اختلاف شرق و غرب قاره آسیا بر سر نحوه شروع لیگ قهرمانان

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، روزنامه الرایه قطر امروز در گزارشی به دشواری های شروع مجدد لیگ قهرمانان آسیا و تصمیمات کنفدراسیون فوتبال آسیا اشاره کرده است.

اختلاف شرق و غرب قاره آسیا بر سر نحوه شروع لیگ قهرمانان

این روزنامه بیان نمود بعد از تعیین تاریخ آغاز مجدد لیگ داخلی بعضی از کشورها از جمله قطر کنفدراسیون فوتبال آسیا منتظر سایر کشورها برای تعیین کردن زمان از سرگیری مسابقاتشان است تا برای رقابت های سطح قاره آسیا از جمله مسابقات لیگ قهرمانان تصمیم بگیرد. همچنین AFC هم منتظر فیفا است تا سرنوشت و تاریخ بازی های برگشت مرحله مقدماتی انتخابی جام دنیای 2022 قطر و انتخابی جام ملت های 2023 آسیا را تعیین کند.

الرایه نوشت: کار کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تعیین تاریخ لیگ قهرمانان آسیا سخت است زیرا فقط چند فدراسیون از جمله قطر تقویم لیگ داخلی خود را تعیین کرده اند. لیگ کره جنوبی آغاز شده است و سوریه هم از پنجشنبه مسابقاتش را آغاز کرد. فدراسیون استرالیا اواسط ماه بعد را برای بازگشت لیگ خود تعیین کرده است در حالی که لبنان ادامه مسابقاتش را لغو کرد. فدراسیون کویت تاریخ آغاز لیگ را اوایل آگوست بیان نمود. عمان و مالزی هم ماه سپتامبر را تعیین کرده اند. منابع خبری الرایه در کنفدراسیون آسیا تایید کرده اند که کار برای تعیین مجدد لیگ قهرمانان آسیا و دیدارهای مقدماتی انتخابی جام دنیای سخت است چون بیشتر فدراسیون ها تاریخ آغاز مجدد لیگ خود را تعیین نکرده اند.

این منابع خبری خاطرنشان کرده است که AFC از فدراسیون ها خواسته است تاریخ آغاز لیگ خود را تعیین کنند تا مناسب ترین زمان برای از سرگیری لیگ قهرمانان را انتخاب کند و با فیفا هماهنگ شود که مسوول برگزاری جام دنیای است.

الرایه در ادامه گزارش خود آورده است: از سوی دیگر بین فدراسیون های شرق قاره آسیا اختلاف نظرهایی برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز به وجود آمده است. این فدراسیون ها اصرار دارند که لیگ قهرمانان با سیستم قبل برگزار شود که این موضوع هم مسائل کنفدراسیون آسیا را افزایش می دهد. کشورهای غرب آسیا از ایده برگزاری لیگ قهرمانان به صورت متمرکز استقبال کرده اند تا از خطرات شیوع ویروس کرونا به خاطر مسافرت های زیاد جلوگیری شود.

این روزنامه قطری در انتهای گزارش خود از شهر دوحه به عنوان محتمل ترین گزینه AFC برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز یاد کرد و نوشت: دوحه از هر نظر نزدیکترین گزینه برای میزبانی لیگ قهرمانان به شکل متمرکز است. دلیل فزونی دوحه استادیوم های بین المللی این شهر است که فناوری خنک کننده دارد که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود. همین موضوع باعث می شود که کنفدراسیون آسیا از برگزاری لیگ قهرمانان به صورت متمرکز در غرب آسیا و در استادیوم های نمونه دوحه از هرنظر استقبال کند.

دکتر برای تو

دکتر برای تو | مجله خبری و پزشکی دکتر برای تو

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32849

به "اختلاف شرق و غرب قاره آسیا بر سر نحوه شروع لیگ قهرمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف شرق و غرب قاره آسیا بر سر نحوه شروع لیگ قهرمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید