مجازات گرانفروشی چیست؟

به گزارش مجله کامپیوتر، اگر فردی اقدام به گرانفروشی کند، ضابطان قضایی مطابق با قوانین و مقرارت موجود با او برخورد خواهند کرد.

مجازات گرانفروشی چیست؟

به گزارش خبرنگار، گرانفروشی از جمله جرایمی است که قانون با آن مقابله 100 درصدی دارد و افرادی که اقدام به گرانفروشی کالا و خدمات نمایند با ابزار های قانونی مجازات خواهند شد.

گرانفروشی به معنای عرضه و فروش کالا و خدمات بیشتر از بهای مشخص شده برای آن است و عنصر قانونی جرم گرانفروشی از ماده 2 قانون تعزیرات حکومتی قابل تشخیص است.

مطابق با قانون برای افرادی که اقدام به گرانفروشی می نمایند جرایمی در نظر گرفته شده و این جرایم در طول هر سال ممکن است متفاوت باشد.

فرد خاطی علاوه بر جبران خسارات وارده به خریدار باید جریمه نقدی معادل مبلغ گرانفروشی و در صورت تکرار (اگر کل مبلغ جریمه های نقدی پس از مرتبه سوم تخلف، به بیش از 2 میلیون ریال برسد) پارچه یا تابلو در سر در واحد صنفی به مدت 10 روز نصب می گردد، البته اگر گرانفروشی ادامه پیدا کند و کل مبلغ جریمه های نقدی پس از بار چهارم تخلف به بیش از 20 میلیون ریال برسد، پارچه یا تابلو در سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی نصب می گردد و واحد صنفی به مدت 3 ماه تعطیل خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23678

به "مجازات گرانفروشی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجازات گرانفروشی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید