افزایش کم سابقه سطح آب در ونیز دو کشته برجای گذاشت

به گزارش مجله کامپیوتر، بالا آمدن سطح آب در شهر ونیز در اثر بارش شدید باران و مدّ دریا، موجب زیر آب رفتن معابر و بناهای این شهر شده و تا کنون دو کشته برجای گذاشت.

افزایش کم سابقه سطح آب در ونیز دو کشته برجای گذاشت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، بیشترین افزایش سطح آب طی نیم قرن اخیر در ونیز، شهری در ایتالیا که بر روی آب ساخته شده است، موجب بالا آمدن آب در معابر و زیر آب رفتن بخش هایی از این شهر از جمله میدان تاریخی سنت مارک شد. همچنین ورود آب به درون کلیسای سنت مارک خساراتی را به آن وارد نموده است.

به نوشته روزنامه گاردین، روز چهارشنبه لوئیجی بروگنارو شهردار ونیز پس از زیر آب رفتن بخشی از شهر، وضعیت اورژانسی اظهار داشت. گفته می گردد که مدّ بلند دیگری نیز چهارشنبه شب در انتظار ونیز است.

بروگنارو تغییرات اقلیمی را عامل این وضعیت بغرنج مطرح نمود و از دولت ایتالیا برای تأمین هزینه بازسازی مناطق آسیب دیده درخواست یاری کرد.

سه شنبه شب، بارش شدید باران هم زمان با مدّ دریا موجب بالا آمدن آب در معابر ونیز و افزایش ارتفاع آب به 1.87 متر شد. این افزایش سطح آب حدود 85 درصد شهر را دچار آب گرفتگی کرد.

این حادثه کم سابقه دو کشته نیز برجای گذاشته است. قربانی اول مرد مسنی بود که پس از بالا آمدن آب در خانه اش دچار برق گرفتی شد. جسد مرد دیگری نیز در خانه اش یافت شد که هنوز علت دقیق مرگ وی معین نیست.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15961

به "افزایش کم سابقه سطح آب در ونیز دو کشته برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش کم سابقه سطح آب در ونیز دو کشته برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید