همکاری شرکت های مخابراتی امریکا با هواوی ممنوع می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، قرار است رئیس جمهوری امریکا بزودی فرمان اجرایی جدیدی صادر کند تا مانع استفاده شرکت های مخابراتی امریکایی از تجهیزات تولیدی شرکت هواوی گردد.

همکاری شرکت های مخابراتی امریکا با هواوی ممنوع می گردد

بهانه دونالد ترامپ برای صدور این فرمان نگرانی های کاخ سفید در حوزه امنیت ملی است اما چنین اقدامی باعث خواهد شد تا تجارت شرکت های مختلف تجاری با هواوی در امریکا به طور کامل مختل گردد. سه مقام دولت امریکا که از این تصمیم ترامپ آگاه هستند، به رویترز گفته اند وی از یک سال قبل در حال آنالیز شرایط به منظور صدور فرمان مذکور بوده و به احتمال زیاد بزودی آن را صادر می نماید هر چند ممکن است ملاحظاتی صدور فرمان یادشده را باز هم به تأخیر بیندازد.

صدور این فرمان بر مبنای قانون بین المللی اضطراری قدرت های مالی صورت می گیرد که طبق آن، رئیس جمهوری امریکا حق دارد در واکنش به شرایط اضطراری تهدیدکننده امریکا قوانین تازه ای را در حوزه بازرگانی و تجارت وضع کند. در صورت صدور این فرمان، وزارت بازرگانی امریکا باید با همکاری دیگر نهادهای دولتی، برنامه ای را به منظور اجرای آن عملیاتی کند.

صدور چنین فرمانی در شرایطی که چین و امریکا درگیر نبردی تازه بر سر تعرفه های تجاری هستند، می تواند خصومت را بین دو طرف به اوج برساند. هواوی بارها ادعاهای امریکا در خصوص سوءاستفاده دولت چین از تجهیزات تولیدی هواوی برای جاسوسی را رد نموده است.

،مهر

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7690

به "همکاری شرکت های مخابراتی امریکا با هواوی ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری شرکت های مخابراتی امریکا با هواوی ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید