ادعای جدید یک مستند فرانسوی درباره گرانترین نقاشی دنیا

به گزارش مجله کامپیوتر، بر اساس اطلاعات ارائه شده در یک مستند فرانسوی، فقط بخشی از سالواتور موندی گران ترین تابلو نقاشی دنیا توسط لئوناردو داوینچی خلق شده است.

ادعای جدید یک مستند فرانسوی درباره گرانترین نقاشی دنیا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی صباح، یک مستند جدید که هفته آینده از تلویزیون فرانسه پخش خواهد شد، به اسرار مربوط به تابلو نقاشی سالواتور موندی پرداخته است که به عنوان گرانترین تابلو نقاشی دنیا و یکی از آثار لئوناردو داوینچی ـ نقاش چیره دست رنسانس ـ شناخته می گردد.

بر اساس این مستند، داوینچی نقاش اصلی این تابلو نقاشی نیست و فقط در خلق بخشی از آن نقش داشته است.

این تابلو نقاشی که در آن مسیح (ع) حین در دست داشتن یک گوی به تصویر کشیده شده است، در سال 2017 در حراجی کریستیز واقع در نیویورک به قیمت 450 میلیون دلار فروخته شد تا به گران ترین تابلو نقاشی دنیا تبدیل گردد.

بعدها گفته شد خریدار این اثر در حقیقت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی است با این حال این موضوع هرگز توسط ریاض تایید نشد.

اما همواره شک و تردیدهایی درباره اصالت این نقاشی وجود داشته است.

تردیدها درباره اصالت این نقاشی زمانی که نمایشگاه های لوور ابوظبی و لوور فرانسه بدون سالواتور موندی برگزار شدند، شدت پیدا کرد.

حالا یک مستند با عنوان ناجی برای فروش اثر آنتونی ویتکین که از شبکه فرانسوی پخش خواهد شد اسرار پشت پرده را فاش خواهد نمود.

این مستند از فروش این تابلو به قیمت 1175 دلار در سال 2005 شروع خواهد نمود و از به فروش رسیدن آن در سال 2007 به عنوان یکی از آثار داوینچی به یک فرد روسی به قیمت 127.5 میلیون دلار خواهد گفت.

در این مستند به نقل از مقام های عالی رتبه دولت فرانسه با نام های مستعار گفته می گردد که نتایج آنالیز های علمی موزه لوور نشان داده است با اینکه این نقاشی در کارگاه داوینچی خلق شده است اما خود داوینچی فقط در خلق بخش هایی از نقاشی همکاری داشته است.

فوربس نیز نوشت، بر اساس این مستند ولیعهد عربستان خواسته بود در نمایشگاه سال 2019 موزه لوور سالواتور موندی در کنار مونالیزا به عنوان یک اثر صد درصد اصل از داوینچی به نمایش گذاشته گردد که در نهایت ماکرون با این شرایط مخالفت نموده است و لوور این نقاشی را به نمایش نگذاشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 55491

به "ادعای جدید یک مستند فرانسوی درباره گرانترین نقاشی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جدید یک مستند فرانسوی درباره گرانترین نقاشی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید