برای روشنایی دعا می کنیم

به گزارش مجله کامپیوتر، بهار کاشی:همواره تاریخ، در میان همه آدم ها و در روزهای سخت و تاریک، امید وجود داشته است. امید به روزی که همه چیز درست می گردد.

برای روشنایی دعا می کنیم

و این درست شدن با حضور یک نیرو، یک فرد و یا یک اتفاق محقق می شد. همواره و در روزهای سخت، نیروهای شر بر دنیا مسلط می شده اند و انسان ها برای پیروزی خیر دعا می نموده اند. در هر دین و آیینی اعتقاد به منجی وجود دارد. کسی که روشنایی، حقیقت و خیر را با خودش می آورد. در همه تفکرات، پیروزی نهایی خیر وعده داده شده است.

زیبایی ماجرا همین جاست که هر کدام از ما متعلق به هر دین و آیینی که باشیم با روش خودمان برای ظهور منجی دعا می کنیم. شیوه های نیایش و انتظار ما اگرچه در ظاهر با هم متفاوت است، اما در حقیقت همه ما به نجات و عاقبت خوب ایمان داریم. این ایمان از زمان تولد، و حتی پیش از آن، در ما وجود داشته است.

ما مسلمانان نیز به آمدن منجی و روشن شدنِ دنیا تاریک معتقدیم. ما نیز آموخته ایم با روشی مخصوص به دین خودمان برای آمدن منجی دعا کنیم و از خدا بخواهیم روشنایی را به ما نزدیک کند.

تولد تو، که از نامت راهنمایی می بارد، یعنی انسان ها می توانند هم چنان امیدوار باشند و بیش از پیش باور نمایند که ایمانشان به نجات درست بوده است. تو منجی دنیای و دیگر چه فرقی دارد در این کره بزرگ، انسان ها با کدام اعتقاد و آیین زندگی می نمایند؟ تولد منجی، یعنی راستا ایمان همه انسان ها درست بوده است. پس تولد تو بر همه انسان هایی که به آمدن منجی ایمان دارند و نور نجات را در قلب هایشان زنده نگه می دارند، مبارک.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 6632

به "برای روشنایی دعا می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای روشنایی دعا می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید