استاندار قم: مسئولین باید دین خود را به روستاهایشان ادا نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/قم استاندار قم با بیان اینکه، مسئولین باید دین خود را به روستاهایشان ادا نمایند، توضیح داد: بسیاری از متخصصان و مسئولین با این وجود که ریشه روستایی دارند اما مایل به بازگشت به روستاها نیستند صورتی که باید این منزلت گذاری ها اصلاح گردد.

استاندار قم: مسئولین باید دین خود را به روستاهایشان ادا نمایند

بهرام سرمست امروز 5 دی ماه در سی و سومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور،گفت: سمینارها و نشست ها فرصت بسیار خوبی برای اشتراک گذاری تجربیات و هم اندیشی مسئولین هستند.

استاندار با بیان اینکه استان قم دارای ویژگی های منحصر به فردی است، اضافه کرد: قم استان وسیعی نیست اما بسیار عمیق است، چنانچه علی رغم جمعیت پایین روستایی، به لحاظ تشکل های صنفی و بودجه دارای کیفیت بیشتری نسبت به روستاهای سایر استان ها است.

وی ضمن اشاره به حلقه های مفقوده توسعه روستایی ادامه داد: فقدان یک استراتژی جامع برای توسعه روستا به لحاظ تاریخی یکی از نقاط ضعف در راستا توسعه روستایی است که این امر مربوط به دولت معینی نبوده ولیکن اقدامات دولت تدبیر و امید در مورد ارائه تسهیلات و خدمات به روستاها قابل تقدیر است.

سرمست با بیان اینکه در برنامه توسعه روستایی در اقتصادملی، اجماع نظر در کشور وجود ندارد، اضافه کرد: باید یک استراتژی وجود داشته باشد که در آن معین گردد سهم کشاورزی در مقایسه با سایر صنعت ها چه میزان است.

وی در ادامه گفت: در استان برای هر روستا یک محور اولویت توسعه تعریف شده که هر بخش هویت معین خود را داشته باشد.

استاندارد قم با اشاره به شناسایی پهنه های سرمایه گذاری، فرصت ها و اولویت های استان، مطرح کرد: باید موانع سر راه فراوری با هم اندیشی با روستائیان شناسایی و برطرف گردد.

سرمست ضمن اشاره به اینکه مسئولین باید هموار نماینده راستا توسعه روستاها باشند، مطرح کرد: برای حل مسائل روستائیان و شناسایی موانع فراوری شان، مسئولین باید در روستاها حضور داشته باشند تا روستائیان این همراهی را باور نمایند.

استاندارد قم با بیان اینکه، مسئولین باید خود را به روستاهایشان ادا نمایند، توضیح داد: بسیاری از متخصصان و مسئولین با این وجود که ریشه روستایی دارند اما مایل به بازگشت به روستاها نیستند در صورتیکه باید این منزلت گذاری ها اصلاح گردد.

استاندار قم با بیان اینکه در تصمیم گیری های اجرا شده در بحث توسعه، توجه به روستاها اولویت دارد، اضافه کرد: زیر بنا و پایه اقتصاد مولد استان تحت تاثیر روستا است.

وی در سرانجام با اشاره اینکه تعدد مراکز روستایی و تصمیم گیری در نظام روستایی، نوعی آفت بر سر راه توسعه روستا است، اضافه کرد: باید یاری های لازم به مدیران کل روستایی صورت پذیرد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19664

به "استاندار قم: مسئولین باید دین خود را به روستاهایشان ادا نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار قم: مسئولین باید دین خود را به روستاهایشان ادا نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید