ناسا: جرم اسرارآمیز دور زمین، موشکی 54 ساله است و سیارک نیست

به گزارش مجله کامپیوتر، کارشناسان ناسا اعلام کردند، جرمی که در حال چرخش دور زمین است به عنوان یک سیارک شناسایی شده، در واقع باقی مانده موشک از یک مأموریت شکست خورده است.

ناسا: جرم اسرارآمیز دور زمین، موشکی 54 ساله است و سیارک نیست

به گزارش فارس، براساس بیانیه آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنا، کالیفرنیا جرم موقتی که در حال چرخش دور زمین است، یک موشک 54 ساله است و نه یک سیارک.

طبق محاسبات ناساJPL ، این جسم با سرعت 1880 مایل در ساعت (3025 کیلومتر در ساعت) یا 0.84 کیلومتر در ثانیه (0/5 مایل در ثانیه) از قمر زمین عبور کرد. این سرعت برای یک سیارک بسیار کم است.

به گفته محققان ناسا این شیء که سیارک 2020SO نام گرفته، زباله فضایی است که باقی مانده از پرتاب موشک موشک 54 ساله Atlas Centaur 7 است.

پل چوداس، مدیر مرکز تحقیقاتی اشیاء نزدیک زمین در ناسا بر این باور که آنچه سیارک 2020SO نام گرفته در واقع موشکی قدیمی است.

این شی پس از کشف در ماه سپتامبر به عنوان یک سیارک طبقه بندی شد، اما پل چوداس، کارشناس ارشد ناسا بلافاصله نسبت به آن مشکوک شد و درنهایت بررسی ها نشان داد، این جرم باقی مانده یک موشک از یک مأمورت شکست خورده است که در سال 1966 به مدار زمین پرتاب شده است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46527

به "ناسا: جرم اسرارآمیز دور زمین، موشکی 54 ساله است و سیارک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا: جرم اسرارآمیز دور زمین، موشکی 54 ساله است و سیارک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید