استرا و استقلال برای صدرنشینی به رحمتی و شهر خودرو رسیدند، خوان سوم علی منصور مقابل پرسپولیس

به گزارش مجله کامپیوتر، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال کشورمان امروز با انجام 6 بازی پیگیری خواهد شد.

استرا و استقلال برای صدرنشینی به رحمتی و شهر خودرو رسیدند، خوان سوم علی منصور مقابل پرسپولیس

به گزارش ، ملاقات های هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشورمان امروز با انجام 6 بازی پیگیری خواهد شد که مصاف استقلال تهران و شهر خودرو خراسان از حساسیت بالایی برخوردار است.

استقلال تهران- شهر خودرو مشهد/ پنجشنبه 14 آذر/ ساعت 15/ استادیوم آزادی تهران

جذاب ترین بازی هفته بین تیم های دوم و سوم لیگ برگزار می گردد. استقلال تهران و شهر خودرو خراسان که به ترتیب با 22 و 23 امتیاز در رده دوم و سوم جدول قرار دارند، هدف را در این بازی دنبال می نمایند و هر 2 تیم می خواهند با کسب سه امتیاز این ملاقات و توقف سپاهان برابر نساجی به صدر برسند.

تیم آندره آ استراماچونی پس از شش پیروزی متوالی در آخرین دقایق ملاقات با سپاهان از کسب هفتمین برد خود ناکام ماند و البته شاگردان یحیی گل محمدی هم با متحمل شدن دومین باخت فصل که البته باز هم در استادیوم امام رضا (ع) رقم خورد، صدر جدول را از دست دادند. از تقابل های جالب این بازی می توان به قرار دریافت مهدی رحمتی مقابل استقلال اشاره نمود. کاپیتان سال های قبل آبی ها که در نقل و انتقلات پیش فصل با دلخوری از این تیم جدا شد، بی شک انگیزه های زیادی برای کلین شیت مقابل بهترین خط حمله لیگ و مهاجمان زهرداری مانند مهدی قائدی و شیخ دیاباته دارد.

سیاوش یزدانی، میلاد زکی پور، فرشید باقری به دلیل آسیب دیدگی ملاقات با شهرخودرو را از دست می دهند. همچنین میلاد باقری هم به احتمال فراوان در این ملاقات به میدان نمی رود. سباستین لتو آرژانتینی هم به دلیل محرومیت نمی تواند روی نیمکت این تیم بنشیند. هم چنین در تیم مشهدی هم سروش رفیعی هم به دلیل محرومیت و محمد آقاجانپور به دلیل مصدومیت نمی توانند بازی نمایند.

داور: اشکان خورشیدی

یاری ها: محمدرضا ابوالفضلی - سعید علی نژادیان

یاری داوران اضافی: علی بای - سیدعلی اصغر مومنی

داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: حسین عسگری

تراکتور تبریز- شاهین شهرداری بوشهر/ پنجشنبه 14 آذر/ ساعت 15:30 دقیقه/ استادیوم یادگار امام (ره) تبریز

شاگردان مصطفی دنیزلی پس از سه باخت متوالی و یک ماه بازی نکردن در لیگ برتر در ملاقات خانگی به نسبت آسان، مقابل قعرنشین لیگ یعنی شاهین شهرداری بوشهر قرار می گیرند و می خواهند با پیروزی در این بازی به شرایط نه چندان مناسب شان در جدول سر و سامانی داده و پس از مدت ها به جمع مدعیان باز گردند. تراکتور که با 17 امتیاز در رده هشتم قرار گرفته در صورت بردن این بازی و توقف پرسپولیس، صنعت نفت، فولاد و نفت مسجد سلیمان به رتبه چهارم صعود می نماید.

البته شاهین هم که از زمان روی کارآمدن میشو کریستیچویچ، بردون باخت بوده و 2 تساوی به دست آورده می تواند با خلق شگفتی در خانه پرشور ها و ثبت اولین برد خود برابر تراکتور، صندلیش را یک رده ارتقا داده و به رتبه پانزدهم صعود کند.

بوشهری ها نمی توانند در این بازی از مصطفی احمدی به دلیل محرومیت استفاده نمایند. تراکتوری ها هم رضا اسدی و حامد حسین علی زاده به همین دلیل در اختیار ندارند.

داور: سیدرضا مهدوی

یاری ها: امیررضا آشور ماهانی - هیوا بهمنی

یاری داوران اضافی: سعاد وفاپیشه - کیوان علی محمدی

داور چهارم: رامین بابایی

ناظر: حسین نجاتی

گل گهر سیرجان- نفت مسجد سلیمان/ پنجشنبه 14 آذر/ ساعت 16/ استادیوم امام علی سیرجان

سیرجانی ها که حتی پس از انتخاب مجید جلالی هم تاکنون نتوانسته اند در لیگ برتر برای پیروزی برسند برای تحقق این امر کار فوق العاده سختی مقابل یکی از تیم های بدون باخت فصل یعنی نفت مسجد سلیمان دارند.

تیم مهدی تارتار که این فصل نام خود را در قامت یک شگفتی ساز بزرگ مطرح نموده است، در 12 بازی ابتدایی اش 3 برد و 9 مساوی کسب نموده و با 18 امتیاز در رده هفتم واقع شده است. نفتی های مسجد سلیمان که پس از سپاهان و شهرخودرو، سومین خط دفاع برتر لیگ را در اختیار دارند، با هدف برد به مصاف حریف رده پانزدهمی و 5 امتیازی شان می فرایند. در این حالت امکان دارد این تیم حتی تا رده چهارم هم صعود کند. در سوی مقابل باخت نفت اگر با فزونی تراکتور برابر شاهین همراه گردد، تیم شهر اولین ها را تا رده هشتم پایین می آورد.

در سوی مقابل گل گهر اگر بتواند سه امتیاز را برای اولین بار به حساب خود واریز کند هم نمی تواند از پله ای که اکنون روی آن قرار گرفته بالاتر بیاید، اما در صورت باخت به حریف حتی محتمل است به قعر جدول بچسبد.

2 تیم برای این ملاقات بازیکن مصدوم و محرومی ندارند.

داور: موعود بنیادی فر

یاری ها: علی میرزابیگی - قهرمان نجفی

یاری داوران اضافی: احمد محمدی - میثم حیدری

داور چهارم: بهمن عبداللهی

ناظر: ایرج نظری

نساجی مازندران- سپاهان اصفهان/ پنجشنبه 14 آذر/ ساعت 16/ استادیوم شهید وطنی قائمشهر

سپاهان پس از فرار کردن از مهلکه شکست مقابل استقلال و کسب یک امتیاز این بازی که بار دیگر سبب صعود شاگردان امیر قلعه نویی به صدر جدول شد، در یک بازی سخت دیگر میهمان نساجی است. تیم 11 امتیازی و رده دوازدهمی لیگ که میخواهد برابر صدرنشین کار بزرگی انجام داده و طلسم هشت بازی بدون برد خود را بشکند.

سپاهان 23 امتیازی برای حفظ صندلیش، باید نساجی را برای اولین بار در استادیوم وطنی قائمشهر شکست بدهد. این تیم در صورت توقف برابر حریف مازنی، تنها به شرط ثبت تساوی در ملاقات استقلال و شهرخودرو صدرنشین می ماند در غیر این صورت به رده دوم سقوط می نماید.

این ملاقات تقابل بهترین خط دفاعی لیگ (سپاهان) با چهارمین تیم هجومی رقابت ها (نساجی) است.

سجاد شهباززاده، محروم سپاهان در این بازی است و محمدرضا حسینی هم بازیکن مصدوم زردپوشان دیار نصف دنیا محسوب می گردد. شرایط محمد مهدی نظری آسیب دیده هم برای همراهی قائمشهری ها در این بازی مبهم است.

داور: محمدرضا اکبریان

یاری ها: آرمان اسعدی - ایوب غلامزاده

یاری داوران اضافی: یاسر همرنگ - سعید رحیمی مقدم

داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا

ناظر: حیدر شکور

صنعت نفت آبادان- پیکان تهران/ پنجشنبه 14 آذر/ ساعت 16:30 دقیقه/ استادیوم تختی آبادان

خودروسازان آبی پوش پایتخت که با شکست از سپاهان از جام حذفی کنار رفتند، پس از 28 روز بار دیگر در لیگ برتر بازی خواهند کرد. تیم حسین فرکی که با 12 امتیاز روی رده دهم جدول ایستاده است، برای بهبود شرایط خود در جدول حریف بی پول، اما چغری به نام صنعت نفت را پیش رو دارد که هفته پیش با بردن شهر خودرو، ضمن پایین کشیدن مشهدی ها از صدر جدول، بار دیگر خود را به قافله مدعیان نزدیک کرد. برزیلی های ایران امتیازشان در عدد 19 با پرسپولیس و فولاد برابر است، اما به دلیل تفاضل گل کمتر در رده ششم قرار گرفته اند.

شاگردان دراگان اسکوچیچ با پیروزی در این بازی خانگی فرصت دارند به رده چهارم جدول صعود نمایند، اما در صورت باخت، برای حفظ رتبه شان باید منتظر باخت نفت مسجد سلیمان و توقف تراکتور بمانند در غیر این صورت به رتبه هشتم سقوط خواهند کرد.

البته پیکان هم می تواند با عبور از صنعت نفت و باخت ماشین سازی در این هفته خود را به رده نهم برساند. البته شکست در این بازی هم محتمل است این تیم را تا رده سیزدهم پایین بیاورد.

سیروان قربانی، پس از اتمام محرومیتی که از سوی کمیته اخلاق برای او اعمال شده بود بار تشخیص اسکوچیچ می تواند بار دیگر برای صنعت نفت بازی کند. تنها مصدوم پیکان هم امیرحسین ناییجی است.

داور: علی صفایی

یاری ها: علیرضا ایلدروم - یوسف مغروری

یاری داوران اضافی: حسین زمانی - علی ابراهیمی

داور چهارم: محمدعلی پورمتقی

ناظر: مسعود مرادی

ذوب آهن اصفهان- پرسپولیس تهران/ پنجشنبه 14 آذر/ ساعت 17:30 دقیقه/ استادیوم فولاد شهر اصفهان

آخرین ملاقات این هفته را هم می توان یکی دیگر از بازی های مهم و حساس هفته سیزدهم تعبیر کرد. ذوب آهن با راهنمایی علیرضا منصوریان که همیشه انگیزه زیادی مقابل پرسپولیس دارد، تنها یک هدف را دنبال می نماید. آن هم کسب سه امتیاز است. در این شرایط سرمربی ذوبی ها که به مدیران باشگاه قول داده بود از پنج بازی پایانی نیم فصل 10 امتیاز کسب می نماید، یک گام دیگر به نشستن روی نیمکت این تیم در دور برگشت نزدیک می گردد. از طرفی پرسپولیس که تا حدی از جمع مدعیان قهرمانی فاصله گرفته برای بازگشت به این کورس تنها دنبال کسب پیروزی است.

شاگردان گابریل کالدرون که اکنون با 19 امتیاز در رده چهارم هستند صندلی شان با بردن این بازی و شکستن طلسم 9 ساله نبردن در فولاد شهر، تغییر نمی نماید، اما باخت به تیم علی منصور این تیم را حتی تا رتبه هشتم پایین می آورد. در سوی مقابل سبزپوشان اصفهانی که با 11 امتیاز تیم یازدهم هستند، می توانند با بردن قهرمان سه فصل اخیر لیگ، تا رده دهم صعود نمایند و با باخت هم محتمل است تا صندلی چهاردهم پایین بیایند.

بوری باکر و ماکولی کریسانتوس با تصمیم منصوریان به تمرینات ذوب آهن برگشتند، اما محمد باقر صادقی و محمد زبیر نیک نفس همچنان جایی در این تیم ندارند. پرسپولیس هم برای این ملاقات به جز کمال کامیابی نیا بازیکن مصدوم یا محروم ندارد.

داور: بیژن حیدری

یاری ها: محمدرضا منصوری - فرهاد مروجی

یاری داوران اضافی: کمیل غلامی - مرتضی منصوریان

داور چهارم: مهدی الوندی

ناظر: محسن ترکی

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18503

به "استرا و استقلال برای صدرنشینی به رحمتی و شهر خودرو رسیدند، خوان سوم علی منصور مقابل پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرا و استقلال برای صدرنشینی به رحمتی و شهر خودرو رسیدند، خوان سوم علی منصور مقابل پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید