چه اندازه کالری در یک عدد تخم مرغ وجود دارد

به گزارش مجله کامپیوتر، رولت تخم مرغ و یا ساندویچ تخم مرغ خوراکی هایی هستند که عاشق خوردن شان هستیم. آیا تا به امروز کنجکاو نشده اید که مقدار کالری موجود در یک رولت تخم مرغ و یا یک ساندویچ تخم مرغ را بدانید؟ این مقاله را خوانده تا به آن پی ببرید.

چه اندازه کالری در یک عدد تخم مرغ وجود دارد

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع : راسخون

رولت تخم مرغ و یا ساندویچ تخم مرغ خوراکی هایی هستند که عاشق خوردن شان هستیم. آیا تا به امروز کنجکاو نشده اید که میزان کالری موجود در یک رولت تخم مرغ و یا یک ساندویچ تخم مرغ را بدانید؟ این مقاله را خوانده تا به آن پی ببرید.

تخم مرغ ماده غذایی مورد علاقه بسیاری افراد در سراسر دنیا است. که نه تنها سلامتی بخش می باشد بلکه به راحتی هم تهیه می گردد. تخم مرغ شامل دو بخش مهم یعنی سفیده و زرده است. تخم مرغ حاوی تمام مواد مغذی ضروری مانند پروتئین، مواد معدنی و ویتامین است.

کالری های موجود در تخم مرغ معمولی و پخته شده

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ جزء مایع در تخم مرغ بوده که بعلاوه آلبومین نامیده می گردد. این نام از پروتئینی که در آن موجود می باشد، گرفته شده است. عملکرد اصلی این لایه پروتئینی حفاظت، تغذیه و رشد زرده (جنین) است. میزان کالری موجود در آلبومین یک عدد تخم مرغ بسته به میزان و سن تخم مرغ، حدود 16 تا 18 کالری است. میانه کالری های موجود در سفیده تخم مرغ نسبتاً کمتر از میانه کالری های موجود در زرده است.

زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ قسمت زرد رنگ آن را شامل شده و حاوی چربی و کلسترول بیشتری است. تعداد کالری موجود در زرده حدوداً 58 تا 60 کالری می باشد. زرده تخم مرغ بسیار مغذی است به این علت که محتوای پروتئین آن بسیار بالا است. کاروتنوئیدهای موجود در زرده موجب رنگ زرد آن می شوند. تنها یک مرغ سالم می تواند کاروتنوئیدها را در زرده خود ذخیره سازد. زرده به رنگ زرد روشن همواره ارجح تر است به این علت که نشان دهنده آن است که مرغی که این تخم را گذاشته سالم بوده و در نتیجه زرده مسئله ای برای مصرف نخواهد داشت.

تخم مرغ خام کامل

تخم مرغ های خام به طور عمده به وسیله بدنسازان و ورزشکاران به منظور بهبود استقامت مصرف می شوند به این علت که حاوی سطوح بالای کالری و پروتئین می باشند. مصرف تخم مرغ خام مناسب هرکسی نیست، به این علت که ممکن است موجب ناراحتی معده گردد. افرادی که دارای دستگاه گوارش ضعیفی می باشند نبایستی تخم مرغ خام مصرف کنند. یک تخم مرغ خام کامل همراه با آلبومین و زرده خود حدود 76 تا 78 کالری ذخیره می سازد.

تخم مرغ عسلی

یک عدد تخم مرغ عسلی وعده غذایی بسیار سالمی را تشکیل می دهد، به این علت که تمام مواد مغذی آن حفظ شده است. یک عدد تخم مرغ عسلی کامل حدود 78 تا 80 کالری دارد. این تخم مرغ حاوی 5 تا 7 گرم چربی است که از این میزان 5ر1 تا 5ر2 گرم چربی های اشباع شده را تشکیل می دهند. میزان کالری بدست آمده از یک عدد تخم مرغ هم به شیوه آب پز کردن آن بستگی دارد. این تخم مرغ بایستی برای مدت زمان خاصی آب پز گردد که البته به این بستگی دارد که آیا تمایل دارید تخم مرغتان به صورت آب پز سفت در آید و یا عسلی. در هر صورت باید آن را بلافاصله مصرف نمایید.

تخم مرغ آب پز سفت

تخم مرغ آب پز سفت برای مدت زمان طولانی تری از تخم مرغ آب پز عسلی پخته می گردد و ترجیحاً آن را در آب جوش می پزند. پخت کامل یک تخم مرغ از احتمال انتقال هرگونه عفونت به شخص مصرف کننده جلوگیری می نماید. کالری های موجود در یک عدد تخم مرغ آب پز سفت بین 78 و 81 کالری است. این تخم مرغ حاوی تقریباً 07ر6 تا 04ر6 گرم چربی است.

تخم مرغ اسکرامبل (نوعی نیمرو)

تخم مرغ اسکرامبل حاوی حدوداً 100 کالری است. این نیمرو با شکستن تخم مرغ و همزدن محتویات آن و پختن با شعله پایین تهیه می گردد. در صورت پختن آن با شیر و یا با کره یا پنیر، تنها به کالری های آن افزوده می گردد.

پُچ اِگ (نوعی تخم مرغ آب پز)(Poached egg)

پچ اگ حدود 79 تا 81 کالری دارا بوده و همچون تخم مرغ آب پز سفت می باشد. پچ اگ حاوی 07ر6 تا 04ر6 گرم چربی است.

ساندویچ تخم مرغ یا سالاد تخم مرغ با سس مایونز

ممکن است ساندویچ تخم مرغ و یا سالاد تخم مرغ با سس مایونز خوشمزه باشند، اما میزان زیادی کالری دارند. ساندویچ تخم مرغ و یا سالاد تخم مرغ با سس مایونز حاوی 556 کالری است. محتوای چربی کل این دستور غذایی حدود 05ر44 گرم می باشد.

مهمترین راه حفظ تناسب اندام و سلامتی، قرار دادن میزان مناسب کالری در رژیم غذایی مان است. ما روزانه به حدود 2000 کالری احتیاج داریم. انجام منظم ورزش می تواند به شما در سوزاندن کالری های مازاد یاری کند. اگر این کالری ها به میزان درست مصرف شوند، مازاد نخواهند بود. تخم مرغ نه تنها میزان کالری ضروری ما را تأمین می سازد، بلکه مواد معدنی و ویتامین های مهم را هم تأمین می سازد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: راسخون
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 65824

به "چه اندازه کالری در یک عدد تخم مرغ وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه اندازه کالری در یک عدد تخم مرغ وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید