از هر 5 مرگ زودرس یکی به دلیل سوخت فسیلی است

به گزارش مجله کامپیوتر، بر اساس مطالعاتی که روز گذشته نتایج آن منتشر شد از هر پنج مرگ زودرس رد دنیا یکی به دلیل آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی است.

از هر 5 مرگ زودرس یکی به دلیل سوخت فسیلی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، از هر پنج مرگ زودرس اتفاق افتاده در دنیا یکی به دلیل تاثیرات منفی آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی بر انسان است. البته تأثیرات سوختن زغال سنگ ، نفت و گاز طبیعی بر روی سلامتی ممکن است بسیار بالاتر از مقدار عنوان شده باشد.

در این تحقیق که در مجله تحقیقات زیست محیطی منتشر شده مناطقی از چین ، هند ، اروپا و شمال شرقی ایالات متحده از جمله مناطق آسیب دیده هستند که سهم نامناسبی بالغ بر 8.7 میلیون مرگ سالانه ناشی از سوخت های فسیلی را متحمل می شوند.

تحقیقات جدید بیشترین ارزیابی را در خصوص مرگ زودرس در اثر آلودگی هوای سوخت های فسیلی انجام داده است. مطالعه دیگری در سال 2017 تعداد مرگ و میر سالانه ناشی از تمام ذرات معلق در هوا را در بر گرفته است - از جمله گرد و غبار و دود ناشی از سوختگی های کشاورزی و آتش سوزی - یعنی چیزی حدود چهار میلیون و 200 هزار میلیون نفر.

تحقیقات قبلی بر اساس داده های ماهواره ای و مشاهدات زمینی برای تشخیص آلودگی ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی از سایر منابع ذرات مضر ، مانند آتش سوزی یا گرد و غبار بود.

تیم سه دانشگاهی از انگلیس و دانشگاه هاروارد با استفاده از یک مدل با وضوح بالا سعی در غلبه بر این مشکل داشتند تا نشانه واضح تری از انواع آلاینده ها که مردم در یک منطقه خاص تنفس می نمایند ، ارائه دهند.

با افزایش نگرانی در خصوص نقشی که سوزاندن سوخت های فسیلی در ایجاد تغییرات آب و هوایی ایفا می نماید محققان اظهار امیدواری می نمایند که این مطالعه ، براساس داده های سال 2018 ، انگیزه بیشتری برای سرعت بخشیدن به تغییر جهت انرژی پاک تر برای دولت ها فراهم کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 51287

به "از هر 5 مرگ زودرس یکی به دلیل سوخت فسیلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر 5 مرگ زودرس یکی به دلیل سوخت فسیلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید