افشای جزئیات سفر محرمانه مقامات آمریکایی به دمشق

به گزارش مجله کامپیوتر، روزنامه الوطن سوریه به نقل از منابع آگاه خبر روزنامه وال استریت ژورنال مبنی بر سفر محرمانه اخیر هیئت آمریکایی به دمشق را تائید کرد و نوشت که این اولین باری نیست که مقامات آمریکایی در چنین سطحی به دمشق سفر می نمایند.

افشای جزئیات سفر محرمانه مقامات آمریکایی به دمشق

برای سفر با سفر به پوکت با تور همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه الوطن سوریه به نقل از منابع آگاه نوشت: اخباری که روزنامه وال استریت ژورنال در مورد سفر محرمانه چندی پیش یک هیئت آمریکایی به دمشق منتشر کرد، صحیح است.

به نوشته این منبع، هیئت آمریکایی پرونده موسوم به دو ربوده شده آمریکایی و تحریم های آمریکا علیه سوریه را آنالیز کردند.

الوطن به نقل از منابع آگاه اضافه کرد: این دو مسئول آمریکایی در ماه اوت گذشته وارد دمشق شدند و با سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی در دفترش ملاقات کردند.

روجر کارستین و کاش پاتل دو مسئول آمریکایی مجموعه گسترده ای از مسائل را در دمشق مورد بحث و آنالیز قرار دادند و پیشنهادها و درخواست هایی را نیز مطرح کردند.

بر اساس این گزارش، این نخستین سفر مسئولان آمریکایی بلندپایه به دمشق نیست بلکه این دو در طول ماهها و سال های گذشته سه بار راهی دمشق شدند و در این سفر از موضع دمشق مبنی بر اینکه پیش از خروج آمریکا از سوریه هیچ بحث و همکاری با واشنگتن وجود نخواهد داشت، غافلگیر شدند.

به نوشته الوطن، دمشق بر لزوم خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی از شرق سوریه و بروز نشانه های واقعی خروج آنان تاکید نمود و با آنالیز موضوع تحریم های آمریکا پیش از آنالیز پرونده خروج از خاک سوریه مخالفت کرد.

این رونامه اضافه کرد: این دو مسئول آمریکایی در جریان سفر به دمشق سعی کردند همکاری آن را در مورد پرونده دو ربوده شده آمریکایی جلب نمایند اما دمشق بر موضع خود مبنی بر اولویت خروج از خاک سوریه تاکید نمود.

به گفته این منابع، دمشق در قبال چنین سفرهای آمریکایی محتاط است، زیرا به آمریکا و نتایج احتمالی چنین ملاقاتهایی اعتماد ندارد و رهبری سوریه از تاثیر لابی های آمریکایی بر روسای این کشور و تصمیمات و سیاست های کلی آنان آگاه است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 42556

به "افشای جزئیات سفر محرمانه مقامات آمریکایی به دمشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزئیات سفر محرمانه مقامات آمریکایی به دمشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید