اما و اگرهای انتخابات آمریکا

به گزارش مجله کامپیوتر، دونالد ترامپ با ادعای تقلب، آشوب و شکایت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 را از ماه ها پیش تهدید نموده است.

اما و اگرهای انتخابات آمریکا

انتها پس از ماه ها کارزار تبلیغاتی و برنامه های رسانه ای، ماراتن انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به ایستگاه آخر رسیده است. جو بایدن نامزد دموکراتها در حالی تا این لحظه پیشتاز است که هنوز آرای چند ایالت کلیدی اعلام نشده است. نامزدی که 270 رأی الکترال به دست بیاورد پیروز نهایی انتخابات خواهد بود. تا به امروز نتیجه قطعی انتخابات در 44 ایالت آمریکا نهایی شده است تنها نتیجه 6 ایالت باقی مانده است. بر اساس آخرین نتایج اعلام شده تعداد آرای الکترال بایدن به 264 رای رسیده است. در حالی که آرای ترامپ عدد 214 را نشان می دهد. آنها به ترتیب برای پیروزی در این رقابت، به 6 رای و 56 رای الکترال دیگر احتیاج دارند.

البته معین شدن پیروز نهایی انتخابات به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت و ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد. عده زیادی از مردم آمریکا به دلیل شیوع کرونا به صورت پستی رأی داده اند و این موجب شده شمارش آرا با تأخیرمواجه گردد.

طرفداران ترامپ طیف گسترده ای را شامل می شوند اما آمارها نشان می دهد که رای دهندگان سفیدپوست بدون مدرک دانشگاهی از طرفداران دو آتشه ترامپ هستند. بخشی از آنها افرادی هستند که از نمایش قدرت و خشونت لذت می برند. اما بخشی دیگر شخصیت های ضعیفی هستند که ترجیح می دهند به فردی قدرتمند یا کسی که در واقع ادعای قدرت دارد رای بدهند.

کتاب مورد خطرناک؛ دونالد ترامپ نظر 27 روانشناس برجسته آمریکایی درباره شخصیت رئیس جمهور آمریکا را ارائه می دهد. در این کتاب در خصوص او آمده است: او یک لذت گرای افراطی است. ویژگی نگران نماینده لذت گرایان افراطی که اغلب نادانسته بروز می نماید، تحقیر دیگران برای دست یافتن به احساس فزونی است. اینکه می گوییم نادانسته، برای این است که آنان را به فکر واداریم. این ضعف عاقبت نگری و بی رحمی نسبت به دیگران از زمره رفتار خودشیفتگان و قلدرهاست.

این تعاریف روانشناسانه دلایل رفتارهای انتخاباتی دونالد ترامپ را در آستانه انتخابات نشان می دهد. روز 31 اکتبر عده ای از طرفداران ترامپ با حمل پلاکاردها و پرچم های ترامپ سوار بر خودرو، یکی از اتوبوس های تیم انتخاباتی جو بایدن در اتوبان بین سن آنتونیو و آستین واقع در ایالت تگزاس را در محاصره خود گرفته و کوشش کردند اتوبوس را از جاده منحرف نمایند. همین موضوع باعث شد که تیم بایدن حضور در یکی از نشست های انتخاباتی پیش بینی شده در ایالت تگزاس را لغو کند. با این حال ترامپ با انتشار یک پست توییتری نه تنها این اقدام را تقبیح ننموده، بلکه طرفداران خود را افرادی میهن پرست خواند که هیچ خطایی مرتکب نشده اند.

جو بایدن در سخنرانی انتخاباتی روز اول نوامبر خود در فیلادلفیا، به دفاع ترامپ از این ماجرا اشاره نمود و گفت: چنین چیزی بی سابقه است. دست کم ما هرگز رئیس جمهوری را ندیده ایم که معتقد باشد چنین اقدامی، کار خوبی است.

بسیاری در آمریکا نگران ناآرامی های گسترده اجتماعی به دنبال اعلام نتایج آراء هستند. دلیل این وحشت و هراس این است که، دونالد ترامپ بارها و بصورت آشکار اعلام نموده است؛ اگر در انتخابات شکست بخورد، قدرت را به صورت صلح آمیز واگذار نخواهد نمود. ترامپ بارها در میتینگ های انتخاباتی اش با تاکید بر پیروزی حتمی خود مدعی شده بود در صورت پیروزی بایدن، حتما در انتخابات تقلب انجام شده است.

تعداد زیادی از ساکنان شهرهای واشنگتن، نیویورک و حتی شهرهای کوچکتر آمریکا از احتمال وقوع درگیری خشونت بار میان طرفداران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پس از اعلام نتایج ویترین فروشگاه های خود را حفاظ پوشانده اند و حتی بعضی از فروشگاه های عظیم محافظ استخدام نموده اند.

کلمه آشوب ظاهرا اسم رمز ترامپ بود رئیس جمهور آمریکا در جمع طرفداران خود در ایالت پنسیلوانیا دو روز قبل از انتخابات گفت: سوم نوامبر می آید و می رود و ما متوجه نخواهیم شد چه کسی پیروز انتخابات است. در کشور شاهد هرج و مرج و آشوب خواهیم بود.

در حالی که هنوز نتایج قطعی انتخابات اعلام نشده، گزارش هایی درباره آشوب گزارش می گردد. اکانت بلومبرگ با انتشار ویدیویی از طرفداران ترامپ در میشیگان در توییتر نوشت: طرفداران ترامپ در شهر دیترویت ایالت میشیگان در مقابل مرکز همایش های TFC، جایی که آرا شمارش می گردد، تجمع نموده اند و شعار می دهند شمارش آرا را متوقف کنید.

در ماه های اخیر اعتراضات گسترده علیه نژاد پرستی در بعضی شهرها و ایالت های آمریکا مانند فیلادلفیا باعث تخریب و غارت اموال عمومی شد، اکنون ساکنان بسیاری ایالت ها، نگرانند که اگر ترامپ پیروز نگردد حالا شاهد شورش های خیابانی طرفداران ترامپ باشند.

ترامپ پیش از این گفته بود که اگر در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نگردد شکایت خواهد نمود البته او شکایت های خود را از میانه شمارش آرا شروع نموده است کمپین ترامپ شامگاه روز چهارشنبه 14 آبان خاطرنشان کرد که برای توقف شمارش آرا در ایالت میشیگان که شاهد پیشتازی و افزایش آرای جو بایدن، نامزد حزب دمکرات در انتخابات می باشد، شکایت نموده است.

این در حالی است که بیل استپین، مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ از تصمیم خود برای اتخاذ اقدامات حقوقی بیشتر برای تضمین شفافیت در انتخابات ایالت پنسیلوانیا در شمال شرق آمریکا خبر داده و گفت: برای جلوگیری از اقدام دمکرات ها در پنهان ساختن فرآیند شمارش آرا از ناظران ما، شکایت خواهیم کرد.

اما اگر با سرانجام شمارش آرا جو بایدن با اختلاف کمی در تعداد الکترال نسبت ترامپ پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گردد، ترامپ با شکایت به دیوان عالی این کشور که اکثریت آن را جمهوری خواستار تشکیل می دهند، ممکن است نتیجه انتخابات را تغییر دهد.

دیوان عالی آمریکا عالی ترین نهاد قضائی در این کشور محسوب می گردد که به نوعی به عنوان فصل الخطاب نتیجه انتخابات ایالات متحده است. 9 عضو این دیوان از سوی رئیس جمهور معرفی می گردد و به طور طبیعی گرایش سیاسی نزدیک به حزب رئیس جمهور را خواهند داشت.

پس از درگذشت روت بیدر گینزبرگ، قاضی 87 ساله دیوان عالی آمریکا، دونالد ترامپ قاضی ایمی کنی برت از حزب جمهوری خواه را برای جانشینی او به سنا معرفی کرد. دونالد ترامپ که نگران از نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود، سعی کرد تا با اعمال فشارهای حداکثری هرچه سریع تر تکلیف قاضی دیوان عالی آمریکا را معین کند؛ چرا که احتمال می داد در صورت شکست در انتخابات، به وسیله شکایت به این دیوان بتواند نتیجه آن را عوض کند.، ایرنا

دکتر برای تو

دکتر برای تو | مجله خبری و پزشکی دکتر برای تو

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 44335

به "اما و اگرهای انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اما و اگرهای انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید