمدرضا مختاری(58کیلو)، حسین فروزنده(76کیلو) حسن فروزنده(85کیلو)، یک نقره رضا مردی در 54 کیلوگرم و برنز محمدرضارستمی در 69 کیلوگرم به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم های هندوستان و قزاقستان به ترتیب با کسب 74 و 70 دوم و سوم شدند.

همچین تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان با کسب چهار مدال طلا توسط امیر پرسته، محمد رضا مرادیانی، ابوالفضل هاشمی و مهدی هاشمی در اوزان 50، 76، 85 و 100 کیلو ، مدال نقره محمد طالبی در وزن 63 کیلو و مدال برنز ابوالفضل آرمیده در وزن 42 کیلوگرم و با 75 امتیاز به مقام سوم تیمی رسید. تیم قزاقستان با 82 امتیاز قهرمان و هندوستان با 78 امتیاز نایب قهرمان این رقابت ها شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز انتهای مسابقات به توضیح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم کشتی آزاد ابوالفضل آرمیده در گام نخست 12-2 از سد کومارساهیل از هندوستان گذشت. وی در کشتی دوم خود مقابل شایرشعبانف از ازبکستان با نتیجه 7 بر صفر باخت و با توجه به راهیابی حریف ازبکستانی به فینال، آرمیده در گروه شانس مجدد با نتیجه 10 بر صفر هوسان لین از چین تایپه را مغلوب کرد و به ملاقات رده بندی راه یافت. آرمیده در این ملاقات در حالی که 4 بر صفر پیش بود، پیروز شد حریف خود را ضربه فنی کند و در نهایت مدال برنز را به گردن آویخت. در این وزن میونگ سوکیم از کره شمالی با شکست شایرشعبانف از قزاقستان قهرمان شد و دیگر مدال برنز این وزن را اسلام خوموف از ازبکستان تصاحب کرد.

امیرحسین خدابخشی ملی پوش نماینده وزن 46 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در دور اول تمیرلان اولو از قرقیزستان را 8-3 مغلوب کرد. وی در دور بعدی با 10 بر صفر مغلوب رستم بک جورایف از ازبکستان شد و با راهیابی کشتی گیر ازبکستانی به فینال، خدابخشی درگروه شانس مجدد مقابل رتاناتیوات از تایلند با نتیجه 12 بر صفر پیروز شد و به ملاقات رده بندی راه یافت. امیرحسین خدابخشی در این ملاقات با قبول شکست 3-2 مقابل هیونگ سونگ هان ازکره شمالی در مکان پنجم ایستاد. رستم بک جورایف از ازبکستان با شکست نوریمبت اتابکلی از قزاقستان به مدال طلا رسید.دیگر مدال برنز نصیب سوراج سامباجی از هندوستان شد.

در وزن 50 کیلوگرم کشتی آزاد، امیر پرسته در گام نخست با نتیجه 10 بر صفر آخمتوف از قزاقستان را شکست داد. پرسته در کشتی دوم خود با حساب 6 بر صفر از سد امیربک سلیموف از ازبکستان گذشت. کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی 12-2 نورزیگیت آریپ از قزاقستان را شکست داد و فینالیست شد. وی در کشتی نهایی 4 بر یک کاییتو مورکاوا از ژاپن را مغلوب کرد و قهرمان آسیا شد. اکبرکنزیبک الو از قرقیزستان ونورزیگیت آریپ قزاقستان به عنوان سوم دست یافتند.

در وزن 85 کیلوکشتی فرنگی حسن فروزنده پس از استراحت در دور اول مقابل میدرآبیکیف از قرقیزستان با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل مصطفی گاسانوف دیگر کشتی قرقیزستانی با نتیجه 5 بر صفر به فزونی رسید و به فینال راه یافت. حسن فروزنده در مسابقه نهایی با فزونی 6 بر یک برابر کومار سونیل از هندوستان صاحب مدال طلا شد. مدال های برنز این وزن به میدرآبیکیف از قرقیزستان و جیونگی کان از کره جنوبی رسید.

محمدرضا رمضانی کشتی گیر وزن 100 کیلو کشتی فرنگی در دور اول با نتیجه 2 بر صفر و ضربه فنی کامیل زومازا از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل آویش آوش از هندوستان باخت و با توجه به شکست کشتی گیر هندی در دور بعد رمضانی از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن لینگل ژانگ از چین مدال طلا را به گردن آویخت،دیپانشو از هندوستان نایب قهرمان شد و مدال های برنز به جیونگبین کان از کره جنوبی و آویش از هندوستان رسید.

همچنین نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به توضیح زیر است:

کشتی فرنگی:

42 کیلوگرم: امید آرامی (طلا)

46 کیلوگرم: محمد مهرابی (طلا)

50 کیلوگرم: محمد حسینوند (طلا)

54 کیلوگرم: رضا مردی (نقره)

58 کیلوگرم: محمدرضا مختاری (طلا)

63 کیلوگرم: علی ناقوسی (حذف شد)

69 کیلوگرم: محمدرضا رستمی (برنز)

76 کیلوگرم: حسین فروزنده (طلا)

85 کیلوگرم: حسن فروزنده (طلا)

100 کیلوگرم: محمدرضا رمضانی (حذف شد)

کشتی آزاد:

42 کیلوگرم: ابوالفضل آرمیده (برنز)

46 کیلوگرم: امیر پرسته (طلا)

50 کیلوگرم: امیرحسین خدابخشی (پنجم)

54 کیلوگرم: رضا علیجان زاده (به دلیل مصدومیت ادامه نداد)

58 کیلوگرم: حامد رحیمی (پنجم)

63 کیلوگرم: محمد طالبی (نقره)

69 کیلوگرم: محمد غلامی (پنجم)

76 کیلوگرم: محمدرضا مرادیانی (طلا)

85 کیلوگرم: سید ابوالفضل هاشمی (طلا)

100 کیلوگرم: سید مهدی هاشمی (طلا)

در این رقابت ها بعضی کشورها مانند هند، قرقیزستان و قزاقستان با دو کشتی گیر در هر وزن شرکت کردند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 22895

به "فرنگی کاران ایران قهرمان شدند، آزادکاران در صندلی سوم ایستادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرنگی کاران ایران قهرمان شدند، آزادکاران در صندلی سوم ایستادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید