ایران از سد میزبان گذشت، شاگردان حاتمی به نیمه نهایی رسیدند

به گزارش مجله کامپیوتر، تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی مقابل میزبان مسابقات به مرحله نیمه نهایی کاپ آسیا در لبنان راه یافت.

ایران از سد میزبان گذشت، شاگردان حاتمی به نیمه نهایی رسیدند

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی کشورمان در ملاقات حساس برابر لبنان از مرحله یک چهارم سرانجامی کاپ آسیا پیروز بود و توانست میزبان را 80 بر 70 شکست دهد و به نیمه نهایی رقابت ها برسد و حریف کره جنوبی گردد.

آسمان خراش های کشورمان در برابر بیش از 5 هزار طرفدار لبنانی توانستند میزبان رقابت ها را مغلوب قدرت خود نمایند و یک قدمی فینال قرار بگیرند. کوارتر اول این مسابقه 18 بر 12 به سود ایران تمام شد، کوارتر دوم 19 بر 19 برابر شد، کوارتر سوم 19 بر 13 ایران برنده شد و کوارتر چهارم نیز 26 بر 24 به سود لبنان به سرانجام رسید.

سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی بازیکنان شروع نماینده ایران در این مسابقه بودند.

حساسیت بالای مسابقه از همان ابتدای مسابقه شروع شد و لبنانی ها به خوبی از فرصت بازی در خانه خود استفاده می کردند. لبنان دفاع سنگینی بر روی بازیکنان ایران ایجاد نموده بود و ملی پوشان سعی داشتند با استفاده از شوت های پیرامونی امتیاز بگیرند و با اینکه در ابتدا پیروز نبودند اما با شوت بهنام یخچالی از حریف پیش افتادند. حضور حدادی در زیر سبد ایران یک نعمت بود و در کنار ریباند به تیم ملی یاری می کرد. هفتمین امتیاز ستاره های کشورمان باعث شد تا سرمربی میزبان اولین وقت استراحت را بگیرد. با ورود دوباره بازیکنان به زمین ارسلان کاظمی با اسلم دانکی زیبا فاصله امتیازی را بیشتر کرد. تقابل دو حریف سنتی بسکتبال غرب آسیا بسکتبالی زیبا رقم زده بود و تا سرانجام کوارتر نخست نیز این زیبایی و حساسیت ادامه داشت و در نهایت تیم کشورمان توانست در کوارتر اول 18 بر 12 میزبانش را شکست دهد.

دومین کوارتر هم با برتری ایران شروع شد اما از همان ابتدا شرایط میزبانی تصمیم داشت همه چیز را به نفع میزبان تغییر دهد. دو سوت مشکوک توسط داوران قزاق می توانست شرایط را برای لبنان تغییر دهد که این اتفاق نیفتاد اما دفاع پرس تمام زمین لبنانی ها به یاریشان آمد و باعث شد آنها اختلاف امتیازی را کاهش دهند. مهران حاتمی اولین وقت استراحت را برای شاگردانش گرفت تا بازی را آرام کند. سه دقیقه از کوارتر دوم گذشته بود و ایران 20 بر 17 از لبنان پیش بود. وحید دلیرزهان بازیکن جوان کشورمان که در این کوارتر به میدان آمده بود جایش را به بهنام یخچالی داد تا تیم ملی در دفاع و حمله بهتر گردد و شوت سه امتیازی او نیز دوباره فاصله امتیازی را بیشتر کرد. با اضافه شدن اوشین ساهاکیان به ترکیب ایران بازیکنان کشورمان بهتر کار کردند. رقابت پایاپای دو تیم در این کوارتر تا سرانجام ادامه داشت و در نهایت کوارتر دوم 19 بر 19 شد.

نیمه دوم در شرایطی شروع شد که تیم ملی کشورمان 37 بر 31 از میزبانش پیش بود. در این نیمه بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی بازی را برای کشورمان شروع کردند و همان ابتدا با حدادی به امتیاز رسیدند. دفاع خوب ایران در این کوارتر اجازه کار به حریف نمی داد تا جایی که لبنان در پنج دقیقه نخست به امتیازی نرسیده بود و ایران 43 بر 31 از حریفش پیش افتاد. تیم ملی در دفاع عملکرد خوبی داشت و اگر از موقعیت هایش استفاده می کرد قطعا فاصله امتیازی را بیشتر و بیشتر می کرد و توانست در کوارتر سوم نیز 19 بر 13 حریف خود را شکست دهند.

حامد حدادی با ریباند ها و امتیازهایش بی شک ستاره بی چون و چرای میدان بود. دفاع ایران در این کوارتر انقدر عملکرد مطلوبی داشت که لبنانی ها هیچ کاری نمی توانستند انجام دهند و ایران فاصله امتیازی را نزدیک به 20 کرد. همین اتفاق باعث شد تا کادرفنی لبنان همین ابتدای کوارتر تقاضای وقت استراحت کند. سالن نوحد نوفل لبنان با اینکه 5 هزار جمعیت داشت اما ساکت بود تا اینکه لبنان به امتیاز رسید و طرفداران حاضر دوباره تشویق خود را شروع کردند. سوت مشکوک داور مسابقه حامد حدادی را 4 خطا کرد و او در ادامه با دقت بیشتری بازی می کرد. 5 دقیقه به سرانجام مسابقه باقی مانده بود که ایران 66 بر 55 از حریفش پیش بود. تیم ملی بسکتبال کشورمان در دو دقیقه سرانجامی بازی هم تیم برتر میدان بود و در حالی که لبنانی ها سالن مسابقه را ترک می کردند ستاره های کشورمان اختلاف امتیاز را بیشتر می کردند و در نهایت توانستند لبنان میزبان مسابقات را 80 بر 70 شکست دهند و به نیمه نهایی برسند. کوارتر چهارم 24 بر 26 به سود لبنان تمام شد.

در سرانجام این مسابقه حامد حدادی با کسب 23 امتیاز، 20 ریباند، 2 پاس و سه بلاک شات و تاثیرگذاری 36 بهترین بازیکن میدان نام گرفت.

همچنین محمد جمشیدی به همراه اراکچی از لبنان با 24 امتیاز، پر پرامتیازترین بازیکنان میدان بودند.

سجاد مشایخی با 12، بهنام یخچالی با 11 و ارسلان کاظمی با 8 امتیاز، دیگر بازیکنان پر امتیاز ایران لقب گرفتند.

تیم ملی کشورمان در نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی می رود. کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی، 118 بر 86 فیلیپین را شکست داده بود.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 22249

به "ایران از سد میزبان گذشت، شاگردان حاتمی به نیمه نهایی رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران از سد میزبان گذشت، شاگردان حاتمی به نیمه نهایی رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید