محمد بنا: سطح قهرمانی کشور بالاتر از باشگاه های دنیا بود، ملی پوشان نمایش بدی داشتند

به گزارش مجله کامپیوتر، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: سطح رقابت های قهرمانی کشور از جام باشگاه های دنیا بالاتر بود.

محمد بنا: سطح قهرمانی کشور بالاتر از باشگاه های دنیا بود، ملی پوشان نمایش بدی داشتند

به گزارش خبرنگاران، محمد بنا با اشاره به عملکرد ضعیف ملی پوشان کشتی فرنگی در رقابت های جام باشگاه های جهان، گفت: نمی توانیم در طول یک سال اردو برگزار کنیم و کشتی گیران در اردو باشند و انتظار داشته باشیم همواره شرایط خوبی داشته باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی توضیح داد: البته همه جای جهان نیز به همین گونه است. برای مثال گنو پتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد از کشور گرجستان با حضور در لیگ ایران حتی مقابل امیرحسین زارع نیز بازنده شد. شایستگی زارع جای خودش، اما کشتی گیران در طول یک سال نمی توانند سطح آمادگی بالایی داشته باشند و این فراز و فرود طبیعی است.

بنا اضافه کرد: با این وجود تنها حسنی که این پیکارها برای ما داشت این بود که کشتی گیران ایرانی نفع اقتصادی بردند وگرنه پیکارهای قهرمانی کشور، سطحش از جام باشگاه های جهان بالاتر بود و این مسابقات بار فنی نداشت.

بنا درباره حضور تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در رقابت های بین المللی ایتالیا که یکی از مسابقه های رنکینگ دار اتحادیه جهانی است، گفت: هنوز تردید دارم و نمی دانم که تیم ایران در پیکارها شرکت خواهد نمود یا خیر چرا که می خواهم در ابتدا مسابقات انتخابی تکلیفش معین گردد و همه مدعیان در جام جهان پهلوان تختی کشتی بگیرند و بعد از آن به فکر اعزام به تورنمنت های بین المللی باشیم.اگر قرار باشد تیمی از کشورمان در رقابت های بین المللی ایتالیا حضور یابد به طور طبیعی سعید عبدولی حضور نخواهد داشت و باید فرنگی کارانی همچون علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیرقاسمی منجزی را اعزام کنیم.

وی اضافه کرد: اما وقتی شرایط اینها را هم نگاه می کنم می بینم که شرایط خوبی ندارند چرا که در رقابت های بین المللی ایتالیا که یکی از پیکارهای رنکینگ دار اتحادیه جهانی است به طور طبیعی بهترین های جهان حضور خواهند داشت و ملی پوشان ما با این شرایط می بازند، به دلیل آنکه رقابت های سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی بدون ارفاق وزن و در سر وزن قانونی برگزار می گردد.

وی ادامه داد: اگر مسابقه ها در سر وزن قانونی باشد و آماده هم نباشی، ضرب می خوری و برای همین باید شرایطی را به وجود آوریم که بعد از رقابت های بین المللی جام تختی اردوهایی را برگزار کنیم و نمایندگان کشورمان آمادگی مطلوب را داشته باشند و در وهله نخست باید به فکر کسب سه سهمیه المپیکی باشیم و بعد از آن رقابت های قهرمانی آسیا و رقابت های بین المللی لهستان که هر دو جزو رقابت های سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است را پیش رو خواهیم داشت.

بنا در مورد محروم بودن روسیه از بازی های المپیک و تاثیر حضور نداشتن تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی این کشور در بازی های المپیک 2020 توکیو گفت: در کشتی فرنگی گستردگی زیاد است و روسها در همین پیکارهای قهرمانی سال 2019 جهان در قزاقستان با 2 مدال طلا قهرمان جهان شدند اما برای کشتی آزاد خیلی خوب می گردد چرا که قدرت بلامنازع جهان هستند و نیامدن آنها به نفع ما می گردد و امکان دارد در بعضی از وزن ها حتی مدال طلا نیز بگیریم ولی در فرنگی نبود روس ها به نفع همه است. البته هنوز هیچ چیز معین نیست چرا که امکان دارد آنها زیر پرچم کمیته بین المللی المپیک مسابقه دهند و یا فرجام خواهی آنها پذیرفته گردد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19335

به "محمد بنا: سطح قهرمانی کشور بالاتر از باشگاه های دنیا بود، ملی پوشان نمایش بدی داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بنا: سطح قهرمانی کشور بالاتر از باشگاه های دنیا بود، ملی پوشان نمایش بدی داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید