پربازدیدترین موزه های جهان

به گزارش مجله یک کامپیوتر، وقتی به سفرهای سیاحتی می روید قاعدتا اولین مکان هایی که در فهرست گردشگری شما قرار می گیرد، موزه ها هستند. اما طبیعی است که برخی موزه ها جذابیت خاص تری دارند.

پربازدیدترین موزه های جهان

موزه بازتاب تاریخ، فرهنگ و آدام و رسوم یک جامعه و کشور است و آثار به نمایش گذاشته شده در یک موزه نمایی کلی از سناریوی تاریخ یک ملت را نشان می دهد.

با وجود فراوانی مراکز بزرگ تفریحی و سیاحتی امروزه مردم رغبت زیادی به بازدید از موزه ها ندارند.

با این حال موزه ها همچنان از مراکز مهم جهانگردی کشورها به حساب آمده و جذابیت های زیادی داشته و نقش مهمی را برای جهانگرد هایی که قصد آشنایی با فرهنگ و تاریخ یک کشور را دارند ایفا می نمایند.

در ادامه به فهرست بهترین و پربازدیدترین موزه های جهان اشاره خواهیم کرد.

موزه لوور، پاریس

تعداد بازدید نماینده در سال: 000. 720. 9

هزینه ورود: 15 دلار

لوور بزرگترین موزه جهان است که در شهر پاریس در فرانسه واقع شده است. شروع به کار این موزه از سال 1793 بوده و بیش از 35000 شیئی تاریخی و دیدنی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه ملی تاریخ طبیعی، واشنگتن

تعداد بازدید نماینده در سال: 000. 600. 7

هزینه ورود: رایگان

درهای این موزه 365 روز سال بر روی بازدیدنمایندگان باز بوده و بزرگترین موزه تاریخ طبیعی جهان است. این موزه فعالیت خود را از سال 1910 شروع نموده و بیش از 126 میلیون گونه جانوری، گیاهی، سنگ ها و فسیل ها در این موزه نگه داری می گردد.

موزه ملی هوا فضا، واشنگتن

بازدیدنماینده در سال: 000. 800. 6

هزینه ورود: رایگان

شروع به کار این موزه از سال 1946 بوده و دارای بزرگترین مجموعه هواپیماها و فضاپیماهای تاریخی در زمینی به وسعت 14 هزار متر مربع می باشد. موزه به نوعی مرکز تحقیقات و مطالعات هوایی و فضانوردی نیز محسوب می گردد.

موزه هنر متروپلیتن، نیویورک

بازدید نماینده در سال: 000. 116. 6

هزینه ورود: رایگان

موزه هنر متروپلین کار خود را از سال 1870 به وسیله گروهی از هنرمندان و تجار شروع کرد. این موزه یکی از بزرگترین گالری های هنری در امریکا محسوب می گردد و از لحاظ وسعت بزرگترین موزه در امریکای شمالی می باشد.

موزه بریتانیا، لندن

بازدید نماینده در سال: 000. 576. 5

هزینه ورود: رایگان

موزه بریتانیا که در لندن واقع شده است و در زمینه تاریخ فرهنگ بشری فعالیت می نماید از زمان شروع به کار این موزه در سال 1759 بیش از 8 میلیون اثر در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه تات، لندن

بازدید نماینده در سال: 000. 319. 5

هزینه ورودی: رایگان

موزه هنرهای معاصر تات در لندن از بزرگترین گالری های هنرهای معاصر در جهان به حساب می آیند. این موزه بعلاوه خانه کلکسیون آثار هنری بریتانیای کبیر از سال 1500 تا به امروز می باشد.

مجموعه موزه های واتیکان، واتیکان سیتی

بازدید نماینده در سال: 000. 065. 5

هزینه ورودی: 21 دلار

این موزه که در مرکز شهر واتیکان واقع شده میزبان مجموعه آثار کلیساهای کاتولیک در طی قرن ها به همراه بسیاری از مجسمه های تاریخی و بزرگ و هنرهای عهد رنسانس می باشد. این موزه در قرن 16 به وسیله پاپ ژولیوس دوم تأسیس شد.

موزه تاریخ طبیعی امریکا، نیویورک

بازدید نماینده در سال: 000. 000. 5

هزینه ورودی: 19 دلار

این موزه واقع در منطقه منهتن نیویورک دارای 27 ساختمان مرتبط و 45 سالن نمایش به علاوه یک کتابخانه مرکزی می باشد. بیش از 32 میلیون از گونه های جانوری و گیاهی و فسیل ها در این موزه که در سال 1869 تاسیس شده است نگهداری می گردد.

عصر ایران

منبع: دالاهو
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 84480

به "پربازدیدترین موزه های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پربازدیدترین موزه های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید