اجرای طرح کاهش هزینه مسافران خراسان رضوی در فصول خلوت سال

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: در جلسه استانداری و در جلسه میثاق برای کاهش هزینه اقامت و حمل و نقل مسافران در فصول خلوت سال، طرحی ریخته شد که سال جاری اجرایی خواهد شد.

اجرای طرح کاهش هزینه مسافران خراسان رضوی در فصول خلوت سال

ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی با بیان این مطلب اضافه نمود: ساب، طرحی کشوری است که ستاد مرکزی خدمات سفر کشور به ارگان های دست اندرکار، از جمله اداره میراث فرهنگی استان ها ابلاغ نموده و از آنان خواسته در قالب این طرح یک سری امتیازات و تخفیفات برای آسان کردن سفرهای مردم برنامه ریزی نمایند.

او زمان شروع این بسته سفر آسان و برنامه ریزی شده را غیر از فصول پیک گردشگری خاطرنشان کرد و گفت: این طرح احتمالا از مهرماه شروع می گردد و هدف آن ترغیب مردم به سفر در فصول پاییز و زمستان است.

در جلسه استانداری و در جلسه میثاق برای کاهش هزینه اقامت و حمل و نقل مسافران در فصول خلوت سال، طرحی ریخته شد که سال جاری اجرایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت به دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، برقراری پروازهای برنامه ای و غیر برنامه ای از مبادی مختلف به مقصد مشهد به منظور ایجاد بازار رقابتی و ارزانتر شدن هزینه سفر، ایجاد راه چاره همکاری های بیشتر میان اماکن اقامتی ارزان قیمت دولتی و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و واگذاری تاسیسات گردشگری دولتی و سایت های گردشگری به بخش خصوصی از جمله اقدامات توزیع سفر در قالب طرح ساب است.

او با اشاره به ظرفیت های گردشگری خراسان رضوی اظهار کرد: این استان 2141 تاسیسات گردشگری دارد که شامل 232 هتل ، 308 هتل آپارتمان، 375 مهمانپذیر، 650 خانه مسافر دارای مجوز، 58 اقامتگاه بوم گردی، یک متل و یک مجتمع گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی با اشاره به جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی این استان گفت: بیش از 1500 اثر تاریخی خراسان رضوی در فهرست میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: دنیای سفر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13627

به "اجرای طرح کاهش هزینه مسافران خراسان رضوی در فصول خلوت سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح کاهش هزینه مسافران خراسان رضوی در فصول خلوت سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید