مدل دکوراسیون آشپزخانه کوچک

به گزارش مجله کامپیوتر، آشپزخانه را می توان قلب خانه نامید. با توجه به این که اغلب خانه های امروزی اوپن یا باز هستند دکوراسیون آشپزخانه اهمیت بالایی در ظاهر و زیبایی منزل دارد.

مدل دکوراسیون آشپزخانه کوچک

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - آشپزخانه قلب و مرکز اصلی خانه است زیرا خانم خانه بیشتر وقت و انرژی خود را در آنجا صرف می نماید. پس بهتر است به گونه ای طراحی گردد که خانم خانه از بودن در آنجا احساس خستگی و کسلی نکند. در آشپزخانه کوچک انتخاب درست داشتن بین وسایل و اجزاء آشپزخانه بخصوص انواع مدل اپن آشپزخانه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خیلی از افراد تصور می نمایند که برای آشپزخانه کوچک نمی توان دکوراسیون قشنگی طراحی کرد و از وسایل محدودی نیز باید استفاده نمایند. ولی این فرضیه کاملاً اشتباه است. با یک طراحی دقیق می توان از فضای کم آشپزخانه نهایت استفاده را کرد و آشپزخانه های کوچک، عظیم تر به نظر می رسند. همچنین فراوری نمایندگان لوازم آشپزخانه، برای آشپزخانه های کوچک نیز وسایل مناسب با فضا را در نظر گرفته اند. به گونه ای که می توان همه وسایل آشپزخانه را به خوبی در آن جای داد و از آشپزخانه مدرن و فضای زیبای آن لذت برد.

چیدمان آشپزخانه کوچک و مدرن

سه عنصر اصلی که در آشپزخانه به کار می رود و اهمیت زیادی دارند شامل: یخچال، سینک و گاز می باشد. قرار دریافت این سه عنصر در آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است که این ها با توجه به شکل آشپزخانه، در کنار هم قرار می گیرند. آشپزخانه های کوچک به شکل های خطی (یک ردیف کابینت روی یک دیوار)، گالِی (دو ردیف کابینت روی دو دیوار روبروی هم)، L و U می باشند.

کابینت های بلند قد که شبیه کمد هستند را طبقه بندی کنید و وسایل زیادی را در آن جای دهید. در این صورت دیگر لازم نیست نگران وسایل اضافه خود باشید.

سعی کنید که تا می توانید وسایل را داخل کابینت ها جای دهید و از چیدن وسایل اضافی روی کابینت ها خودداری کنید تا آشپزخانه مرتب تر باشد و داخل کابینت ها را نیز با نظم خاصی بچینید. همچنین اگر فضای کابینت ها برای وسایل شما کم است، بهتر است به جای آن که وسایل را روی کابینت ها و اپن بگذارید، از یک قفسه طبقه بندی شده در گوشه آشپزخانه بهره ببرید. برای اینکه با توجه به فضای محدود بتوانید بهترین طراحی و دکوراسیون را داشته باشید مطالعه مطلب جذاب ترین ایده ها برای تزیین اپن آشپزخانه شما می تواند به شما یاری زیادی کند.

برای اینکه سطل زباله را از دید پنهان کنید، می توانید آن را در یکی از کابینت ها جای دهید تا هم آشپزخانه جلوه ای زیباتر به خود بگیر و هم اینکه فضای اضافی اشغال نکند.

در گوشه های آشپزخانه از گلدان های کوچک بهره ببرید تا فضای نقلی آشپزخانه به یک فضای شاد تبدیل گردد و خانم خانه در آنجا احساس خستگی نکند. ولی حواستان باشد که این کار باعث پر شدن فضای آشپزخانه کوچکتان نگردد.

راه کارهایی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و مدرن

همان گونه که قبلاً گفته شد، آشپزخانه قلب خانه است و نباید به گونه ای باشد که خانم خانه در آنجا احساس دلگیری کند. در این قسمت چند راه چاره که باعث می گردد دکوراسیون آشپزخانه کوچک، عظیم تر به نظر برسند ارائه شده است.

1- تنظیم نور آشپزخانه

تنظیم نور آشپزخانه یکی از با اهمیت ترین نکات برای آشپزخانه های کوچک است. استفاده از نور طبیعی برای روشنایی آشپزخانه، علاوه بر اینکه باعث عظیم تر به نظر رسیدن فضا می گردد، باعث می گردد آشپزخانه جلوه خاصی به خود بگیرد و فرقی ندارد که از چه رنگ هایی (روشن یا تیره) در آشپزخانه استفاده شده باشد. منظور از نور طبیعی این است که اجازه دهید نور خورشید از پنجره ها وارد آشپزخانه گردد و فضا را نورانی کند. در هنگام شب که هوا تاریک می گردد، این کار را از طریق نورهای مصنوعی (لامپ یا لوستر) انجام دهید.

2- کابینت ها

سعی کنید در کابینت ها را شیشه ای انتخاب کنید. در این حال فضای بیشتری در آشپزخانه قابل رؤیت می باشد و آشپزخانه عظیم تر به نظر می رسد. فقط دقت کنید که نباید داخل کابینت ها نامنظم باشند.

اگر در آشپزخانه های کوچک رنگ کابینت ها و دیوارها شبیه به هم باشند، در این صورت مرزهای بین کابینت ها و دیوار از بین می رود و موجب می گردد که آشپزخانه عظیم تر به نظر برسد. استفاده از رنگ روشن مثل سفید، به این امر یاری شایانی می نماید.

3- نبود وسایل اضافی روی کانتر

نباید روی قسمت های کانتر، اپن و کابینت ها وسایل اضافی را جای داد. زیرا این کار باعث به هم ریخته به نظر رسیدن آشپزخانه می گردد. هرچه سعی کنیم که فضای آشپزخانه منظم تر باشد، در عظیم تر به نظر رسیدن آشپزخانه تأثیر بسزایی دارد.

4- انتخاب جایگاه

در آشپزخانه های کوچک که فضای کم تری برای رفت و آمد می باشد، بهتر است که از میزهای ناهار خوری که فضای زیادی را اشغال می نمایند استفاده نکنیم. می توان به جای آن از جایگاه های پایه بلند ظریف در کنار جزیره یا اپن یا اینکه از یک میز نقلی و دو جایگاه برای آن استفاده گردد.

5- ادغام آشپزخانه با فضای بیرون از آن

با فضای خارج از آشپزخانه ارتباط برقرار کنید. آشپزخانه هایی که دارای جزیره می باشند، در صورتی که جای جزیره آشپزخانه را طوری تنظیم کنیم که فضای آشپزخانه با محیط بیرون از آن ادغام گردد، آشپزخانه عظیم تر به نظر می رسد. یعنی به گونه ای باشد که هیچ مانع فیزیکی در دید افراد بین آشپزخانه و محیط بیرون از آن نباشد. همچنین مطالعه بهترین ترفندها برای دکوراسیون خانه کوچک را به شما پیشنهاد می کنیم.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس‌ها

منبع: setare.com
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 47334

به "مدل دکوراسیون آشپزخانه کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل دکوراسیون آشپزخانه کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید