مهدی زاده: اگر هروی از بزرگان تیم ملی حساب می بُرد من در انتخابی شرکت نمی کردم، از طباطبایی گلایه دارم

به گزارش مجله کامپیوتر، قهرمان کاراته دنیا گفت: اگر شهرام هروی از بازیکنان بزرگ تیم ملی حساب می برد من به عنوان پرافتخارترین کاراته کا ایران در انتخابی شرکت نمی کردم.

مهدی زاده: اگر هروی از بزرگان تیم ملی حساب می بُرد من در انتخابی شرکت نمی کردم، از طباطبایی گلایه دارم

امیر مهدی زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد مصدومیت خود در انتخابی تیم ملی کاراته گفت: روز گذشته(یکشنبه) زانوی خود را به دکتر نشان دادم و خدا را شکر موضوع خاصی نیست، اما باید 72 ساعت یخ بگذارم و 10 روز مراعات کنم.

وی در مورد رقابت های انتخابی تیم ملی کاراته و انتخاب به عنوان نماینده وزن 67- کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بعد از تغییر وزن، نقدها زیادی نسبت به تصمیم من انجام شد و این در حالی بود که با توجه به شرایط جسمانی و مشورت با استاد دباغیان به عنوان کسی که من را تبدیل به امیر مهدی زاده نموده است، این تصمیم را گرفتم. از 18 سال پیش که برای اولین بار نزد استاد دباغیان رفتم ایشان با زحمات خود من را از یک پسر 11 ساله تبدیل به پرافتخارترین کاراته کا ایران کرد.

دارنده دو مدال طلا و یک برنز کاراته دنیا توضیح داد: نظر استاد دباغیان نیز در شرایط فعلی تغییر وزن من بود و خودم نیز به این نتیجه رسیدم و وزنم را تغییر دادم. احتیاج داشتم که خود را در وزن 67- کیلوگرم ثابت کنم و در این وزن جا بیفتم، اما هنوز احتیاج به کوشش و کار بیشتر دارم و باید موقعیتی که در 60 کیلوگرم داشتم را در 67- کیلوگرم نیز به وجود بیاورم. این موضوع احتیاجمند زمان است و به خوبی درک می کنم که باید کوشش بیشتری انجام بدهم.

مهدی زاده در مورد ریسک بالای تغییر وزن خود در آستانه مسابقات المپیک گفت: به توانایی خود اعتقاد و ایمان دارم. من همان امیر مهدی زاده هستم، اما در حال حاضر وزنم 10 کیلوگرم تغییر و حریفانم نیز تفاوت کردند. در المپیک وزن 60- کیلوگرم نداریم و وزن 67- کیلوگرم داریم. در این شرایط بهتر بود در فاصله یک سال و نیم تا رقابت ها المپیک به وزن جدید بیایم و بدنم با حریفان جدید برخورد و آنها را شناسایی کنم. قطعا اگر این تصمیم را در المپیک گرفته بودم این تغییر وزن برای من گنگ بود، اما در حال حاضر این خلا را رفع می کنم تا در المپیک مسئله ای نداشته باشم. تغییر وزنم یک تصمیم عقلانی بود و به حاشیه ها کاری ندارم و تمام کوشش خود را برای بهتر شدن انجام می دهم و مطئنم به هدفم می رسم.

وی با گلایه از رئیس فدراسیون کاراته گفت: طباطبایی قلب بزرگ و مهربانی دارد و کوشش می نماید حاشیه ها را محبت آمیز مهار کند، اما بعضی اوقات هجمه های ناحق و حتی هتک حرمت و تهمت هایی به بچه ها، کادرفنی و مخصوصا شهرام هروی زده می گردد که احتیاجمند برخورد فدراسیون کاراته است. از فدراسیون کاراته گلایه دارم چرا کمیته انضباطی در این مسائل ورود نمی نماید. وقتی کسی حرمت شکنی و آغاز به بی اخلاقی می نماید و کوشش دارد در تیم ملی تنش ایجاد کند، وظیفه فدراسیون کاراته ایجاب می نماید تا از تیم ملی، کادرفنی و بچه ها حفاظت روانی کند.

دارنده مدال طلا و نقره بازی های آسیایی خاطر نشان کرد: نباید شرایطی وجود داشته باشد که هر کسی به واسطه فضای مجازی هر مسئله و موضعی را آزادانه مطرح کند. این کار را نیز کسی انجام می دهد که به اصلاح قهرمان است، اما در رزومه او فقط یک قهرمانی آسیا وجود دارد. او در بازی های آسیایی هیچ مدالی را کسب ننموده است و در مسابقات دنیای در بخش انفرادی و تیمی نیز پیروز به کسب مدال نشده است. رزومه بازیکنی مثل ایشان به هیچ وجه در حدی نیست که در مورد پرافتخارترین تیم کاراته ایران و یکی از پرافتخارترین تیم های ورزشی ایران اظهار نظر کند.

مهدی زاده تاکید نمود: نه تنها رزومه بازیکنی بلکه کارنامه مربیگری او نیز در حدی نیست که خود را در صندلی یک کارشناس ببیند و کادرفنی را به بدترین شکل تحقیر و بازیکنان را در مقابل کادرفنی قرار بدهد. طباطبایی نباید به خاطر قلب بزرگ و مهربان خود با این مسائل برخورد نکند. بازیکنان تیم ملی تا امروز نسبت به گفته های او سعه صدر به خرج دادند و چیزی را عنوان نکردند.

وی با انتقاد شدید از یکی از منتقدان تیم ملی کاراته مطرح کرد: یکی از مسائلی که این به اصلاح کارشناس مطرح نموده است، حساب بردن سرمربی تیم ملی از بازیکنان است که از لحاظ قانونی به خاطر تهمت و افتروا پیگرد قانونی دارد. مطرح کردن این مسائل فقط ترویج بی اخلاقی و حرمت شکنی است و این در حالی است که در تیم ملی بازیکنان 17، 18 ساله حضور دارند که مخاطب این بی اخلاقی ها هستند. ما نباید نسل کاراته و مهمترین اصل ورزش و این رشته که اخلاق است را از بین ببریم. بازیکن 17 ساله ما با شنیدن این تهمت که شهرام هروی از فلان بازیکن می ترسد چه فکری می نماید. شاید بازیکن جوان ما به دلیل نداشتن تجربه این تهمت ها را باور کند و بزرگترین لطمه را به فدراسیون کاراته وارد کند.

قهرمان کاراته آسیا با اعلام اینکه با مطرح کردن اسم این فرد به دنبال بزرگ کردن آنها نیست، گفت: متاسفانه مربی خود این منتقد دیگر او را در باشگاه شخصی اش راه نمی دهد. شاید دباغیان از این حرف من ناراحت گردد، اما واقعیت این است که اگر ایشان در دوران قهرمانی از این فرد حمایت نمی کرد شاید او حتی رنگ تیم ملی را نمی دید. او در صندلیی نیست که اسم امیر مهدی زاده را بیاورد. من در حال حاضر با لطف خدا و زحمات و کوشش خودم پرافتخارترین کاراته کا ایران هستم و دو طلا و یک برنز دنیا، طلا و نقره بازی های آسیایی، نقره ورلد گیمز، دو طلای دانشجویان، دو طلای قهرمانی آسیا و هر مدالی در کاراته وجود دارد را کسب کنم.

مهدی زاده اضافه نمود: کسی که تنها یک طلای آسیا دارد در صندلیی نیست در مورد من و شهرام هروی اصلا نظر و صحبت کند. شهرام هروی سه دوره پشت سر هم تیم ایران را قهرمان دنیا نموده است و حتی یک آدم کور نیز در این شرایط باید سکوت کند. نتایج هروی با تیم ملی کاراته غیرقابل انکار است و او بهترین نتایج تاریخ را کسب نموده است. در این شرایط قطعا هدف این آدم جز تخریب نیست. در هیچ دوره تیم های ملی سابقه نداشته است بازیکنان جوان و عنوان دار برای حضور در انتخابی تیم ملی در یک کفه ترازو قرار داشته باشند.

وی اعلام کرد: در انتخابی تیم ملی، من با علی کریمی که یک کاراته کا 18 ساله و آینده دار است در یک شرایط کاملا برابر انتخابی زدم و قطعا اگر او من را شکست داده بود، در تیم ملی انتخاب می شد. در کدام دوره یا حتی دوره همین آقا که دباغیان از او حمایت کرد، انتخابی ها اینگونه برگزار می شد؟ تمام بچه های باتجربه و قدیمی تیم ملی از شرایط انتخابی ناراحت بودند، اما شهرام هروی در صندلی سرمربی تیم ملی نمی توانست به اراجیف او توجه کند یا تیم را کنترل کند؟. اعتقاد دارم باید در این موضوع شخصا طباطبایی ورود کند تا احتیاج نباشد بازیکنان جواب بدهند. وقتی در کاراته حرمت که یک اصل است شکسته گردد دیگر سنگ روی سنگ بند نمی گردد.

قهرمان کاراته دنیا در پاسخ به این سوال که این اظهارات منتقدان بین بازیکنان قدیمی با جوانان ایجاد فاصله نخواهد کرد، گفت: صد در صد جوانان با شنیدن این اظهارات تحریک می شوند. وقتی به قول سیاسیون یک فردی لجن پراکنی می نماید دیگر معین نیست یک بازیکن جوان 18 ساله که سال اول حضور خود در تیم ملی را تجربه می نماید چگونه فکر کند. این اظهارات باعث می گردد این جوانان ناخودآگاه جبهه بگیرند و حتی خدایی ننموده آینده خود را خراب نمایند.

مهدی زاده توضیح داد: من اگر کاراته را در حال حاضر کنار بگذارم برای دو بار قهرمان دنیا شدم، اما جوان 18 ساله در ابتدای راه اگر وارد این مسائل گردد دیگر راه خود را گم می نماید و به جایی نمی رسد. این بچه ها باید در آینده همانطور که ما جایگزین نسل گذشته شدیم، جایگزین ما شوند.باید فدراسیون کاراته محکم برخورد کند تا این مسائل ادامه نداشته باشد. شهرام هروی سه دوره ما را قهرمان دنیا نموده است، اما به جای خسته نباشید به او تهمت می زنند. هروی اگر از ما حساب می برد که من به عنوان پرافتخارترین کاراته ایران در انتخابی تیم ملی با جوانان کومیته نمی زدم. با تصمیم هروی در انتخابی شرکت کردم و یک کلمه هم حرف نزدم و فقط کومیته خود را زدم.

وی در سرانجام به خبرنگاران گفت: خیلی دوست داشتم بعد از انتخابی بگویم این منتقد در حدی نیست که بخواهم در مورد مسائل کاری خودم شرح بدهم. اگر دباغیان نبود او حتی رنگ تیم ملی را نمی دید. او نه رزومه بازیکنی، نه رزومه مربیگری و نه رزومه بازیکن سازی دارد و در هیچ زمینه ای رزومه ای ندارد و تنها یک بار قهرمان آسیا شده است. مطمئنم با درایت طباطبایی در این زمینه با قدرت ورود و این قضیه را حل می نماید.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 9383

به "مهدی زاده: اگر هروی از بزرگان تیم ملی حساب می بُرد من در انتخابی شرکت نمی کردم، از طباطبایی گلایه دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی زاده: اگر هروی از بزرگان تیم ملی حساب می بُرد من در انتخابی شرکت نمی کردم، از طباطبایی گلایه دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید