قائدی عامل حذف تیم امید بود؟

به گزارش مجله کامپیوتر، اگر توپ دقایق پایانی قائدی گل می شد، سرنوشت تیم امید را عوض می کرد؟

قائدی عامل حذف تیم امید بود؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تیم امید ایران در مرحله گروهی مسابقات زیر 23 سال آسیا، حذف شد و دیگر، شانسی برای رسیدن به المپیک 2020 ندارد. امیدهای ایران بازی اول و دوم، نمایش خوبی نداشتند و امروز مقابل چین هم، موقعیت های زیادی از دست دادند. آن هم در شرایطی که تفاضل گل، تیم امید را از رسیدن به دور حذفی محروم کرد.

شاید عجیب ترین موقعیتی که تیم امید از دست داد، دقیقه 93 و توسط مهدی قائدی بود. قائدی پشت محوطه جریمه، در حالی به توپ رسید که دروازه بان درون دروازه حضور نداشت. او تصمیم گرفت با ضربه سر گل بزند اما در محاسباتش، اشتباه کرد و توپ از کنار دروازه بیرون رفت.

بعد از مسابقه، حملات زیادی به قائدی بخاطر از دست دادن این موقعیت شد. با وجود اینکه قائدی، پنالتی تنها گل ایران را گرفته بود. حتی فریدون اصفهانیان، عضو هیات رئیسه فدراسیون هم به قائدی حمله کرد که چرا نتوانسته این موقعیت را گل کند. آنالیز اوضاع جدول رده بندی گروه اما، نشان می دهد گل شدن موقعیت قائدی هم نمی توانست ایران را به دور بعدی بفرستد.

ایران و ازبکستان، هر دو 4 امتیازی شدند و ازبک ها، بخاطر تفاضل گل بهتر به مرحله بعدی رفتند. اگر توپ قائدی گل می شد، دو تیم روی تفاضل 1+ برابر می شدند. با 4 گل زده و 3 گل خورده، در این زمینه هم برابر بودند. طبق قانون مسابقات، در صورتی که بازی رو در رو، تفاضل و تعداد گل های زده و خورده دو تیم برابر باشد دو راه چاره پیش بینی شده است. اگر دو تیم در بازی آخر روبروی هم قرار دریافتد، پس از خاتمه مسابقه ضربات پنالتی تکلیف شان را معین می نماید. در صورتی که مثل امروز، بازی شان روبروی دیگر تیم های گروه باشد، کارت های زرد و قرمز معین کننده تیم برتر خواهد بود.

ایران در سه بازی دور گروهی، 7 کارت زرد گرفت. یک کارت زرد مقابل ازبکستان، 4 کارت زرد مقابل کره جنوبی و 2 کارت زرد، که امروز مقابل چین به ملی پوشان داده شد. بازی خشن مقابل کره، کار دست تیم امید داد و آن ها با 7 کارت زرد، تیم به مراتب خشن تری از ازبکستان با 3 کارت زرد بودند. ازبکستان هر سه بازی را با یک کارت زرد به خاتمه رساند.

با این شرایط، اگر توپ دقیقه 93 قائدی تبدیل به گل می شد هم تیم ملی، شانسی برای رسیدن به دور بعدی نداشت و نمی توان بار مسئولیت این ناکامی را، فقط روی دوش یک نفر انداخت. آن هم کسی که سه امتیاز بازی آخر را، با دریافت یک پنالتی به تیم استیلی هدیه داد.

منبع: وبسایت ورزشی نود

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20393

به "قائدی عامل حذف تیم امید بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قائدی عامل حذف تیم امید بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید