چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ ، راه هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

به گزارش مجله یک کامپیوتر، برای یادگیری سریع و خوب زبان انگلیسی یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که زبان را به صورت پیوسته و در طول زمان بخوانید. یکی از موانعی که باعث می گردد بیشتر افراد در یادگیری زبان پیروز نباشند این است که به صورت مقطعی گا ها بسیار زیاد برای یادگیری آن وقت می گذارند و در مواقع دیگری کلا آموزش زبان را کنار می گذارند. زبان را در طول زمان و باید به صورت پیوسته خواند و به صورت مداوم برای یادگیری آن وقت گذاشت. در ادامه گزارشی در خصوص چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ را خواهید خواند.

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ ، راه هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

خبرنگاران| چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟ یادگیری یک زبان جدید می تواند سخت باشد، اما غیر ممکن نیست. اگر می خواهید زبان جدیدی را فرا بگیرید باید بر روی 4 مهارت اصلی آن یعنی خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، شنیدن (Listening) و صحبت کردن (Speaking) از نظر زمانی سرمایه گذاری کنید. فرقی نمی نماید چه زبانی را می خواهید یاد بگیرید مهم این است که این 4 مهارت از ارکان اصلی و بسیار مهم یادگیری هر زبانی هستند.

به گزارش خبرنگاران، یادگیری زبان دوم برای بسیاری از ما یک هدف همیشگی در زندگی بشمار می رود. از آنجا که زبان انگلیسی زبان واحد همه دنیاست، اغلب مردم دنیا دوست دارند تسلط هر چند نسبی به این زبان داشته باشند تا در سفر های خارجی خود، یا نامه نگاری با شرکت ها و موسسات خارج از کشور بتوانند از آن استفاده نمایند.

اما یادگیری زبان های خارجی به همان اندازه که لذت بخش است، سخت نیز هست. بسیاری از ما بعضا لغاتی که قبلا خوانده و یاد گرفته ایم را فراموش می کنیم و ممکن است در زمانی که به آن ها احتیاج داریم، اصلا آن لغت یادمان نیفتد. به همین خاطر ضروری است از روشی استفاده کنیم که معنی لغات در حافظه طولانی مدت ما ثبت شوند.

بخش اول: به معرفی تکنیک های جالب و آسان در یادگیری زبان انگلیسی می پردازد.

بخش دوم: به معرفی روش های یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاملا آکادمیک می پردازد.

شاید باور کردن این موضوع سخت باشد! اما یکی از ساده ترین کار هایی که می توانید برای یادگیری سریع زبان انگلیسی انجام دهید این است که مطالعه کنید. سعی کنید همه چیز را بخوانید (کتاب ها، مقالات، مجلات، و….) اینکار باعث تقویت دایره واژگان شما می گردد و همچنین به شما یاری می نماید تا گرامر را خیلی راحت و عامیانه یاد بگیرید.

اگر اهل مطالعه هستید به شما تبریک می گوییم، دقیقا با یک تیر دو نشان را می زنید! در کنار مطالعه زبان نیز می آموزید. در ادامه پیشنهاد هایی برای مطالعه هدفمند زبان انگلیسی برای شما ارائه داده ایم:

1.1) کمیک (comic) بخوانید: اگر شما در زبان انگلیسی مبتدی هستید و تمایلی به خواندن کتاب داستان های بچگانه ندارید پیشنهاد می کنیم از کتاب های داستان مصور یا اصطلاحا کمیک بهره ببرید. کتاب های کمیک انگلیسی را می توانید از کتابفروشی های محل سکونت یا فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. اگر نمی خواهید بابت به دست آوردن کتاب های کمیک هزینه ای پرداخت کنید، بهترین روش استفاده از وب کمیک ها است که می توانید با جستجو در سطح اینترنت به آن ها دسترسی داشته باشید و یادگیری خودتان را آغاز کنید.

2.1) بازخوانی کتاب های خوانده شده: کتاب های انگلیسی که یکبار به صورت دست و پا شکسته مطالعه نموده اید و در گوشه ای از کتابخانه قرار داده اید و در حال خاک خوردن است را بردارید و آغاز به مطالعه کنید، در این روش، چون شما از موضوع و هدف اصلی کتاب آگاه هستید، احتیاجی نیست زمانی را صرف فهمیدن داستان آن کتاب بکنید. شما می توانید با هر کلمه ای که برخورد کردید معنی آنرا سریعا جستجو کنید و با این راه علاوه بر اینکه دایره لغاتتان را افزایش می دهید، درک عمیق کلمات و تکرار آن ها باعث می گردد شما آن واژه را به حافظه بلند مدت خود بسپارید.

3.1) روزنامه انگلیسی زبان بخوانید: روزنامه ها یک راه خوب برای یادگیری اصول اولیه زبان هستند، زیرا دستور زبان بسیار خوبی دارند و براحتی قابل درک هستند. از روزنامه های مشهور انگلیسی زبان می توان نیویورک تایمز و گاردین را نام برد، اگر به هر دلیلی نمی توانید این روزنامه ها را تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم از نسخه های آنلاین آن ها بهره ببرید.

تماشای فیلم و سریال نیز به شما یاری می نماید که مهارت های زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، این روش به درک شنوایی شما بسیار یاری می نماید و باعث می گردد با تلفظ صحیح کلمات آشنا شوید. اغلب افراد تازه کار در زبان انگلیسی دوست دارند فیلم های انگلیسی زبان را با زیرنویس انگلیسی مشاهده نمایند، اما ما برای یادگیری بهتر پیشنهاد می کنیم از فیلم هایی بهره ببرید که دارای زیرنویس نیستند. شاید بپرسید چرا؟ در جواب باید بگوییم که این روش باعث افزایش مهارت های شنیداری، درک مطلب و شناخت لغات جدید خواهد شد.

سعی کنید در زمان مشاهده فیلم یا سریال تمرکز داشته باشید و حدس بزنید که در فیلم ها از چه کلماتی استفاده می گردد، آنها را یادداشت نموده و به جستجو بپردازید تا مطمئن شوید که درست تشخیص داده اید. شاید در ابتدای راستا کمی خسته نماینده به نظر برسد اما رفته رفته به این روش علاقه مند خواهید شد.

اگر علاقه مند به بازی های ویدیویی هستید و ساعت های زیادی را پشت کامپیوتر، تبلت یا گوشی سپری می کنید پیشنهاد می کنیم این روش را حتی برای یکبار هم که شده امتحان کنید، قطعا از نتایج آن شگفت زده خواهید شد! سعی کنید به صورت آنلاین با دیگران بازی کنید، در این روش شما شانس این را دارید تا با مردم کشور های مختلف هم بازی شوید و با زبان انگلیسی با آن ها صحبت کنید و از آن ها چیز های زیادی یاد بگیرید.

پیشنهاد هایی برای این بخش:

سعی کنید Guild Wars، Warcraft of world یا The scrolls را به صورت آنلاین بازی کنید. این بازی ها به شما یاری بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی خواهند کرد.

تبادل با دوستان به این معناست که سعی کنید دوستانی را پیدا کنید که مایل هستند زبان مادری شما را یاد بگیرند، آن ها می توانند هر سوالی دارند از شما بپرسند تا شما به آن ها به صورت فارسی پاسخ دهید، پس از آنالیز پاسخ شما آن ها نیز در پاسخ به همان سوال متن را به زبان مادری نوشته و برای شما ارسال می نمایند به این شکل می توان گفت: شما در حال تبادل اطلاعات زبانی هستید.

معروفترین سایت های تبادلات زبانی را در زیر مشاهده می کنید:

https://www.penpalworld.com

https://www.globalpenfriends.com

https://www.interpals.net

پیشنهاد می کنیم یک دوست انگلیسی زبان پیدا کنید یا حداقل با یک نفر که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد تعامل داشته باشید. شما می توانید برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر به وسیله چت، تلفن، ایمیل و اسکایپ بهره ببرید و با زبان انگلیسی با یکدیگر مصاحبه کنید تا زبان خود را تقویت کنید.

جوامع آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که می توانید با عضویت در آن ها با سایرین به مصاحبهی انگلیسی بپردازید، اما پیشنهاد می کنیم به یاری گوگل گروه هایی را بیابید که در آن ها کاربران Native در حال فعالیت هستند.

یکی از جذابترین راه ها برای یادگیری زبان گوش کردن به موسیقی های زبان اصلی است. سعی کنید کلمات جدید آنرا یاد بگیرید و شعر آنرا به خاطر بسپارید، شعر را با صدای بلند همراه با آهنگ بخوانید و ضعف های خود را شناسایی و با تمرین آن ها را رفع کنید.

بخش دوم مطلب چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟ یادگیری جدی زبان انگلیسی:

دوره های زبان انگلیسی به شما یاری خواهند کرد بخوبی کلمات و دستور زبان را یاد بگیرید، شرکت در دوره های آموزشی به شما این اطمینان را می دهند که همه چیز را به درستی یاد گرفته اید. دو راه برای یادگرفتن زبان انگلیسی وجود دارد:

1.1) شرکت در کلاس های آنلاین:

این نوع کلاس ها به صورت کاملا آنلاین برگزار می شوند و مانند کلاس های آکادمیی یا حضوری هستند و تفاوتی با آن ها ندارند. اما ویژگی هایی که این کلاس ها دارند این است که در زمان و هزینه شما صرفه جویی می گردد و تمرکز کلی کلاس بر روی آموزش است. اگر می خواهید درباره این کلاس ها اطلاعات بیشتری کسب کنید با واحد پشتیبانی استاد زبان تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را هدایت نمایند.

1.2) شرکت در کلاس های حضوری:

شرکت در کلاس های حضوری نیز می تواند به شما یاری کند فرایند یادگیری زبان را سریعتر طی کنید، اما در این روش شما برای حضور در محل آکادمی و همچنین تهیه کتاب ها و موارد دیگر باید هزینه کنید که با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که با توجه به شرایط مالی فعلی، این روش زیاد به صرفه نیست.

نوشتن شما را مجبور می نماید املای صحیح کلمات را یاد بگیرید و دایره لغاتتان را افزایش دهید، همچنین به شما یاری می نماید به جای تکرار جملات قبلی، از جملات جدید در نوشته هایتان بهره ببرید. شما کار نوشتن را می توانید به صورت روزانه انجام دهید و تنها به یک دفترچه یادداشت احتیاج خواهید داشت، کافیست این دفترچه یادداشت همواره در کنار شما باشد تا در صورت یادگیری کلمات جدید در آن یادداشت کنید.

شاید این مورد در حال حاضر با شرایط مالی کشور ما زیاد به صرفه نباشد، اما دانستن این نکته خالی از لطف نیست. سفر به کشور های انگلیسی زبان به شما یاری می نماید خیلی سریعتر از آنچه فکرش را می کنید زبان یاد بگیرید، سعی کنید در طی سفر های خارج از کشور با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید و این رابطه را حفظ کنید، زیرا این افراد برای شما حکم اساتید با تجربه را دارند.

یکی دیگر از روش های یادگیری زبان، یادگیری به صورت خود آموز است. در این نوع یادگیری شما باید تمامی مراحل را به صورت آزمون و خطا پیش بروید. بر اساس تجربه های مختلفی که داشتیم، این راستا را برای مبتدیان پیشنهاد نمی کنیم، زیرا ممکن است دچار اشتباهاتی شوند و راستا را به صورت غیراصولی طی نمایند و باعث از دست رفتن هزینه و زمان گردد.

این روز ها با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از تلفن همراه هوشمند، باعث شده است برای هر احتیاجی یک اپلیکیشن طراحی و در اختیار عموم قرار بگیرد.

سعی کنید در مارکت های مختلف مانند کافه بازار و گوگل پلی جستجو کنید و اپلیکیشن های مختلفی را آنالیز کنید و یکی از مناسبترین ها را بر روی تلفن خود داشته باشید و روزانه از آن بهره ببرید.

بدون اغراق اعلام می کنم این روش بهترین نوع یادگیری زبان انگلیسی است، در واقع در این روش شما باید هر روز انگلیسی مطالعه کنید. همانطور که می دانید یک ساعت در یک روز و در طول هفته برای یادگیری زبان انگلیسی اصلا کافی نیست! اگر حداقل شش ساعت در روز صرف شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی کنید، می توانید به به برنامه ریزی آموزشی خودتان امیدوار باشید.

1) سعی کنید برنامه یادگیری مناسبی تنظیم کنید و آنرا به قطعات کوچکتری تقسیم کنید:

به عنوان مثال اگر قصد یادگیری کلمات انگلیسی را دارید سعی نکنید در ابتدای کار به سراغ 1000 کلمه بروید و آغاز به حفظ کردن آن بکنید! سعی کنید برای خودتان در طول روز یا هفته یا ماه یک برنامه منظم و مستمر آماده کنید و تعداد کلمات را طوری تنظیم کنید که واقعا آن ها را به خاطر بسپارید تا به صورت طولانی مدت در ذهنتان حک شوند.

2) از تکنیک برچسب گذاری بهره ببرید:

با برچسب گذاری ابزار ها و وسایل موجود در خانه یا محل کار می توانید یادگیری کلمات انگلیسی خودتان را بهبود ببخشید، به این شکل در واقع شما با ایجاد یک تصویر ذهنی از اشیاء، براحتی می توانید نام آنرا به خاطر بیاورید.

3) از تکنیک های تصویری برای یادگیری بهره ببرید:

با جستجو در قسمت تصاویر گوگل می توانید به سیل عظیمی از عکس ها دسترسی داشته باشید که با هدف آموزش تصویری طراحی و بر روی اینترنت منتشر شده اند، از این عکس ها و تصاویر می توانید در فرایند آموزشی خود بهره ببرید و مهارت های خود را افزایش دهید.

حتی می توانید هر کلمه جدیدی که می آموزید را در گوگل جستجو کنید تا تصاویر مرتبط با آنرا به شما نمایش دهد و می توانید با این فرایند تصاویر مختلفی از هر کلمه در ذهن خود داشته باشید.

4) تا حد ممکن به وسیله فلش کارت ها اقدام به یادگیری نکنید:

به نقل از روئیترز، به طور کلی نباید از فلش کارت هایی که در یک طرف آن ها تصویر و کلمه انگلیسی وجود دارد و در طرف دیگر ترجمه آن بهره ببرید.

این روش به شما می آموزد که هر چیزی در ذهن شما وجود دارد را ترجمه کنید و باعث می گردد شما زبان انگلیسی را بخوبی درک نکنید. پیشنهاد می کنیم برای یادگیری زبان از فیلم و صدا یا تصویر نیز بهره ببرید.

5) بیش از اندازه بر روی گرامر تمرکز نکنید:

یکی از موضوعات مهمی که در یادگیری زبان انگلیسی باید بدانید این است که بیشتر مردم با دستور زبان کامل صحبت نمی نمایند و افراد کمی حتی با دستور زبان خوب صحبت می نمایند. اگر تمام وقت خود را صرف یادگیری دستور زبان کنید، زمان زیادی را از دست خواهید داد.

نگران نباشید، سعی کنید حرف بزنید، حتی به اشتباه! اشتباهات شما به مرور زمان اصلاح خواهند شد و اصولی صحبت کردن را یاد خواهید گرفت.

6) از امتحان کردن نترسید!

مهم ترین بخش یادگیری زبان تنها صحبت کردن است، از مهارت های زبانی خود تا حد ممکن بهره ببرید، احتیاجی نیست در خصوص اشتباه بودن یا اشتباه نکردن نگران باشید، اگر نتوانید از تمامی مهارت هایتان بهره ببرید باعث می گردد راستا یادگیری شما کندتر گردد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: فرادید
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32439

به "چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ ، راه هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ ، راه هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید