بازگشت بازنشسته ها به فدراسیون فوتبال!

به گزارش مجله کامپیوتر، فریدون اصفهانیان دو سال بعد از اینکه ریاست کمیته داوران را به علت بازنشستگی ترک نموده بود، حالا به عنوان یک نیروی تازه نفس به این کمیته بازگشته است!

بازگشت بازنشسته ها به فدراسیون فوتبال!

به گزارش خبرنگاران، فریدون اصفهانیان مجددا سرپرستی کمیته داوران فدراسیون فوتبال را در اختیار گرفته تا این فدراسیون همانند یک جزیره خود مختار از قوانین ومقررات داخلی ایران به فعالیت خود ادامه دهد. بازگشت اصفهانیان به این کمیته در حالی است که سال 97 با علم بر وضع و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، از سمتش استعفا داد اما از ماه ها قبل و با فروکش کردن تب نظارت بر اجرای قانون، اقداماتی را در جهت بازگشت به این کمیته انجام داد و در نهایت از اواخر مهر به طور رسمی و به عنوان سرپرست در این کمیته فعالیت خود را آغاز نموده است.

دور زدن قانون به سبک فدراسیون

نوع رفتن و بازگشت این عضو هیات رئیسه از کمیته داوران حاوی نکات جالبی از مواجهه با قانون و قانون مداری است. در حالی که فشار زیادی روی فدراسیون فوتبال برای اجرای قانون بازنشستگی وجود داشت و اعضای هیات رئیسه در برابر آن مخالفت می کردند، اصفهانیان ریاست کمیته داوران را به علت تصدی یک سمت اجرایی ترک کرد اما در برابر استعفاء و کناره گیری از هیات رئیسه مخالفت کرد چرا که مدعی بود او در این بخش سمت اجرایی ندارد.

ولی بعد از دو سال و بلاتکلیفی در این فدراسیون که منجر به برگزار نشدن انتخابات و اجرا نشده قانون منع بکارگیری بازنشستگان شده است، تحرکات اصفهانیان برای سمتی که از دست داده بود آغاز شد و او در نهایت با اعمال فشار سئول سابق کمیته، این بار به عنوان سرپرست بازگشت.

اصفهانیان مدعی است که در آن مقطع اشتباه نموده و استعفاء داده است: آن موقع به خاطر بحث بازنشستگی بود که بعدها معین شد کمیته ها مسئله ای با این موضوع ندارند و بازنشسته ها می توانند ریاست کمیته ها را عهده دار باشند و الان هم می بینید که در بعضی کمیته ها این دسته از افراد مشغول به کار هستند و مشکل خاصی هم ندارند.

او در حالی مدعی است که در این دسته از کمیته ها افراد مشغول به کار هستند که در هیچ یک از کمیته های این فدراسیون چهره بازنشسته ای وجود ندارد اما داور پیشکسوت فوتبال ایران که خودش را عاشق خدمت و سرباز کشورش می داند، همچنان به شکل سیری ناپذیری چشم به این کمیته دارد و معین نیست چه زمانی عرصه را به جوانان بعد از خودش خواهد داد.

جالب تر اینکه او می گوید در آن مقطع برای اینکه نگویند اصفهانیان به جایگاه ریاست کمیته داوران چسبیده است، استعفا داده و تصمیم گرفته استراحت کند اما به نظر او از آن دسته مدیرانی است که نمی توانند از اوقات فراغت خود بهره ببرند و حتما باید مشغول کاری شوند.

قحط الرجال در کمیته داوران

در نتیجه اینکه مدیر عاشق خدمت از بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال و بی توجهی نهادهای نظارتی نهایت استفاده را برده و با حمایت دوستانش از جمله حیدر بهاروند کمیته داوران در اختیار گرفت تا زمان از دست رفته را جبران کند.

نکته عجیب در این ماجرا عدم انتخاب چهره های جدید از سوی فدراسیون فوتبال است، فدراسیونی که نشان داده کمتر به تغییر و تحولات و میدان دادن به چهره های تازه نفس در سمت های اصلی و کلیدی تن می دهد و قرار نیست سایر داوران پیشکسوت که هنوز بازنشسته هم نشده اند، در اداره فدراسیون نقشی داشته باشند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 42946

به "بازگشت بازنشسته ها به فدراسیون فوتبال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت بازنشسته ها به فدراسیون فوتبال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید