کمبود جدی نیروی انسانی و فضای آموزشی در آموزش و پرورش استثنایی خوزستان

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: در شهرهای کارون، اهواز، باوی و ماهشهر با کمبود جدی فضای آموزشی روبرو هستیم.

کمبود جدی نیروی انسانی و فضای آموزشی در آموزش و پرورش استثنایی خوزستان

علی ممبینی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به کمبود فضای آموزشی در ماهشهر، اظهار کرد: در ملاقاتی که با فرماندار ماهشهر صورت گرفت بنا شد یک مرکز پیش حرفه ای دخترانه راه اندازی گردد.

وی اضافه کرد: در ماهشهر و بعضی شهرهای استان خوزستان کمبود جدی در فضای آموزشی وجود دارد. درحال حاضر بالغ بر 200 دانش آموز استثنایی در ماهشهر وجود دارد که در یک مدرسه دو نوبته تحصیل می نمایند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان ادامه داد: در بعضی شهرهای استان خوزستان کمبود جدی نیروی انسانی نیز وجود دارد. سال جاری 40 معلم استثنایی بازنشسته می شوند، در نتیجه با مشکل جدی کمبود معلم روبرو هستیم.

ممبینی بیان نمود: امیدواریم با استخدام معلمان حق التدریس، مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استثنایی حل گردد.

وی درباره موضوع ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی نیز گفت: با حمایت دولت و نگاه خوبی که در آموزش و پرورش استثنایی و استانداری وجود دارد، خوشبختانه از نظر تأمین بودجه برای سرویس ایاب و ذهاب با مسئله ای روبرو نیستیم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان اضافه کرد: در شهرهای کارون، اهواز، باوی و ماهشهر با کمبود جدی فضای آموزشی روبرو هستیم و انتظار می رود خیرین مدرسه ساز و دولت یاری بیشتری نمایند. درحال حاضر دو فضای آموزشی در اهواز و یک فضا در باوی در دست ساخت است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 10545

به "کمبود جدی نیروی انسانی و فضای آموزشی در آموزش و پرورش استثنایی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود جدی نیروی انسانی و فضای آموزشی در آموزش و پرورش استثنایی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید