50 روز گذشت؛ چرا کمیته اخلاق درباره قلعه نویی حکم نمی کند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، به نظر می آید این روزها امیر قلعه نویی همانند مردان روئین تن، مبری از هر پیگرد انضباطی شده است. هنوز حکم تخلف سابق او اعلام نشده که باز هم ملاقات اخیر سپاهان و نشست خبری او در مشهد جنجالی شد.

50 روز گذشت؛ چرا کمیته اخلاق درباره قلعه نویی حکم نمی کند؟

به گزارش خبرنگاران، با گذشت 50 روز از اظهارات عجیب و بی سابقه امیر قلعه نویی در نشست خبری بعد از بازی با سایپا می گذرد. اتفاقی که طی آن او برای نخستین بار ادبیات جدیدی و موهنی را وارد فوتبال ایران کرد. ادبیاتی که قبل از او کسی جرات استفاده از آن را نداشت. بیان جملات چال میدانی تاکنون در نشست های رسمی خبری فوتبالی کم سابقه بوده است. جملات قلعه نویی در نشست بازی با سایپا به حدی سخیف و توهین آمیز بود که رسانه ها نیز در پوشش آن معذوریت هایی داشتند، اما ظاهرا این ادبیات برای ارکان قضایی فوتبال چندان هم غیرعادی نبوده است.

پس از بیان جملات موهن توسط قلعه نویی خطاب به بعضی از طرفداران که علیه او فحاشی نموده بودند، کمیته انضباطی به عنوان متولی اصلی رسیدگی به این امور سکوت پیشه کرد، البته بعد از گذشت یک هفته - کمیته اخلاق که مدتی بود به علت اختلافات آشکار با فدراسیون فوتبال بیرون از گود مانده بود - در اطلاعیه ای دو خطی قلعه نویی را به این کمیته فراخواند.

دعوت از قلعه نویی به کمیته اخلاق در حالی بود که تا قبل از قلعه نویی، بیان هرگونه مطالب خارج از چارچوب قوانین کمیته های انضباطی و اخلاق توسط مربیان و بازیکنان با تصمیمات تنبیهی شبانه و قاطع همراه بود. البته بعد از آن فراخوان نه تنها اتفاقی نیفتاد، بلکه رئیس کمیته اخلاق هم از سمتش کنار رفت و اکنون خبری از انتخاب رئیس جدید نیست.

حال که 50 روز از آن اتفاق گذشته و قلعه نویی خودش را ملزم به حضور در کمیته اخلاق ندانسته، سوال این است که چرا ارکان قضایی فدراسیون فوتبال هم چنان کوشش دارند از برخورد با این ماجراهای تکراری فاصله بگیرند و خود را درگیر با موضوعات حاشیه ای سپاهان و سرمربی این تیم نکنند؟

شاید همین تعارض در رفتارهای فدراسیون فوتبال است که شایعات گوناگونی را برای رنگی بودن مدیران فدراسیون فوتبال و فوتبال ایران می سازد و باعث سرخوردگی طرفدارانی شده که این گونه در بازی های سپاهان به این تیم و کادرفنی آن می تازند.

قلعه نویی بعد از اظهارات ناپسند در نشست خبری بازی سایپا که توسط هیچ یک از ارکان و اهالی فوتبال تایید نشد، آزادانه و بدون هیچ نگرانی هم چنان رویه خود را ادامه می دهد، رویه ای که به اتفاقات نشست خبری مشهد و افزایش بی رویه شعارها در دیدارهای سپاهان منجر شده است.

او در ادامه سخنان متناقض خود که در دوره ای فوتبال را پاک و در دوره فوتبال ایران را مافیایی دانسته بود، مجددا در روزهای گذشته بحث مافیا در فوتبال ایران را بدون ارائه هیچ سندی مطرح نموده است. اظهاراتی که بنظر برای فرافکنی و فرار از انتقاد طرفدارانی است که روی سکوها به دنبال اجرای عدالتی هستند که فدراسیون فوتبال هیچگاه آن را اجرا ننموده است.

تصمیمات شائبه برانگیز در دوره کنونی مدیریت فدراسیون فوتبال کم نبوده و این فرصت را به بعضی ها از جمله قلعه نویی داده تا هیچ مسئولیتی در قبال گفته های خود نداشته باشند. فدراسیون فوتبال که تاکنون درباره این اتفاقات از دیوار هم ساکت تر بوده و به مدت دو ماه هیچ واکنشی درباره اظهارات قلعه نویی نداشته، برای برطرف شائبه های رنگی بودن، ناگزیر است به تخلفات انضباطی و اخلاقی همه افراد درگیر در فوتبال با یک چشم بنگرد و حداقل یک بار درباره سخنان عجیب امیر قلعه نویی واکنشی درخور داشته باشد تا حداقل در ظاهر طرفداران ببینند عدالت انضباطی در فوتبال ایران وجود دارد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18949

به "50 روز گذشت؛ چرا کمیته اخلاق درباره قلعه نویی حکم نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 روز گذشت؛ چرا کمیته اخلاق درباره قلعه نویی حکم نمی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید