احتمال ورود تفنگداران دریایی آمریکا به ونزوئلا

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلا پیش بینی کرد، تفنگداران ویژه نیروی دریایی آمریکا احتمالا وارد کشور می شوند.

احتمال ورود تفنگداران دریایی آمریکا به ونزوئلا

دیوسدادو کابیو، معاون رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلا در جمع فعالان و سیاستمداران چپگرای سراسر آمریکای لاتین گفت: احتمال ورود تفنگداران ویژه نیروی دریایی آمریکا به ونزوئلا وجود دارد. مشکل آنها خروجشان از ونزوئلا خواهد بود.

تنش های بین واشنگتن و کاراکاس در امسال میلادی و زمانی شدت گرفت که خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور خواند و انتخابات ریاست جمهوری 2018 و روی کار آمدن مجدد نیکولاس مادورو را در سمت رئیس جمهوری ونزوئلا غیرمشروع خواند.

ایالات متحده و بسیاری از کشورهای غربی، گوآیدو را به عنوان رهبر بر حق ونزوئلا به رسمیت شناخته اند. دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده گفته ترجیح می دهد استفاده از تحریم ها را علیه کاراکاس ادامه دهد و بر مادورو برای کناره گیری، فشار بیاورد اما اقدام نظامی را به عنوان یک گزینه، رد ننموده است.

معاون رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلا ریاست مجمع قانون اساسی این کشور را برعهده دارد که به مادورو وفادار است؛ کابیو را دومین فرد قدرتمند در دولت ونزوئلا پس از مادورو می دانند.

ارتش آمریکا، یک جنگنده ونزوئلایی را به رهگیری مخفیانه و تهاجمی یک هواپیمای نیروی دریایی خود در حریم هوایی بین المللی بر فراز دریای کارائیب در 19 ژوئیه امسال میلادی متهم نموده است؛ دولت کاراکاس می گوید، این هواپیمای نظارتی و اطلاعاتی متعلق به ایالات متحده، وارد حریم هوایی ونزوئلا شده بود.

مجمع ملی اخیرا ورود مجدد ونزوئلا را به معاهده دفاع ملی که این کشور در 2013 از آن جدا شده بود، تایید کرد. افراطیون اپوزیسیون گوآیدو را برای پیوستن مجدد به این معاهده تحت فشار قرار دادند؛ این معاهده می تواند به عنوان یک عامل محرک درخواست یاری نظامی خارجی را برای بیرون کردن مادورو در نظر گرفته گردد اما گوآیدو هشدار داده که این معاهده یک راه چاره سحرآمیز نیست.

مادورو روز شنبه، تصمیم برای پیوستن مجدد کشورش به این معاهده را غیرقانونی و خیانت خواند؛ دادگاه عالی ونزوئلا روز آدینه پیوستن به این معاهده را باطل دانست و کوشش ها برای پیوستن به آن را اقدامی خصمانه توصیف کرد. ، ایسنا

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 10498

به "احتمال ورود تفنگداران دریایی آمریکا به ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ورود تفنگداران دریایی آمریکا به ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید