ابطحی: نسل جوان و پویای کشور باید پیشکسوتان پرافتخار را بشناسد

به گزارش مجله یک کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، ظهر امروز (دوشنبه ششم بهمن ماه) مراسم تجلیل از اسطوره های عظیم ورزش ایران غلامحسین نوریان پیشکسوت فوتبال، پرویز سیروس پور پیشکسوت کشتی و حسین کلانی پیشکسوت فوتبال با حضور دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت، مهندس جمشید تقی زاده معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش، جمعی زیادی از پیشکسوتان نام آور و همچنین نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی با رعایت کامل موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در هتل ورزش برگزار گردید.

ابطحی: نسل جوان و پویای کشور باید پیشکسوتان پرافتخار را بشناسد

در ابتدای این مراسم گوشه هایی از افتخارآفرینی های این سه اسطوره برای حضار پخش شد و هر کدام از این عظیمان برای دقایقی از احساس خود گفتند.

نوریان: ما پیشکسوتان تشنه محبت هستیم

غلامحسین نوریان پیشکسوت فوتبال در مراسم تجلیل از خود گفت: حق شناسی ایجاد خدمتگزار می نماید. ما حق شناس مسئولین و دست اندرکاران مراسم تجلیل از عظیمان ورزش هستیم و از دکتر ابطحی برای چنین اقدامی سپاسگزاریم که جوانان قدیم را دعوت می نمایند و با این کار به آنها محبت هدیه می دهند.

وی اضافه نمود: ما قهرمانان همگی تشنه محبت هستیم. مانند کودک خردسالی که با محبت کردن گریه و ناراحتی را فراموش می نماید، آدم ها در سنین بالا هم همین هستند. در این جمع آدم های عظیمی هستند که سنی از آن ها گذشته، چهره هایشان تغییر نموده و دیگر در اجتماع و خیابان کسی آن ها را مانند جوانیشان نمی شناسد. عظیمانی که یک روزی در ورزشگاه های ورزشی برایشان به پا می خاستند و کف و سوت می زدند. این افراد فراموش شده بودند و باید اتفاقی می افتاد تا به فراموشی سپرده نشوند. خوشبختانه صندوق چنین قدمی را برای آنها برداشت.

نوریان ادامه داد: حالا پیشکسوتان می توانند با غرور به خانواده شان بگویند که فراموش نشده اند و قدر آنها دانسته شده است. این اتفاق تا کنون نیفتاده بود و حالا با این سنتی که صندوق با مدیریت دکتر ابطحی بنا نهاده عمومیت پیدا نموده است. ما پیشکسوتان و ورزشکاران گذشته مملکتمان را دوست داریم و می خواهیم از تجربه خود استفاده نموده و خدمت کنیم و از این کار لذت می بریم و نمی خواهیم کنار گذاشته شویم.

غلامحسین نوریان زاده 25 اسفند 1313، بازیکن سابق فوتبال ایران است. وی سابقه بازی در تیم های تهران جوان و دارایی تهران را دارد. وی سابقه 11 بازی ملی در کارنامه دارد.

سیروس پور: باید صندوق را در ادامه این راستا یاری داد

سیروس پور پیشکسوت کشتی در مراسم تجلیل از خود گفت: صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور به علت شیوع کرونا، بر اساس دستورالعمل های بهداشتی پس از مدتی برای اینکه همبستگی ایجاد شده میان پیشکسوتان فراموش نگردد با تفکر سنجیده دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق این گردهمایی را دوباره با تعداد مهمان محدود برگزار کرد.

وی اضافه نمود: برای دلاوران و قهرمانانی که تا چندی قبل در بین ما بودند، اسوه های مردانگی، اخلاق شرافت انسانی که در همین مکان مورد تجلیل قرار گرفتند و امروز جایشان خالی است رحمت و آمرزش الهی طلب می کنیم. ورزش ایران به این زودی همتای آنها را نخواهد دید.

سیروس پور ادامه داد: تاریخ ورزش ایران سرشار از افتخاراتی است که ورزشکاران ما از 60 سال پیش با وجود سختی ها، کمبودهای اجتماعی، ورزشی و عدم دارا بودن امکانات اولیه در میادین بین المللی دنیای، بازی های آسیایی و بازی های المپیک کسب نموده اند. به حق از آنان که امروز با موهای سپید و قامتی خمیده اما تجربیات گرانقدر در کنار گود نشسته اند و بر گذشته های خود حسرت می خورند باید به شایستگی تقدیر کرد.

وی گفت: تا چندی قبل دیدارهای ما خلاصه شده بود در مراسم ترحیم و تشییع عزیزانمان، تا آنکه با درایت مسئولان صندوق حمایت، با مسائل اقتصادی فراوان این امر میسر شد، تا به دور از هر دغدغه ای لااقل به یاد گذشته های شیرین ساعاتی در کنار هم باشیم و دردها و گرفتاری ها روزمره را فراموش کنیم. ما باید صندوق را در استمرار این حرکت ماندنی یاری دهیم تا آرمان های قهرمانان و پیشکسوتان و استخوان خرد نموده های ورزش تحقق یابد.

پرویز سیروس پور کشتی گیر و مربی کشتی آزاد و مدیر ورزشی ایرانی است. وی سابقه مربی گری تیم ملی کشتی آزاد ایران را در المپیک 1972 مونیخ و رقابت های قهرمانی دنیا 1967 دهلی نو، 1970 ادمونتون، 1971 صوفیه، 1975 مینسک، 1977 لوزان، 1978 مکزیکوسیتی و ریاست فدراسیون کشتی ایران را در اواخر دهه 1370 دارد.

کلانی: صندوق هویت از دست رفته پیشکسوتان را بازگردانده است

حسین کلانی پیشکسوت فوتبال در مراسم تجلیل خود گفت: در این جمع افتخارآفرینان و غرورآفرینان کشور حضور دارند. من از بودن در جمع چنین فرهیختگانی شادمان هستم و از جانب خود و پیشکسوتان از دکتر ابطحی و همکارانشان در پایه گذاری چنین مراسمی تقدیر و تشکر کنم و امیدوارم این برنامه ها تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: بعد از سال ها که پیشکسوتان ما ناخودآگاه و ناخواسته در حال از دست دادن هویت خود بودند دوباره با اقدامات اخیر صندوق، دارای یک هویت جدید شده اند و باز هم با غرور پا به خانه خودشان می گذارند.

کلانی ادامه داد: دکتر ابطحی تنها بدعت گذار مراسم تجلیل نبودند و کارهای قابل توجه دیگری نیز در مدت محدود حضور در صندوق انجام داده اند. ما پیشکسوتان هم اکنون مکانی داریم که با خیال آسوده در آن گرد هم بیاییم. مدیرعامل صندوق به فکر تهیه مسکن برای پیشکسوتان هستند و پروژه های دیگر نیز دارند. تمام هم و غم دکتر ابطحی در نشست های مختلف فقط خدمت به پیشکسوتان است.

حسین کلانی در دوران فوتبال خود توانست 4 بار آقای گل گردد، 2 بار در جام منطقه ای ایران (یک بار مشترک با صفر ایرانپاک)، یک بار در جام باشگاه های تهران (1348) و یک بار در جام ملت های آسیا 1972. وی در شهرآورد سیزدهم تهران 6 - 0 مقابل تاج، برای پرسپولیس گل زد.

ابطحی: نسل جوان و پویای کشور باید شما را بشناسد

ابطحی مدیر عامل صندوق حمایت در ادامه این مراسم ضمن قرائت قطعه شعری جهت خوش آمدگویی به مدعوین، اظهار کرد: خیلی شادمانم که دوباره در حضور شما نام آوران ورزش و عظیمان عرصه دنیای هستم. خداوند عظیم را شاکرم که به بنده و همکارانم افتخار میزبانی شما هویت سازان کشور را درخانه خودتان اعطا فرمود.

مدیرعامل صندوق با بیان اینکه متاسفانه مجبوریم به دلیل محدودیت های کرونا در خدمت جمع کوچکی از عصاره و اسطوره های ورزش کشور باشیم، بیان داشت: سال گذشته توانستیم مراسم های تجلیل را با تعداد بیشتری از گلهای بوستان ورزش کشور برگزار کنیم ولی سال جاری سلامت شما عزیزان در اولویت ما قرار داشت.

دکترابطحی اعلام نمود: اگر مردم تهران که از خیابان های اطراف می گذرند می دانستند که شما عظیمان ورزش کشور در اینجا جمع شده اید این سالن از هجوم طرفدارانتان جای سوزن انداختن نداشت. ما آمده ایم تا شما را به نسل امروز معرفی کنیم تا غبار گذشتِ زمانه چهره شما را نپوشاند و با یاریتان این راه را بپیماییم.

وی همچنین گفت: رسالت صندوق حمایت این است که اجازه ندهد غبار فراموشی بر چهره شما عظیمواران بنشیند. این مجموعه وظیفه نخستین خود را تجلیل و احترام به نام آوران و قهرمانان عظیم ورزش کشور می داند. ما آمده ایم با شما عظیمان عرصه ورزش روزهای خوبی را تجربه کنیم. من و همکارانم در وزارت ورزش اجازه نخواهید داد که نام شما از تارک هستی حذف گردد.

مدیرعامل صندوق ادامه داد: نسل جدید باید غیرت و تعصبتان را نسبت به خاک ایران زمین بدانند و بتوانند در شرایط امروز جامعه که مادیات کمی پررنگ تر از مسائل دیگر شده به ورای این موضوعات فکر نمایند همانند شما که تمامی جوانی خود را در راه ورزش هزینه کردید و یک ایران پشت شماست.

ابطحی با بیان اینکه شادمانم که با همراهی شما عزیزان خانه پیشکسوتان تاسیس شد اظهار کرد: امیدوارم با فراهم شدن شرایط مناسب جمع های باشکوه تری با حضور شما عزیزان برای برپایی اجتماعات بهتر داشته باشیم. ما آمده ایم که شادی را به شما پیشکش کنیم. دولت عشق و فرهیختگی را به یاری شما بسازیم و با همت مردانه شما عظیمان ورزش این راستا را هموار کنیم.

وی همچنین بیان داشت: امیدوارم از این خانه های دوست در استان های دیگر تاسیس کنیم. شعبه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در خراسان رضوی آماده تاسیس است، چندین بار به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا این امر به تاخیر افتاد که امیدوارم تا عید نوروز سال جاری سفری به دیار خوبان؛ مشهد مقدس داشته باشیم تا بتوانیم از حضور نام آوران این خطه قهرمان پرور حداکثر استفاده را ببریم.

دکتر ابطحی ضمن تشکر از حضور مهندس تقی زاده معاون پارلمانی و حقوقی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: امیدوارم ایشان که سابقه درخشانی در حوزه مدیریت ورزشی کشور دارند در افتتاح خانه پیشکسوتان شعبه خراسان جنوبی به ما یاری نمایند.

وی در سرانجام بیان داشت: امیدوارم کوشش های روز افزون صندوق در زمینه حمایت های اقتصادی و معنوی از شما عزیزان به وقوع بپیوندد و در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم. باید قدر شما را بدانیم و هرگز شما را فراموش نکنیم و اجازه فراموشی هم به دیگران ندهیم. آرزوی من و همکارانم سلامتی و شادی شما عظیمواران است. نام شما را یک ایران با سربلندی به یاد می آورد و ما نیز افتخار می کنیم که خدمتگزار شما عزیزان هستیم.

در این مراسم که بدون حضور رسانه های مکتوب برگزار گردید عظیمانی چون حسن روشن، داریوش مصطفوی، حمید جاسمیان، نادر فریادشیران، هادی نراقی، ناصر ابراهیمی، سلمان حسام، پرویز عرب، منصور برزگر، محمد دلیریان، ابراهیم جوادی، محمود خوردبین، هادی طاووسی حضور داشتند.

گروه ساختمانی آبان

بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 50115

به "ابطحی: نسل جوان و پویای کشور باید پیشکسوتان پرافتخار را بشناسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابطحی: نسل جوان و پویای کشور باید پیشکسوتان پرافتخار را بشناسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید