واریز دومین مرحله یاری معیشتی؛ امشب ساعت 24

به گزارش مجله کامپیوتر، پس از واریز نخستین یارانه معیشتی به حساب 17.7 میلیون خانوار از اواخر آبان ماه، امشب دومین مرحله آن به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد با این تفاوت که بیش از 419 هزار خانوار جدید جامانده به لیست مشمولان اضافه شده اند.

واریز دومین مرحله یاری معیشتی؛ امشب ساعت 24

به گزارش گروه اجتماعی مجله کامپیوتر، براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور پس از اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین، منابع حاصل از اجرای این طرح در قالب یاری معیشتی به صورت منظم و ماهیانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

یاری های معیشتی به تناسب بعد افراد خانوار پرداخت خواهد شد؛ به گونه ای که برای خانوار های تک نفره 55 هزارتومان، دونفره 103هزار تومان، سه نفره 138هزارتومان، چهار نفره172هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205هزار تومان واریز انجام می گردد.

طبق این گزارش، در این مرحله 419 هزار و 304 خانوار دیگر که درخواست آنالیز مجدد آن ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأیید شده اند حمایت معیشتی مرحله اول و دوم را همزمان امشب دریافت خواهند کرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنان در حال ارزیابی سایر درخواست ها بوده و امکان تأیید تعداد بیشتری از این خانوار ها در ماه های آینده وجود دارد؛ بنابراین در هر مرحله که خانوار ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تأیید قرار بگیرند حمایت معیشتی از مرحله نخست برای آن ها محاسبه و واریز خواهد شد.

برپایه گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ حمایت معیشتی مرحله دوم که واریزخواهد شد بیش از 2 هزار و 532 میلیارد تومان است. همچنین یارانه نقدی45هزار و500تومانی هم مطابق ماه قبل بیستم دی ماه واریز خواهد شد.

فرآیند ثبت نام بسته معیشتی یارانه نگیر ها

افرادی که بواسطه دریافت نکردن یارانه نقدی، یارانه معیشتی به آن ها تعلق نگرفته از امروز می توانند برای دریافت این یارانه ثبت نام نمایند. این افراد از امروز می توانند با مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir برای دریافت این یارانه ثبت نام نمایند. فرآیند ثبت نام آن دسته از افراد جامانده ای که یارانه نقدی دریافت می کردند، اما یارانه معیشتی دریافت نکردند نیز بزودی شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19959

به "واریز دومین مرحله یاری معیشتی؛ امشب ساعت 24" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز دومین مرحله یاری معیشتی؛ امشب ساعت 24"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید